CANON EOS R5

Revolutsioon videograafia valdkonnas. Jälle.

Tunneme Canonis uhkust rolli üle, mida oleme mänginud filmitööstuse arengus selliste toodetega nagu digipeegelkaamerate seeria EOS 5D ning EOS filmikaamerad ja -objektiivid. EOS R5 ja EOS R5 C jätkavad seda traditsiooni revolutsioonilise videokvaliteediga, mis seab uue standardi sellele, mida hübriidpildistajad ja filmitegijad väikestelt kaameratelt oodata võivad.

8K RAW on kohal

EOS R5 suudab jäädvustada lummavat 8K eraldusvõimega DCI RAW videoid sisemiselt CFexpress-kaardile, kasutades oma täiskaadrilise sensori täislaiust tõeliselt kinematograafilise tulemuse saavutamiseks. Saadaval on ka teravustamisega jälgimine, mis annab nii hea tulemuse, nagu oleks see jäädvustatud Hollywoodi eelarvega.

Lisaks tõetruule pildikvaliteedile võimaldab 8K eraldusvõime monteerijal videot suumida ja lõpptulemuseks on ikka 4K eraldusvõimega video.

EOS R5 pakub 8K eraldusvõimega filmimiseks mitmeid palju võimalusi:
• 12-bitine RAW;
• 10-bitine ProRes RAW Atomos Ninja V+ kaudu
• 10-bitine 4:2:2 MP4/H.265
• 8-bitine 4:2:0 MP4/H.265

Valida võib kas DCI või UHD kuvasuhte, ALL-I või IPB tihendusmeetodi ning Canon Logi, Canon Log 3 või HDR PQ. Saadaval on kaadrisagedused 23,98p, 24p, 25p või 29,97p, mille abil saavutate just sellise visuaali nagu soovite. 8K eraldusvõimega videot saab salvestada isegi kiiretele SD-kaartidele (v90), kui kasutate IPB tihendust.

8K RAW pakub kõrgeimal tasemel pildikvaliteeti ja paindlikkust: saate jäädvustada neli korda suurema eraldusvõimega kui 4K ja muuta pärast jäädvustamist parameetreid (näiteks valge tasakaalu), kasutada Canoni Cinema RAW arendustarkvara või oma lemmikut mittelineaarset töötlemisrakendust*. 8K RAW on saadaval standardses või tihendatud formaadis, mis sobib väikestele RAW-paindlikkusega videofailidele.

Võite eraldada 8K videost ka üksikuid kaadreid individuaalsete 35-megapiksliste JPEG-failidena (või HEIF-failidena, kui video on salvestatud HDR PQ vormingus), mis sobib ideaalselt olukorras, kus peate edastama sündmusest nii video kui ka fotod.

*Ühilduvus ja kättesaadavus erinevad olenevalt tarkvaratootjast

Ivan D'Antonio filming on a mountain with a Canon EOS R5 camera on a tripod.

Ennenägematu 4K jõudlus – kuni 120 kaadrit sekundis

Lisaks revolutsioonilisele 8K võimekusele saab EOS R5-ga jäädvustada ka 4K DCI-videot (täiskaadriline) ja 4K UHD-videot kiirusega kuni 120p (119,88 kaadrit/s) ning 4 : 2 : 2 / 10-bitise kvaliteediga, mis võimaldab kasutada lummava kõrge eraldusvõimega sujuvat aegluubiefekti. Kaadrisagedusel kuni 59,94 kaadrit/s võib kasutada kaamera sensori täislaiust või 1,6-kordselt kärbitud laiust, mis sarnaneb suuruselt formaadile Super 35 mm.

Kui aga vajate kõige paremat 4K kvaliteeti, siis reprodutseerib EOS R5 4K HQ-režiim kauneid detaile kaadrisagedusega kuni 30p, ülediskreetides 8K videot. Peate selle uskumatut tulemust oma silmaga nägema.

EOS R5 laiale eraldusvõime, kaadrisageduse jms valikule saab juurdepääsu ümberdisainitud filmirežiimi menüüst, mis muudab vajalike seadete kombinatsiooni leidmise väga lihtsaks.

EOS R5-i laiale eraldusvõime, kaadrisageduse jms valikule saab juurdepääsu ümberdisainitud filmirežiimi menüüst, mis muudab vajalike seadete kombinatsiooni leidmise väga lihtsaks.

Kahepiksliline CMOS-automaatteravustamine II

Meie uuendatud kahepiksliline CMOS-automaatteravustamise II süsteem võimaldab sujuvat täpset pidevat teravustamist kõigis salvestusrežiimides ning sisaldab näo- ja silmatuvastust, tänu millele sobib see ideaalselt dokumentaalfilmide ning „jookse ja sihi“ stiilis filmimise jaoks. Funktsioon suudab tuvastada ka kasse, koeri ja linde ning neid kaadris jälgida. Saate lihtsalt luua reguleeritud fookuse efekte, mis juhivad vaatajate tähelepanu ühest punktist teise: puudutage lihtsalt kaamera puuteekraani ja EOS R5 muudab fookust teie määratud kiirusega.

Kui fokusseerite käsitsi, siis pakub EOS R5 teile mitmeid tööriistu, mis aitavad saavutada täpselt vajaliku teravuse. Teravustamisabi tõstab teie valitud värviga esile fookuses olevate objektide servad, samas kui kahepiksliline teravustamisjuhik kasutab graafilist indikaatorit ja näitab, kas objekti teravustamine on suunatud ette või taha ning muutub õige fookuse saavutamisel roheliseks.

© Robert Marc Lehmann

Pildistabilisaator

Nutikas pildistabiliseerimise süsteem, mis kaitseb fotosid kaamera värina eest toimib ka siis, kui EOS R5 jäädvustab videoid, siludes kaamera soovimatut liikumist. Kui seda kombineeritakse elektroonilise video digitaalse pildi stabiliseerimise süsteemiga*, mis parandab veelgi enam toimivust, on tulemuseks suurepärane video, mis näeb välja selline, nagu oleks jäädvustamiseks kasutatud stabiliseerijat või rataskäru.

* Video digitaalne pildi stabiliseerimise süsteem pole saadaval, kui filmite 8K-eraldusvõimega RAW-vormingus

8K intervallvõte

Nii nagu 8K eraldusvõime paljastab selgelt kujutiste peeneid detaile, võib intervallfotograafia tuua esile teisel ajaskaalal liikumise pisidetaile. Liitke need kaks funktsiooni kokku ja saavutate visuaalselt võimsa tulemuse, mida on suisa rõõm vaadata.

EOS R5 muudab selliste kõrge eraldusvõimega intervallvideote jäädvustamise varasemast palju lihtsamaks ning videoid saab filmida ka 4K eraldusvõimega, seejuures luuakse videopilt otse kaameras. Saate täpsustada iga kaadri vahelise aja ning samuti määrata, kas säriaeg lukustatakse jada alguses või mõõdetakse uuesti iga võtte jaoks.

Lihtne kasutada – tunnete, et olete objektile lähemal

Tänu puhtale 4K/60p HDMI väljundile saab kaameraga EOS R5 kasutada ka väliseid andmekandjaid. Saate isegi materjali samaaegselt nii sisemisele kui ka välisele andmekandjale salvestada, mis pakub teile kohest varundust ja meelerahu. Kui kasutate välist andmekandjat Atomos Ninja V+, saab nüüd teha ka 10-bitist ProRes RAW 8k 30p salvestust või 1,6-kordse kärpimisfaktoriga 12-bitist 5K 60p ProRes RAW salvestust. Kui kasutate andmekandjat Atomos Ninja V või Atomos Shogun 7, saate teha ka 1,6-kordse kärpimisfaktoriga 5K 30p ProRes RAW välist salvestust.

EOS R5 toetab nüüd ka Cinema EOS servomootoritega suumobjektiive. Kuna kaamera suumi kontrollimine toimub vaid ühe nupuvajutusega, on see suurepärane valik nii dokumentalistidele kui ka loodushuvilistele, kelle silm peab alati subjektile naelutatud olema.

EOS R5 on disainitud nii, et selle kasutamine oleks filmimise ajal võimalikult loomulik ja vaistlik. Nii saate keskenduda filmitavale objektile ja oma loomingulisele visioonile. Muudetava nurgaga ekraani saab kaamera korpusest eemale keerata ja seda saab pöörata 270˚ ulatuses, mis muudab eri nurkade alt filmimise palju mugavamaks. Ülesärituse saab tõsta esile triibuliste „sebramarkeritega“, mis hoiatavad, kui ala on liiga hele.

Salvestusajad

EOS R5 pakub oma klassi parimat automaatteravustamist ning suure eraldusvõime ja suure kaadrisagedusega videosalvestust, kasutades täiskaadrilise sensori maksimaalset laiust ja suurt bitisagedust. Selliste funktsioonide kombineeritud kasutamisel tekib vältimatult kuumust, mis piirab aga salvestusaega. Püsivara versiooniga 1.60 ja uuematega, võimaldab kõrgele olekule seadistatud „Automaatse väljalülituse temperatuuri“ funktsioon pikemaid salvestusaegu, kuid selle seadistuse kasutamisel muutub kaamera välispind väga kuumaks.
Alljärgnevalt toome välja saadaolevate eraldusvõimete ja kaadrisageduste ligikaudsed salvestusajad 23 °C (73 °F) keskkonnas külmkäivituse korral.

8K 30P
- Täiskaadrilise sensori laius RAW väline andmekandja: piiramatu
Automaatse väljalülituse temperatuur – standardne
- Täiskaadrilise sensori laius: 20 minutit
- Täiskaadrilise sensori laius, RAW: 20 minutit
Automaatse väljalülituse temperatuur – kõrge
- Täiskaadrilise sensori laius: 45 minutit *2
- Täiskaadrilise sensori laius, RAW: 45 minutit *2

4K 120P
- Täiskaadrilise sensori laius: 15 minutit *1

4K 60P
Automaatse väljalülituse temperatuur – standardne
- Täiskaadrilise sensori laius: 35 minutit *2
- APS-C kärpimine (5.1K ülediskreeditud): 25 minutit
Automaatse väljalülituse temperatuur – kõrge
- Täiskaadrilise sensori laius: 60 minutit või pikem *2
- APS-C kärpimine (5.1K ülediskreeditud): 50 minutit*2

4K 30P
- Täiskaadrilise sensori laius: ei ole temperatuurist mõjutatud *2
- Täiskaadrilise sensori laius, kvaliteetne (8.2K ülediskreeditud): 30 minutit
- APS-C kärpimine (5.1K ülediskreeditud): ei ole temperatuurist mõjutatud *2

*1 Suure kaadrisagedusega video salvestamine lõpeb 7 minuti ja 30 sekundi täitumisel. Näitab aega, millal salvestust jätkata saab.
*2 Salvestusaeg on piiratud 29 minuti ja 59 sekundini. Näitab aega, millal salvestust jätkata saab.

Hoiatused
* Ülaltoodud numbrid põhinevad Canoni testimistingimustel, kasutades Canoni teststandarditele vastavaid CFexpress kaarte ja SD mälukaarte.
* Kui ümbritsev temperatuur on kõrgem kui +23 °C / 73 °F, on saadaolev salvestusaeg lühem.
* Pildiotsija (EVF) kasutamisel on maksimaalne saadaolev salvestusaeg lühem, kui kaamera ekraani kasutades
* Aku kasutamisega võrreldes on maksimaalne saadaolev salvestusaeg lühem, kui kaamerat toidab USB.
* Sõltuvalt video salvestuskvaliteedist ja kasutatava mälukaardi mahust võib kaart täituda enne saadaoleva salvestusaja täitumist.
* Kui seadistate automaatse väljalülituse temperatuuri kõrgeks ja salvestate videoid, võib kaart väga kuumaks muutuda. Olge mälukaardi eemaldamisel ettevaatlik.


Kui kaamera temperatuur jõuab määratud piirini, on soovituslik kaamera välja lülitada, et võimaldada sel maha jahtuda.
Alljärgnevalt on välja toodud taastumisajad 23 °C (73 °F) keskkonnas, kuid tasub meeles pidada, et seda mõjutavad ka teised faktorid, nagu keskkonna temperatuur, kaamera jätkuv kasutamine ja valitud eraldusvõime. Aeg, mil saab rakendada täielikku salvestusaega, sõltub ümbritsevast keskkonnast.

8K 30P
- 10 minutit jahtumist annab ligikaudu 3 minutit salvestusaega
- 20 minutit jahtumist annab ligikaudu 8 minutit salvestusaega

4K 60P
- 10 minutit jahtumist annab ligikaudu 10 minutit salvestusaega

Hübriidpildistajate jaoks, kelle jaoks on filmiloome kõige olulisem, on meil olemas EOS R5 C. Kuigi see kasutab sama kujutegurit nagu EOS R5, on kaameras EOS R5 C veelgi rohkem koodekeid ja 8K-s jäädvustamisel ka pikem salvestusaeg. Leidke endale sobiv kaamera, kasutades meie võrdlusjuhendit.

Kaamera korpused

Sissehitatud pildistabilisaator

Jah
Ei (ainult elektrooniline)

Videote kohene jäädvustamine fotorežiimis

Jah
Ei

Multifunktsionaalne tald

Ei
Jah

Ühilduvus Speedlite’idega

Ühildub kõikide Speedlite’i välkudega
Osadele 580EX/600EX/EL-1 seeria Speedlite’idele kehtivad piirangud; üksikasjad leiate tehnilistest andmetest

Videoklipi salvestusaja limiit

29 m 59 s
Piiramatu

Jahutussüsteem

Passiivne
Aktiivne ventilaatori kaudu

Voogedastus kaamerast (UVC/RTP kaudu)

Ei
Jah

Anamorfne salvestus

Ei
Jah

Koodekid

12-bitine CRM Raw (Normal/Lite)

10-bitine MP4 HEVC / 8-bitine MP4 H.264

10-bitine ProRes RAW 8K 30P salvestus välisele Atomos Ninja V+ salvestile

12-bitine CRM Raw (HQ/ST/LT)

10-bitine XF-AVC / 10-bitine MP4 HEVC / 8-bitine MP4 H.264

10-bitine ProRes RAW 8K 30P salvestus välisele Atomos Ninja V+ salvestile

Kaal ja suurus

650 g

138,5 × 97,5 × 88,5 mm

680 g

141,5 × 97,5 × 111mm

Seotud artiklid

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5i esimesed pildid: looduse jäädvustamine selle kaunites üksikasjades

  Ulla Lohmann ja Robert Marc Lehmann räägivad, kuidas Canon EOS R5i 45-megapiksline andur ja pilku jälgiv autofookus aitasid neil teha fantastilisi looduspilte.

 • Mägijalgrattur teeb päikese taustal hüppega trikki. Pilt on võetud altpoolt ning ääristatud punaste moonide ja rohuga mäenõlval.

  ARTIKKEL

  8K ja ülediskreeditud 4K-filmimine Canon EOS R5iga

  Esimestel videovõtetel Canon EOS R5iga uurisid Martin Bissig ja Ivan D'Antonio, kuidas selle 8K-võimed vähendavad võtteaegu ja laiendavad loovvõimalusi.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5: 10 funktsiooni, millest ei taha kindlasti ilma jääda

  Tutvuge funktsioonidega, mis muudavad EOS R5i täiesti revolutsiooniliseks: nt võime pildistada 45-megapiksliseid fotosid kiirusega kuni 20 kaadrit/s ning jäädvustada 8K eraldusvõimega RAW-videoid.

 • Mees hoiab enda kõrval Canon EOS R6 kaamerat.

  ARTIKKEL

  Canon EOS R5 vs. EOS R6 – kumb on teie jaoks sobivam?

  Canon esitleb koguni kahte revolutsioonilist täiskaadrilist peeglita kaamerat. Kumb on teile sobilikum? Võrdleme kaameraid EOS R5 ja EOS R6.