CANON EOS R5

Revolutsioon videograafia valdkonnas. Jälle.

Tunneme Canonis uhkust rolli üle, mida oleme mänginud filmitööstuse arengus selliste toodetega nagu digipeegelkaamerate seeria EOS 5D ning EOS filmikaamerad ja -objektiivid. EOS R5 jätkab seda traditsiooni revolutsioonilise videokvaliteediga, mis seab uue standardi sellele, mida filmitegijad võivad väikestelt kaameratelt oodata.

Revolutsioon videograafia valdkonnas. Jälle.

8K RAW on kohal

EOS R5 suudab jäädvustada lummavat 8K eraldusvõimega DCI RAW videoid sisemiselt CFexpress-kaardile, kasutades oma täiskaadrilise sensori täislaiust tõeliselt kinofilmiliku tulemuse saavutamiseks. Saadaval on ka teravustamisega jälgimine, mis annab nii hea tulemuse, nagu oleks see jäädvustatud Hollywoodi eelarvega.

Lisaks tõetruule pildikvaliteedile võimaldab 8K eraldusvõime monteerijal videot suumida ja lõpptulemuseks on ikka 4K eraldusvõimega video.

EOS R5 pakub 8K eraldusvõimega filmimiseks mitmeid võimalusi:
• 12-bitine RAW;
• 10-bitine 4:2:2 MP4/H.265
• 8-bitine 4:2:0 MP4/H.265

Valida võib kas DCI või UHD kuvasuhte, ALL-I või IPB tihendusmeetodi ning Canon Logi või HDR PQ. Saadaval on kaadrisagedused 23,98p, 24p, 25p või 29,97p, mille abil saavutate just sellise visuaali nagu soovite. 8K eraldusvõimega videot saab salvestada isegi kiiretele SD-kaartidele (v90), kui kasutate IPB tihendust.

8K RAW pakub kõrgeimal tasemel pildikvaliteeti ja paindlikkust: saate jäädvustada neli kord suurema eraldusvõimega kui 4K ning muuta pärast jäädvustamist erinevaid parameetreid (näiteks valge tasakaalu), kasutada Canoni Cinema RAW arendustarkvara või oma lemmikut mittelineaarset töötlemisrakendust*.

Võite eraldada 8K videost ka üksikuid kaadreid individuaalsete 35-megapiksliste JPEG-failidena (või HEIF-failidena, kui video on salvestatud HDR PQ vormingus), mis sobib ideaalselt olukorras, kus peate edastama sündmusest nii video kui ka fotod.

* Ühilduvus ja kättesaadavus erinevad olenevalt tarkvaratootjast

A side profile of Canon Ambassador Ivan D'Antonio with his eye to the viewfinder of a Canon EOS R5 camera.

Ennenägematu 4K jõudlus – kuni 120 kaadrit sekundis

Lisaks revolutsioonilistele 8K võimalustele seab EOS R5 uued standardid ka 4K eraldusvõimega filmivate videograafide jaoks. Saate jäädvustada 4K DCI-videot (täiskaadriline) ja 4K UHD-videot kiirusega kuni 120p (119,88 kaadrit/s) ning 4 : 2 : 2 / 10-bitise kvaliteediga, mis võimaldab kasutada lummava kõrge eraldusvõimega sujuvat aegluubiefekti. Kaadrisagedusel kuni 59,94 kaadrit/s võib kasutada kaamera sensori täislaiust või 1,6-kordselt kärbitud laiust, mis sarnaneb suuruselt formaadile Super 35 mm.

Kui aga vajate kõige kõrgemat 4K kvaliteeti, siis reprodutseerib EOS R5-i 4K HQ-režiim kauneid detaile kaadrisagedusega kuni 30p, ülediskreetides 8K videot. Peate selle uskumatut tulemust oma silmaga nägema.

EOS R5-i laiale eraldusvõime, kaadrisageduse jms valikule saab juurdepääsu ümberdisainitud filmirežiimi menüüst, mis muudab vajalike seadete kombinatsiooni leidmise väga lihtsaks.

© Martin Bissig / Canon Ambassador

Kahepiksliline CMOS-automaatteravustamine II

Meie uuendatud kahepiksliline CMOS-automaatteravustamise II süsteem võimaldab sujuvat täpset pidevat teravustamist kõigis salvestusrežiimides ning sisaldab näo- ja silmatuvastust, tänu millele sobib see ideaalselt dokumentaalfilmide ning „jookse ja sihi“ stiilis filmimise jaoks. Funktsioon suudab tuvastada ka kasse, koeri ja linde ning neid kaadris jälgida. Saate lihtsalt luua reguleeritud fookuse efekte, mis juhivad vaatajate tähelepanu ühest punktist teise: puudutage lihtsalt kaamera puuteekraani ja EOS R5 muudab fookust teie määratud kiirusega.

Kui fokusseerite käsitsi, siis pakub EOS R5 teile mitmeid tööriistu, mis aitavad saavutada täpselt vajaliku teravuse. Teravustamisabi tõstab teie valitud värviga esile fookuses olevate objektide servad, samas kui kahepiksliline teravustamisjuhik kasutab graafilist indikaatorit ja näitab, kas objekti teravustamine on suunatud ette või taha ning muutub õige fookuse saavutamisel roheliseks.

© Robert Marc Lehmann

Pildistabilisaator

Nutikas pildistabiliseerimise süsteem, mis kaitseb fotosid kaamera värina eest toimib ka siis, kui EOS R5 jäädvustab videoid, siludes kaamera soovimatut liikumist. Kui seda kombineeritakse elektroonilise video digitaalse pildi stabiliseerimise süsteemiga*, mis parandab veelgi enam toimivust, on tulemuseks suurepärane video, mis näeb välja selline, nagu oleks jäädvustamiseks kasutatud stabiliseerijat või rataskäru.

* Video digitaalne pildi stabiliseerimise süsteem pole saadaval, kui filmite 8K-eraldusvõimega RAW-vormingus

8K intervallvõte

Nii nagu 8K eraldusvõime paljastab selgelt kujutiste peeneid detaile, võib intervallfotograafia tuua esile teisel ajaskaalal liikumise pisidetaile. Liitke need kaks funktsiooni kokku ja saavutate visuaalselt võimsa tulemuse, mida on suisa rõõm vaadata.

EOS R5 muudab selliste kõrge eraldusvõimega intervallvideote jäädvustamise varasemast palju lihtsamaks ning videoid saab filmida ka 4K eraldusvõimega, seejuures luuakse videopilt otse kaameras. Saate täpsustada iga kaadri vahelise aja ning samuti määrata, kas säriaeg lukustatakse jada alguses või mõõdetakse uuesti iga võtte jaoks.

© Ivan D’Antonio / Canon Ambassador

Lihtne kasutada – tunnete, et olete objektile lähemal

EOS R5 on disainitud nii, et selle kasutamine oleks filmimise ajal võimalikult loomulik ja vaistlik. Nii saate keskenduda filmitavale objektile ja oma loomingulisele visioonile. Muudetava nurgaga ekraani saab kaamera korpusest eemale keerata ja seda saab pöörata 270˚ ulatuses, mis muudab eri nurkade alt filmimise palju mugavamaks. Ülesärituse saab tõsta esile triibuliste „sebramarkeritega“, mis hoiatavad, kui ala on liiga hele.

Selge HDMI-väljund on saadaval 4K/60p kasutamisel, tänu millele saab kasutada väliseid salvestusseadmeid ning samaaegset sisemist/välist salvestamist.

Salvestusajad

EOS R5 pakub oma klassi parimat automaatteravustamist ning suure eraldusvõime ja suure kaadrisagedusega videosalvestust, kasutades täiskaadrilise sensori maksimaalset laiust ja suurt bitisagedust. Selliste funktsioonide kombineeritud kasutamisel tekib vältimatult kuumust, mis piirab aga salvestusaega. Alljärgnevalt toome välja saadaolevate eraldusvõimete ja kaadrisageduste ligikaudsed salvestusajad 23 °C (73 °F) keskkonnas külmkäivituse korral.

8K 30P
- Täiskaadrilise sensori laius: 20 minutit
- Täiskaadrilise sensori laius, RAW: 20 minutit

4K 120P
- Täiskaadrilise sensori laius: 15 minutit *1

4K 60P
- Täiskaadrilise sensori laius: 35 minutit *2
- APS-C kärpimine (5.1K ülediskreeditud): 25 minutit

4K 30P
- Täiskaadrilise sensori laius: ei ole temperatuurist mõjutatud *2
- Täiskaadrilise sensori laius, kvaliteetne (8.2K ülediskreeditud): 30 minutit
- APS-C kärpimine (5.1K ülediskreeditud): ei ole temperatuurist mõjutatud *2
*1 Suure kaadrisagedusega video salvestamine lõpeb 7 min ja 30 s täitumisel. Näitab aega, millal salvestust jätkata saab.
*2 Salvestusaeg on piiratud 29 minuti ja 59 sekundini. Näitab aega, millal salvestust jätkata saab.

Kui kaamera temperatuur jõuab määratud piirini, on soovituslik kaamera välja lülitada, et võimaldada sel maha jahtuda.
Alljärgnevalt on välja toodud taastumisajad 23 °C (73 °F) keskkonnas, kuid tasub meeles pidada, et seda mõjutavad ka teised faktorid, nagu keskkonna temperatuur, kaamera jätkuv kasutamine ja valitud eraldusvõime. Aeg, mil saab rakendada täielikku salvestusaega, sõltub ümbritsevast keskkonnast.

8K 30P
- 10 minutit jahtumist annab ligikaudu 3 minutit salvestusaega
- 20 minutit jahtumist annab ligikaudu 8 minutit salvestusaega

4K 60P
- 10 minutit jahtumist annab ligikaudu 10 minutit salvestusaega

Seotud artiklid