CANON EOS R5

Kahepiksliline RAW-piltide töötlemine

EOS R5 võimaldab fotograafidel jäädvustatud kujutisi pärast pildistamist kahepikslises RAW-režiimis uskumatul viisil töödelda. Saate reguleerida portreede teravustatud ala asukohta, tausta udusust ja valgustust ning kasutada tagaplaani selgemaks muutmise funktsiooni, et anda maastikufotodele kõige parem välimus.

Kahepiksliline RAW-piltide töötlemine

Kuidas see toimib?

EOS R5-i 45-megapikslise sensori iga piksel koosneb kahest valgustundlikust elemendist (inglise keeles photosite). Kahepikslises RAW-režiimis jäädvustatakse iga võtte ajal kaks kujutist: üks vasakpoolse elemendiga ja teine parempoolse elemendiga. Võrreldes nende kujutiste väga vähesel määral erinevaid vaateid saab RAW-faili manustada sügavuse kaardi, mis tähendab, et lõpptulemust saab nende 3D-andmete põhjal peenhäälestada.

Kahepikslilise RAW-faili reguleerimiseks kasutatakse Canoni tasuta saadaolevat tarkvara Digital Photo Professional. EOS R5 pakub uuenduslikult võimalust rakendada kaamerasiseselt portree valgustuse muutmise ja tagaplaani selgemaks muutmise funktsioone.

Portree valgustuse muutmine

(Kaamerasisene)

See uus kaamerasisene funktsioon muudab portreefotodel olevate inimeste nägude valgustust. Saate järeltöötlemise ajal muuta valgustuse intensiivsust, ulatust ja suunda, mis võimaldab varje tumedamaks või heledamaks muuta ning nende asukohta reguleerida, jäljendades nii reflektori kasutamist.

Selge tagaplaan

(Kaamerasisene)

Selgemaks muutmise funktsiooni saate rakendada valikuliselt foto tagaplaanile kaamera RAW-faili muutmise menüüs. See sobib suurepäraselt maastikufotode puhul, kus soovite vähendada tagaplaanil hägusust, seda selgemaks muutes.

Tagaplaani selgust pole parandatud

Tagaplaani selgust on parandatud

Pildi mikroreguleerimine

(Tarkvara Digital Photo Professional)

Tarkvara Digital Photo Professional kasutades saab maksimaalset teravuspunkti pisut nihutada sellest punktist, mida kasutati võtte jäädvustamisel. See sobib suurepäraselt portreefotode jäädvustamisel, kui soovite reguleerida kriitilist teravuspunkti täpselt näiteks siis, kui inimese silmad pole täielikult fookuses.

Tausta udususe nihe

(Tarkvara Digital Photo Professional)

Tarkvara Digital Photo Professional kahepikslise RAW-optimeerija abil saate reguleerida foto fookusest väljas olevate alade välimust, nihutades kujutise vaatenurka vasakult paremale.

Helgi ja pettekujutiste vähendamine

(Tarkvara Digital Photo Professional)

Tarkvara Digital Photo Professional kahepikslise RAW-optimeerija teine funktsioon aitab vähendada kaadris olevatest eredatest valgusallikatest tingitud artefakte. Parem- ja vasakpoolsete kahepiksliste kujutiste vaadete võrdlemise ning valikulise vahetamise tulemusel saab helke ning pettekujutisi vähendada või vältida.

Digital Photo Professional

Digital Photo Professional (DPP) on suure jõudlusega RAW-piltide töötlemise, kuvamise ja redigeerimise tarkvara, mis on mõeldud EOS-digikaamerate ning PowerShot-mudelite jaoks, millel on RAW-faili tugi.

Seotud artiklid

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5i esimesed pildid: looduse jäädvustamine selle kaunites üksikasjades

  Ulla Lohmann ja Robert Marc Lehmann räägivad, kuidas Canon EOS R5i 45-megapiksline andur ja pilku jälgiv autofookus aitasid neil teha fantastilisi looduspilte.

 • Mägijalgrattur teeb päikese taustal hüppega trikki. Pilt on võetud altpoolt ning ääristatud punaste moonide ja rohuga mäenõlval.

  ARTIKKEL

  8K ja ülediskreeditud 4K-filmimine Canon EOS R5iga

  Esimestel videovõtetel Canon EOS R5iga uurisid Martin Bissig ja Ivan D'Antonio, kuidas selle 8K-võimed vähendavad võtteaegu ja laiendavad loovvõimalusi.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5: 10 funktsiooni, millest ei taha kindlasti ilma jääda

  Tutvuge funktsioonidega, mis muudavad EOS R5i täiesti revolutsiooniliseks: nt võime pildistada 45-megapiksliseid fotosid kiirusega kuni 20 kaadrit/s ning jäädvustada 8K eraldusvõimega RAW-videoid.

 • Mees hoiab enda kõrval Canon EOS R6 kaamerat.

  ARTIKKEL

  Canon EOS R5 vs. EOS R6 – kumb on teie jaoks sobivam?

  Canon esitleb koguni kahte revolutsioonilist täiskaadrilist peeglita kaamerat. Kumb on teile sobilikum? Võrdleme kaameraid EOS R5 ja EOS R6.