CANON EOS R5

Täiustatud automaatteravustamise tehnoloogia

EOS R5 teravustab erakordselt kiirelt ja täpselt. Kaamera suudab tuvastada ja jälgida objekte liikumise ajal. Saate jäädvustada erakordselt teravaid ja selgeid kujutisi, mis on väga detailirikkad.

© Martin Bissig / Canoni saadik

5940 ala ja täieliku katvusega kahepiksliline CMOS-automaatteravustamine II

Pole oluline, kus pildistatav objekt asub, EOS R5 suudab selle üle leida ja seda kiiresti teravustada, kasutades 5940 automaatteravustamise ala, mis katavad sisuliselt 100% kaadrist. Neid teravustamisalasid saab kasutada ühiselt, eraldi või tsoonidena, mida saab liigutada kaadris vastavalt sellele, kus tegevus toimub.

Automaatteravustamise punkte saab valida kas kaamera tagaküljel asuva spetsiaalse üldvalija või puuteekraaniga, puudutades seda reaalajavaate režiimis või kasutades seda puuteplaadina, kui kaamera on silma ees.

© Martin Bissig / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

Sügavõppe tehisintellekt ja objekti tuvastamine

Kaamera EOS R5 EOS ITR AF X-i automaatteravustamise süsteemi programmeerimiseks kasutati sügavõppega tehisintellekti, mis loodi algselt meie revolutsioonilise digipeegelkaamera EOS-1D X Mark III jaoks. Süsteem tuvastab nägusid näo-/silmatuvastuse režiimis täpset, suutes seda teha ka siis, kui objekt on küljega ja näha on ainult üks silm. See tagab, et objektid on teravdatud ka siis, kui nad liiguvad ootamatult ning välja sügavus on madal. Kui inimene pöörab korraks eemale, siis jätkab süsteem pea jälgimist, nii et kaamera poole tagasi pöörates on inimese nägu jälle teravalt fookuses.

Lisaks on kaamera EOS R5 sügavõppega tehisintellekti programmeeritud nii, et see suudab tuvastada sõidukeid ja jälgida kasse, koeri ning linde, teravustades kas nende keha, nägu või silmi. Tänu sellele on spordialade ja metsloomade pildistamine lihtsam kui kunagi varem, seda eriti selliste objektide nagu lendavate lindude puhul. Motospordi pildistamisel tunneb EOS R5 ära mootorrattaid ja võidusõiduautosid, tehes isegi vahet pealt suletud ja avatud sõidukitel, teravustades täpselt nähtavale juhi kiivrile.

© Robert Marc Lehmann

Kiire ja tundlik teravustamine

EOS R5 suudab teravustada juba vaid 0,05 sekundiga – see on täiskaadrilise peeglita kaamera puhul klassi juhtiv tulemus.1 Automaatteravustamine toimib isegi tingimustes, kus valgustase on vaid -6EV,2, mis on ligikaudu võrdväärne poolkuu valgusega.

See erakordne valgustundlikkus võimaldab EOS R5il teravustada vaid f/22 maksimaalse avaga, tänu millele saab telekonvertereid kasutada suhteliselt aeglase avaga objektiividega ning ka väga kompaktsete supertelefoto-objektiividega, nagu RF 600mm F11 IS STM ja RF 800mm F11 IS STM.

Objektiivi pideva käsitsi teravustamise tugi

Korrigeerige objektiivi teravust käsitsi ka automaatteravustamise režiimis, ilma et peaksite lülitit vajutama. See funktsioon, mis on olnud populaarne vanemate EF USM-objektiivide kasutajate seas, on saanud RF-objektiivide jaoks uue kuue ja uue põlvkonna teravustamismootorid.

Jälgimisega automaatteravustamise toimimine

Kaamera AI Servo jälgimisega automaatteravustamise toimimist saab reguleerida, häälestades selliseid parameetreid nagu jälgimise tundlikkus või kiirendamise/aeglustumise jälgimine või valides ühe neljast režiimist – need on konfiguratsioonid, mis sobivad ideaalselt kindlat tüüpi fotograafia puhul.

EOS R5 sisaldab nüüd režiimi A, mis valib automaatselt ühe neljast objektispetsiifilisest automaatteravustamise režiimist vastavalt sellele, mida pildistatakse.

EOS R5 sisaldab nüüd režiimi A, mis valib automaatselt ühe neljast objektispetsiifilisest automaatteravustamise režiimist vastavalt sellele, mida pildistatakse.

Käsitsi teravustamine

Käsitsi teravustamisel saate kasutada kolme teravustamisabi meetodit, mis tagavad, et kriitiline teravustamispunkt on just seal, kus tahate.

• Suurendamine teravustamiseks
Kui suurendate pilti esmalt kuuekordselt ja siis viieteistkümnekordselt, saate pilti paremini vaadata ning teravustamist hinnata.

• Teravustamisabi
Stseeni teravustatud alade ääred tuuakse esile, kasutades värvi, mille ise määranud olete.

• Kahepikslise teravustamise juhik
Esmakordselt meie kinofilmikaameras EOS C300 Mark II kasutatud kahepiksliline teravustamise juhik kasutab kaamera kahepikslilist CMOS-automaatteravustamise II tehnoloogiat, et mõõta täpselt kaamera ja objekti vahelist kaugust ning võrdleb seda kaamera käsitsi teravustamise seadega. Graafiline juhik näitab, kas teravustamispunkt on kaamera mõõdetud väärtusest eespool või tagapool ning muutub roheliseks, kui kaks väärtust ühtivad, mis näitab täpset teravustamist.

See süsteem muudab teravustamise käsitsi juhtimise lihtsamaks ja täpsemaks ning pakub filmitegijatele sellist täpsust, mida nad vajavad 4K ja 8K eraldusvõimega töötamiseks.

Neid kolme tööriista saab kasutada koos ühilduvate RF-objektiivide, EF-objektiivide või käsitsi teravustatavate kinoobjektiividega.

© Ulla Lohmann / Canoni saadik

Seotud artiklid

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5i esimesed pildid: looduse jäädvustamine selle kaunites üksikasjades

  Ulla Lohmann ja Robert Marc Lehmann räägivad, kuidas Canon EOS R5i 45-megapiksline andur ja pilku jälgiv autofookus aitasid neil teha fantastilisi looduspilte.

 • ARTIKKEL

  8K ja ülediskreeditud 4K-filmimine Canon EOS R5iga

  Esimestel videovõtetel Canon EOS R5iga uurisid Martin Bissig ja Ivan D'Antonio, kuidas selle 8K-võimed vähendavad võtteaegu ja laiendavad loovvõimalusi.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5: 10 funktsiooni, millest ei taha kindlasti ilma jääda

  Tutvuge funktsioonidega, mis muudavad EOS R5i täiesti revolutsiooniliseks: nt võime pildistada 45-megapiksliseid fotosid kiirusega kuni 20 kaadrit/s ning jäädvustada 8K eraldusvõimega RAW-videoid.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5 vs. EOS R6 – kumb on teie jaoks sobivam?

  Canon esitleb koguni kahte revolutsioonilist täiskaadrilist peeglita kaamerat. Kumb on teile sobilikum? Võrdleme kaameraid EOS R5 ja EOS R6.

  1. 3. juuni 2020. aasta seisuga vahetatavate objektiividega peeglita digikaamerate seas, millel on 35 mm täiskaadrilise kaameraga võrdväärne pildisensor koos pilditasandil kontrasti ja faasierinevuse tuvastamise automaatteravustamise tehnoloogiaga. Automaatteravustamise kiirus on mõõdetud kooskõlas CIPA suunistega (erineb olenevalt jäädvustamise tingimustest ja kasutatud objektiivist). Kasutatud sisemist mõõtmismeetodit. Mõõtmistingimused: EV12 (ümbritseva keskkonna temperatuur / ISO 100), käsitsi režiim, RF-objektiiv 24-105mm F4L IS USM (fookuskaugusega 24 mm) järgmiste sätetega: katiku vabastamine päästikunupuga, 1-punktiline automaatteravustamine (keskmine automaatteravustamispunkt), ühe võtte automaatteravustamine
  2. Fotode jäädvustamine objektiiviga f/1.2, keskmise automaatteravustamispunktiga, lukustuva teravustamisega, temperatuuril 23° C / 73 °F, ISO100. V.a DS-vääristusega RF-objektiivid