CANON EOS R5

Pildikvaliteet

EOS R5 pakub ootusi ületavat pildikvaliteeti. 45-megapiksline sensor töötab koos DIGIC X pildiprotsessoriga ja näitab, mida tehnilisel tipptasemel EOS-R süsteem pakkuda suudab.

45-megapiksline eraldusvõime ja DIGIC X protsessor

Kaamera EOS R5 südameks on 45-megapiksline täiskaadriline CMOS-sensor, mis pakub seninägematul tasemel pildikvaliteeti. Kujutised on lummavalt detailsed ja selged ning sama kehtib ka värvide reprodutseerimise, tooniüleminekute ja dünaamilise vahemiku kohta. Sensori maksimaalne tundlikkus on ISO 51200, nii et saate kasutada kaamera EOS R5 erakordset pildikvaliteeti isegi hämarates tingimustes.

Spetsiaalselt projekteeritud pildiprotsessor DIGIC X võtab kaamera sensori andmed ja loob erakordse kvaliteediga pildifailid. Digitaalne müra ei ole minimaalsel tasemel mitte ainult kõrgete ISO seadete puhul vaid kõigi valgustundlikkuse seadete korral. Täiesti uudne selguse reguleerimise funktsioon parandab teravust ja saadaval on suurem dünaamiline vahemik, mida pakuvad täiustatud automaatne valgustuse optimeerija (AOL) ja heleduse prioriteedi tehnoloogia Highlight Tone Priority+.

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

A paraglider with a yellow canopy high above the lush German Alps

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

RF-kinnitus

EOS R5 on kaamera, mis kasutab täielikult EOS R süsteemi sisseprojekteeritud tehnilisi arendusi. Nende hulka kuulub RF-objektiivikinnitus, millel on lai 54 mm diameeter ning 20 mm kinnituse ja sensori vahekaugus, tänu millele saavutati optiline disain, mida peeti varem võimatuks.

Lisaks pakub RF-kinnitus EF-objektiivikinnitusega võrreldes kümme korda kiiremat objektiivi ja kaamera korpuse vahelist andmeedastust. See võimaldab kasutada kiiremat automaatteravustamist, uut nutikat pildi stabiliseerimise süsteemi ja uuel tasemel kaamerasisest pilditöötlust, kasutades selliseid tehnoloogiaid nagu meie digitaalne objektiivi optimeerija, et viia pildikvaliteet parimale tasemele ning aidata objektiividel võimalikult hästi töötada.

Kõrge eraldusvõime pildid kuni 400 MP

Püsivara versiooniga 1.81 on võimalik kaameraga luua kõrge eraldusvõimega pilte kuni uskumatu 400 MP. Tänu suure eraldusvõime funktsioonile IBIS suudab EOS R5 statiivile paigaldatuna teha üheksa järjestikust pilti, liigutades kaamerasisese pildistabilisaatori mehhanismi abil sensorit iga pildi puhul natuke, liites pildid kaamerasiseselt kokku. See võimaldab kaameral imiteerida veelgi väiksemaid piksleid, saavutades seega kõrgema eraldusvõimega pildi, mis on ligikaudu 400 MP.

IBIS high resolution
Kõrge eraldusvõime IBIS SEES

Kõrge eraldusvõime IBIS SEES

Kõrge eraldusvõime IBIS VÄLJAS

Kõrge eraldusvõime IBIS VÄLJAS

8-astmeline pildistabilisaator1

EOS R5 on esimene EOS kaamera, millel on korpusesse sisseehitatud pildi stabiliseerimise funktsioon, mis pakub kaamera värisemise vastaseks kaitseks 5-teljelist liikumist olukordades, kus pildistamiseks kasutatakse objektiive, millel pole pildistabilisaatorit. Kui aga kaamerale EOS R5 paigaldatakse ühilduv pildistabilisaatoriga RF-objektiiv, siis toimivad need kaks stabiliseerimissüsteemi üheskoos ja loovad nutika pildi stabiliseerimise süsteemi, mis pakub uskumatut 8-astmelist stabiliseerimist.

See on piisav selleks, et saate pildistamisel kaamerat käes hoida ka väga pika säriaja korral, ilma et peaksite kartma kaamera värinast tingitud hägusust. Kujutage ette, et saate hoida kaamerat käes ja pildistada liikuva vee jäädvustamiseks koske pika säriajaga – see on vaid üks viis, kuidas EOS R5 pakub fotograafidele uut loomingulist vabadust.

Pildistabilisaatorit ei kasutatud

© Ulla Lohmann / Canoni saadik

8-astmeline pildistabilisaator

© Ulla Lohmann / Canoni saadik

Video digitaalne pildistabilisaator

Elektrooniline 5-teljeline korpusesse sisseehitatud pildistabilisaator töötab ka video jäädvustamise ajal.* See töötab koos kaamera korpusesisese pildi stabiliseerimise süsteemi ning objektiivi pildistabilisaatoriga ja pakub väga kõrgel tasemel stabiliseerimist. See annab käes hoitud kaameraga jäädvustatud videole stabiilse professionaalse välimuse ning sobib suurepäraselt dokumentaalfilmide ja loominguliste filmiprojektide jaoks.

* Video digitaalne pildi stabiliseerimise süsteem pole saadaval, kui filmite 8K-eraldusvõimega RAW-vormingus

HEIF-failiformaat

Lisaks JPEG- ja CR3 RAW-failidele suudab EOS R5 salvestada ka HEIF-faile (High Efficiency Image Format). Sellel järgmise põlvkonna pildifaili formaadil on parem pildikvaliteet kui JPEG-failidel, kuid faili maht on ligikaudu sama suur. Lisaks pakub see vorming 10-bitilisi värve ja suuremat dünaamilist vahemikku, võimaldades jäädvustada HDR PQ pilte.

HEIF-faile saab töödelda ka kaamerasiseselt, et luua tavapärastest JPEG-failidest suurema dünaamilise vahemikuga JPEG-faile.

Seotud artiklid

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5i esimesed pildid: looduse jäädvustamine selle kaunites üksikasjades

  Ulla Lohmann ja Robert Marc Lehmann räägivad, kuidas Canon EOS R5i 45-megapiksline andur ja pilku jälgiv autofookus aitasid neil teha fantastilisi looduspilte.

 • Mägijalgrattur teeb päikese taustal hüppega trikki. Pilt on võetud altpoolt ning ääristatud punaste moonide ja rohuga mäenõlval.

  ARTIKKEL

  8K ja ülediskreeditud 4K-filmimine Canon EOS R5iga

  Esimestel videovõtetel Canon EOS R5iga uurisid Martin Bissig ja Ivan D'Antonio, kuidas selle 8K-võimed vähendavad võtteaegu ja laiendavad loovvõimalusi.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5: 10 funktsiooni, millest ei taha kindlasti ilma jääda

  Tutvuge funktsioonidega, mis muudavad EOS R5i täiesti revolutsiooniliseks: nt võime pildistada 45-megapiksliseid fotosid kiirusega kuni 20 kaadrit/s ning jäädvustada 8K eraldusvõimega RAW-videoid.

 • Mees hoiab enda kõrval Canon EOS R6 kaamerat.

  ARTIKKEL

  Canon EOS R5 vs. EOS R6 – kumb on teie jaoks sobivam?

  Canon esitleb koguni kahte revolutsioonilist täiskaadrilist peeglita kaamerat. Kumb on teile sobilikum? Võrdleme kaameraid EOS R5 ja EOS R6.

  1. 8-astmeline eelis põhineb CIPA standardil, kus katsetamiseks kasutati objektiivi RF 24–105 mm F4 L IS USM ja fookuskauguseks oli määratud 105 mm