LOOMINGULINE PRINTIMINE

Sel kevadel osavaks liblikate printimise projektiga

Paberikunstnik Aimee Graham näitab, kuidas ühendada printimine ja maalimine kauni liblikateemalise kunsti loomiseks.
Canoni PIXMA TS5350 seeria printer värviliste käsitööliblikate väljapaneku kõrval.

Liblikate saabumine on kindel märk kevade saabumisest ja mis oleks parem viis uue aastaaja tervitamiseks kui oma liblikateemaliste kodukaunistuste meisterdamine?

Kunstnik ja paberitootja Aimee Graham hakkas tegema origamiehteid, kuid on viimase aasta jooksul välja töötanud uusi ideid, katsetanud uusi materjale ja postitanud oma loomingut oma Instagrami profiilile (@aimee__designs).

„Olen alati olnud loominguline ja meisterdamisest on saanud osa endaga tegelemise rutiinist. Mõistmine, et inimesed hindavad minu tööd, andis mulle enesekindlust hakata ise oma kaubamärki üles ehitama,“ selgitab Aimee. „Ma tahan luua lõbusaid, individuaalseid ja jätkusuutlikke teoseid, mida inimesed saaksid kasutada enda või oma kodu kaunistamiseks. Samuti tahaksin aidata inimestel oma loovust valla päästa.

Siinkohal selgitab Aimee, kuidas ta kasutas hämmastava ja fantaasiarikka liblikakunsti loomiselCanon PIXMA TS5350a seeria printerit, Canoni inspireeriva tasuta sisuteenuse Creative Park pakutud malle ja vähesel määral paberiga meisterdamise oskust.

1. Liblikate meisterdusmallide valimine ja printimine

Naine printimas Canoni PIXMA TS5350 seeria printeriga liblikate meisterdamismalle.

Alustamiseks leiate rakendusest Creative Park mitmeid eelvalmistatud liblikamalle. „Loovuse saavutamiseks ei ole vaja keerukaid tööriistu ega seadmeid,“ ütleb Aimee.

Leiate mõningaid ilusaid malle rakendusest Creative Park, mis võib olla teie baasiks meisterdamistööde, sealhulgas liblikamobiilide ja 3D-seinakleebiste, valmistamisel. Samuti võite leida inspiratsiooni oma paberiprojekti jaoks rakendusest Creative Park, mis on saadaval nii iOS-is kui ka Androidis. Rakendusest printimiseks on teil vaja luua ühendus ühilduva Canon PIXMA tindipritsprinteriga. Toetatud printerimudelite* kontrollimiseks lugege printerite loendit*.

„Printimine on teie loomingu suurepärane lähtepunkt,“ ütleb Aimee. „Kui leiate midagi liiga keerulist, võite alati alustada mallide ja kontuuride printimisest. Nende abil saate kontuurida ja välja lõigata šabloone, kollaaže või lihtsalt saada inspiratsiooni.“

Aimee kasutas mallide väljaprintimiseks Canon PIXMA TS5350a Seeria printerit ning pabereid Plus Glossy ja Matte Photo Paper. Ta leidis, et printer on kiiresti seadistatav ja hõlpsasti kasutatav. „See oli eriti kasutajasõbralik paberi söötmisel ja paberi suuruse sätete muutmisel. See on veidi kompaktsem kui teised kasutatavad printerid, nii et see näeb ka kena välja.

„Ka paberi kvaliteet oli ideaalne,“ lisab ta. „Mõnikord võib paber pärast sellega töötamist veidi laguneda, nii et oli tõesti hea kasutada midagi, mis oli kogu protsessi vältel piisavalt tugev ja püsis valmiskujul stabiilne isegi pärast seda, kui olin aukude torkamise ja traadi kinnitamise lõpetanud!“

2. Käsitööliblikate dekoreerimine

Naine kandmas suuri rõngaskõrvarõngaid, lõikab käsitöönoaga liblika pilti.

Aimee jaoks on paberkäsitöö ka endaga tegelemise viis. „Lisaks protsessist ja valmis teosest saadud rahulolule on see tähelepanu vajav tegevus, mis on ühtlasi ka meditatsioonivorm,“ ütleb ta.

Naine Canoni PIXMA TS5350 seeria printeri kõrval värvilisi paberiliblikaid kokku voltimas.

Kui olete oma malli välja printinud, saate olla loominguline ning kaunistada oma käsitööliblikaid nii nagu soovite.

Aimee kasutas disaini lähtepunktina 3D-seinakleebiseid, mida ta leidis rakendusest Creative Park. „Mallid andsid mulle konkreetse stardipunkti. Teadsin, millised kujundid mulle kõige rohkem meeldisid, ja see tegi asja lihtsaks ning võimaldas mul vältida üleliigset mõttetööd,“ selgitab ta. „Liblikad olid töö põhirõhk ja kõik muu loodi lihtsalt sündmuskoha loomiseks.“ Aimee laadis liblikate partii loomiseks alla malli ja juhised, millest ta plaanis teha kuplialuse väljapaneku (klaaskupliga vitriin), lisades krepp-paberist lilli ja lehti ning veel mõned enda maalingud.

Seejärel pööras ta tähelepanu karbiraamide isikupäraseks kujundamisele, kasutades seekord veebist hangitud tühje liblikamalle ja maalides neile ise akvarellide ja pastakatega peale õrnad tiivamustrid, kasutades inspiratsiooni saamisel oma Creative Parki lemmikliblikaid.

„Minu põhirõhk oli kontuurmallide muutmine täisvärvilisteks liblikateks, mille ma siis kolmemõõtmeliseks muudan. Sel hetkel oli vaja peamiselt liblikaid värvida. Värskendav oli loomeprotsessis lapsepõlve juurde naasta ja lihtsalt lõbusalt aega veeta,“ räägib Aimee.

Kui teil pole akvarelle ja pastakaid, sobivad sama hästi ka värvilised pliiatsid. „Nende prinditööde kvaliteet oli suurpärane,“ rõõmustas Aimee. „Tint polnud üldse määrdunud ja prindijooned olid tõesti korras.“

3. Paberliblikate käsitöö kuvamine

Naine asetamas puidust karbiraamis välja kolme paberliblikat.

Karbiraami kasutamine liblikate kunstipäraseks esitamiseks seinal on suurepärane viis oma raske töö näitamiseks.

Naine panemas väikese klaaskupli abil kokku käsitööliblikate väljapanekut.

Paberitöö võib olla uskumatult mitmekülgne hobi. „See on kahemõõtmeline prindimaterjal, mida saab kasutada kas sellisena või muuta hoopis kolmemõõtmeliseks. Vaid vähese fantaasiaga saate nii palju ideid ellu kutsuda,“ leiab Aimee.

Krepppaberist lillekimbud, seinakatted ja karbiraamid on mõned Aimee firmamärk, nii et ta nägi kohe, kui lihtne oleks käsitööliblikaid oma kujundusse lisada.

„Kogu mu töö on inspireeritud loodusest, nii et ma võiksin ette kujutada, kui hästi liblikad toimivad,“ ütleb ta. „Nägin oma mõtetes klaaskuplit kohe, nii et olin selle idee ellu äratamisest väga põnevil.“

Kolme oma maalitud paberliblika seinakunstina esitlemiseks valis Aimee puidust karbiraami, kinnitades igaühe külge käsitsi kirjutatud liblikaliigi sildi.

„Mulle meeldib klaaskupleid ja karbiraame sellisel viisil kasutada,“ selgitab ta. „See tuletab mulle meelde purkides olevaid näidiseid, mida näete sellistes kohtades nagu loodusmuuseum. Sellisel viisil ilu, looduse ja ajaloo säilitamine muudab objekti kunstiteoseks.“

4. Ära karda minna lasta

Naine riputamas telliskiviseinale puidust karbiraami kolme paberliblikaga.

Erinevate kuvamisvormide kasutamine võib teie paberkäsitööle lisada veel ühe elemendi, nagu see elegantne karbiraam.

Naine asetamas puidust pinnale värviliste paberliblikatega täidetud klaaskuplit.

Mis puutub pabersõidukitesse, siis on kõige parem alustada väikesest. „Oma oskuste täiustudes saate projekte keerukamaks muuta – pole vaja midagi väga keerulist tegema hakata,“ väidab Aimee.

Aimee oli oma valmis kunstiteostega väga rahul ja kuigi ta on terve elu olnud loov, arvab ta, et sarnaseid tulemusi on võimalik saavutada kõigil.

„Arvan, et kõigil on oma loominguline alge,“ õhutab naine. „Kunst võib olla hoomamatu, eriti kui midagi tehakse eimillestki. Kuid kui alustate kergetest asjadest, pannes protsessi lihtsalt oma energiat ja nähes, kuhu see välja viib, siis tõenäoliselt kaotate end selles ära – ja see on ka oma võlu.

„Protsessist saab loomingulise teekonna osa isegi rohkem kui valmis teosest. Lihtsalt hoidke asju lihtsana, muutke kunstitegemine lõbusaks ja proovige edasi.


Selleks et saada rohkem inspiratsiooni paberist meisterdamise kohta, jälgige meid Pinterest-is. Ja ärge unustage oma loomingut sotsiaalmeedias jagada, kasutades teemaviidet #MadeWithPIXMAAutor: Andrea Ball*Kui teie printer ei ole toetatud, külastage Creative Parki veebisaiti.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Kevadine meisterdamisväljakutse

  Avastage, kuidas Hannah Bullivant meisterdas lõbusaid kevadisi paberdekoratsioone.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud lauakaunistused

  Valmistage Creative Parki abil igaks sündmuseks kaunid lauakaunistused.

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid meisterdamiseks

  Alates pereprojektidest kuni professionaalse kujunduseni - Canonil on teile sobiv printer.