Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKROFOTOGRAAFIA

Abstraktne makrofotograafia: seebimullide kodus jäädvustamine

Seebimulli pinnal olevate abstraktsete piltide jäädvustamine võimaldab teil avastada uusi loomingulisi viise, kuidas oma makroobjektiivi kasutada. Näitame teile, kui lihtne on luua väljapaistvaid fotosid otse oma kodust või aiast. Selle tehnika jaoks on teil vaja makroobjektiivi ning ideaalis ka statiivi ja kaugpäästikut. Kui teil on Wi-Fi ühendusega kaamera, nagu Canon EOS 90D, saate kasutada oma nutitelefoniga rakendust Canon Camera Connect, mille abil saate oma võtte üles ehitada ja seejärel katiku eemalt käivitada. Kui tahate valguse üle suuremat kontrolli, võite kasutada välist välklampi, valides meie Canoni Speedlite’i välkude seast.

Olge valmis

A camera set up to photograph a desk with books on the top.
Välgu kasutamiseks on võetud appi must t-särk ja raamatukuhi, mis hoiab üleval metallist riidepuud, kui silmus on lahusesse kastetud. Raamatute kasutamisel tasub katta need tsellofaaniga, kuna seebilahus võib need muidu ära rikkuda.

Kasutage taustana musta paberit või kangast. Ideaalseks valikuks on 100 mm fookuskaugusega makroobjektiiv, kuid tegelikult sobib tööks ka mis tahes teine makroobjektiiv, sh Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM või Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM. Kui kasutate Canoni EOS R süsteemi kaamerat, sobib objektiiviks Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM. Canoni EOS M seeria kaamera puhul võite kasutada Canoni objektiivi EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Kõik need valikud sobivad selle tehnika jaoks, võimaldades teil jäädvustada ka kõige pisemaid detaile.

Kauakestva seebilahuse jaoks segage nõudepesuvahendi või vedelseebi sisse glütseriini (saate seda apteegist, toidupoe küpsetamistarvikute vahekäigust või veebipoest). Alustage vahekorrast, kus on umbes 80% pesuvahendit ja 20% glütseriini, ning lisage natuke vett. Lisaks on teil vaja väikest traadist silmust, mida saate segu sisse kasta. Võite kasutada selle jaoks metallist riidepuud, mida saate sobivasse vormi painutada. Tõstke silmust ülespoole ja vaadake, kas mullivedelik jääb selle külge.

Valgustus

Mängige valgusega, kuni leiate parima asendi – tõenäoliselt tuleb teil teha õige koha leidmiseks mõned proovivõtted.

Selle tehnika jaoks saate kasutada kas päevavalgust või välku, kuid erksate värvide saavutamiseks peab seebikile olema valgustatud eestpoolt ja väikese nurga alt. Katsetage erinevaid kohti ning vaadake, kuidas töötab aknast või lambist tulev valgus.

Kui kasutate kaamera sisseehitatud välku, et käivitada juhtmevabalt ühilduvat Canon Speedlite’i välklampi, saate selle funktsiooni aktiveerida peamenüüst. Canon Speedlite’i välklambi kasutamiseks peate selle vastuvõturežiimile seadistama. Kui kasutate kaameravälist Canon Speedlite’i välku, nagu Canon Speedlite 470EX-AI, saate valguse suunda paremini kontrollida. Laske sel valgelt seinalt, madalalt laelt või kaamera kohale asetatud valgelt paberilt või polüstüreenilt tagasi peegelduda. Lisaks võite suunata valgust ka allapoole otse seebilahuse peale (nagu siin näidatud).

Pildistamine

Kasutage kiiret säriaega, et külmutada keerlevate seebimustrite liikumist – see varieerub sõltuvalt värvide kiirusele. Tehke proovivõte ja kui mustrid on hägusad, kasutage veelgi kiiremat säriaega või suuremat ISO-valgustundlikkust.

Ühtlase tulemuse saavutamiseks aktiveerige kaamera käsitsi režiim. Canon Speedlite’i välklambiga tekitatud peegelduva valguse abil saavutate küll terava tulemuse, kuid selleks tuleb veenduda, et teie välgu sünkroonimiskiirus oleks säriajaga võrdne (selle kohta leiate lisateavet oma kaamera kasutusjuhendist). Selle Canoni kaamera EOS 800D puhul on välgu sünkroonimiskiirus 1/200 s. Väljasügavuse suurendamiseks kasutage kitsamat ava, nagu f/11 või f/16, ja alustage väiksema ISO-valgustundlikkusega (100–400).

Kui kasutate välgu asemel päikesevalgust, võib olla vajalik ISO-valgustundlikkuse tõstmine. Lisaks tuleks terava tulemuse saavutamiseks kasutada kas kaamera viiteaega või kaugpäästikut.

Katsetage

Seotud artiklid
A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKROFOTOGRAAFIA

Abstraktne makrofotograafia: peegelduste jäädvustamine

Leidke lillefotograafia jaoks uusi loomingulisi võimalusi ja avastage, kuidas jäädvustada veetilkadelt peegelduvaid lilleõisi.

A black and white close-up shot of a mother kissing a sleeping baby she is holding to her shoulder.

MAKROFOTOGRAAFIA

Makrofotograafia võimaldab teil avastada põnevaid detaile

Jagame teiega nelja nutikat nippi, kuidas makrofotograafiaga alustada ja lihtsatest objektidest imelisi pilte luua.

Macro photography tips and techniques

MAKROFOTOGRAAFIA

Makrofotograafia näpunäiteid

Lihtne makrofotograafia – avastage parimad seadmed, nõuanded ja tehnikad.

A person tapping the screen of an EOS camera.
Mustrite fookusesse toomiseks saab mugavalt vajutada EOS-kaamera puuteekraani.

Kui teil ei ole piisavalt valgust, et saavutada automaatteravustamist, teravustage objektiivi käsitsi, kasutades suurt reaalajavaate ekraani või EOS peeglita kaamera valikulist elektroonilist pildiotsijat. Kaamera värisemise ennetamiseks vabastage katik eemalt, kasutades kaugpäästikut või rakendust Canon Camera Connect, kui teie kaameral on Wi-Fi võimekus. Mustrite keerlema panemiseks puhuge õrnalt seebikilele. Ärge muretsege, kui te ei pääse piisavalt ligidale. Saate lõpptulemust sobivasse formaati kärpida tarkvaras Digital Photo Professional või muus sarnases fototöötlustarkvaras.

Sellel pildil olevad keerud tekkisid seebilahusele puhumise teel. Foto on jäädvustatud Canoni kaameraga EOS 800D ja objektiiviga EF 100mm f/2.8L Macro IS USM ning valguse tekitamiseks kasutati Canon Speedlite’i välku 470EX-AI.

Teiste fotograafiaalaste nõuannete, nippide ja ideede jaoks laadige alla rakendus Canon Photo Companion, mis on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi seadmete jaoks.

Autorid: Marcus Hawkins ja Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde