Automaatteravustamine

Oodatust parem automaatteravustamine

Kiiresti liikuvatest subjektidest on teravselge pildi saavutamine väga keeruline, kuid tänu pidevalt arenevale tehisintellektile ja kahepikslilisele CMOS AF II automaatteravustamisele teeb EOS R7 selle lihtsaks nii fotode kui ka videote jaoks.
Canon EOS R7 – Eelis – Oodatust parem automaatteravustamine

Jälgige kiiresti liikuvaid objekte – ükskõik, kus need ka kaadris pole

Pidevalt areneva tehisintellektiga varustatud ja tuhandete pärisfotodega treenitud EOS R7 suudab usaldusväärselt tuvastada ja jälgida subjekti rohkem kui 100 protsendi ulatuses.1

Inimeste jäädvustamisel keskendub kaamera alati silmadele, kui need on nähtavad. Kui ei ole (kui inimene kannab päikseprille või kiivrit või on oma näo ära pööranud), otsib EOS R7 järgmisena üles pea ja keha. See võimaldab inimesi jälgida ka siis, kui nad hetkeks pea kaamerast eemale keeravad või kui nägu on maski all peidus. Kaamera suudab tuvastada ja teravustada ka tagurpidi keeratud subjekte ning kiivreid kandvaid sportlasi.

Canon EOS R7 – Eelis – Automaatteravustamine
Canon EOS R7 – Eelis – Automaatteravustamine
Canon EOS R7 – Automaatteravustamine

Lindude pildistamine on üks suurimaid väljakutseid loodusfotograafidele. Kuid EOS R7 suudab tuvastada linde ja jälgida neid, kui nad läbi maastiku lendavad. Kui kasutate kaamera mehaanilist katikut, saate jäädvustada iga väiksemat liigutust kuni 15 kaadrit/s, ja elektroonilise katikuga 30 kaadrit/s.2 Kaamera algoritm suudab tuvastada ka kasse ja koeri.

Ja motospordifotograafid oskavad kindlasti hinnata seda, et EOS R7 suudab jälgida sõidukeid, sh mootorrattaid ja autosid. Kaamera suudab eristada isegi pealt avatud ja suletud sõidukeid, keskendudes juhi kiivrile, kui see on nähtav.

Kui soovite kontrollida seda, kust kohast kaamera jälgimist alustab, saate määrata algse automaatteravustamispunkti või -tsooni.

Automaatteravustamise rafineerimine vastavalt subjektile

Kaamerale EOS R7 saab öelda, millisele subjektile ta keskenduma peaks ja kui kiiresti ta kaadrisse sisenevate subjektide vahel lülituma peaks – suurepärane, kui peate näiteks kindlat sportlast pildistama.

Mis sobib ühele subjektile, ei pruugi sobida teisele. Seepärast oleme andnud EOS R7-le neli automaatteravustamise valikut, mis põhinevad erinevatel tööviisidel.

Valik 1:
üldine. Ideaalne paljude liikuvate subjektide jaoks

Valik 2:
ignoreerib takistusi ja jälgib subjekte. Sobib spordi- ja loodusfotode tegemiseks, kui subjektide ette mingid objektid ilmuvad.

Valik 3:
reageerib kiiresti. Kasutage siis, kui ootate subjekti kaadrisse ilmumist, näiteks mägiratturit.

Valik 4:
subjekti jaoks, mis pidevalt kiirendavad ja aeglustavad, nt kaadrisse sisenevad või nurga taha kaduvad mootorratturid.

Valik A [AUTO]:
laseb kaameral automaatselt subjekti jaoks sobiva valiku teha.

Täiskaadriline teravustamine

651 teravustamispunkti on jagatud kogu kaadri laiuses. Kasutage neid koos, kui soovite jälgida kiirelt liikuvaid subjekte, ning eraldi või gruppides, kui soovite läheneda täpsemalt. EOS R7 paindlik tsooni automaatteravustamine võimaldab kohandada automaatteravustamisala suurust ja kohta vastavalt teie soovidele.

Ühe punkti automaatteravustamine
Haarake kontroll ühe automaatteravustamispunktiga. Suurepärane makrovõtete tegemiseks.

Laiguti automaatteravustamine
Teravustage veelgi väiksemat ala kui ühe punkti automaatteravustamisega, et saavutada ülim valikuline kontroll.

Laiendatud automaatteravustamisala (ülal, all, paremal või vasakul)
Üks automaatteravustamispunkt on valitud ja kaamera kasutab ka ülal, all ja külgedel olevaid teravustamispunkte – kasulik siis, kui soovite ise teravustamiskohti valida, kuid subjekt liigub.

Laiendatud automaatteravustamisala (ümber)
Sarnane ülaltoodud valikule, kuid rohkemate teravustamispunktidega, mis on liikuvate subjektide jäädvustamisel veelgi täpsem.

Paindlik tsooni automaatteravustamine
Grupeerige üksikud automaatteravustamispunktid ühte tsooni, mida saab kaadris ringi liigutada. Kaamera valib ainult selles tsoonis olevate automaatteravustamispunktide seast, jälgides samal ajal tsoonis liikuvat subjekti. See on hea valik, kui peate keskenduma teatud kaadris olevatele subjektidele.

Canon EOS R7 – Paindlik tsooni automaatteravustamine

Kogu ala automaatteravustamine
Kasutab kõiki EOS R7 651 teravustamispunkte korraga, jälgides ja tuvastades kaadris olevaid objekte.

Kui väljas on pime, suudab EOS R7 jätkuvalt teravustada isegi –5 EV3 väärtuse korral. Tänu sellele tundlikkusele suudab automaatteravustamine hakkama saada ka kõige kitsama avaga – isegi f/22 juures. See võimaldab automaatteravustamist kasutada isegi telefotoobjektiivide ja telekonverteritega.

Canon EOS R7 – Kogu ala automaatteravustamine

Kohandatav, kontrollitav, mugav.

Pärast EOS R7 kätte haaramist märkate, et pöial toetub kergesti neljasuunalisele automaatteravustamisnupule, mida kasutatakse aktiivse teravustamispunkti või -ala liigutamiseks kaadris. Selle ümber on kohandatav juhtketas, mistõttu ei pea te teisi funktsioone otsima.

Canon EOS R7 – Kohandatavad juhtnupud

Kui kaamera on silma juurde tõstetud, saate puuteekraani (nt sülearvutil) kaudu aktiivset teravustamispunkti teise kohta liigutada.

Need, kellele meeldib tagumise nupuga teravustamine, saab automaatteravustamist algatada kaamera taga oleva automaatteravustamisnupu kaudu (mitte katikunuppu pooleldi alla vajutades). Seda automaatteravustamisnuppu saab kasutada ka jälgimise alustamiseks ja automaatteravustamisrežiimi muutmiseks.

Kriitiline fookus, mis on täpselt seal, kus te seda vajate

Kui töötate lähemalt, on väljasügavus madal, mistõttu on EOS R7 teravustamise kahveldamine makrofotograafidele suurepäraseks toeks. Ühekordne katikunupu allavajutamine käivitab sarivõtte, samal ajal, kui teravustamist kohandatakse automaatselt algsest asendist edasi.

Seejärel saab tehtud pildid, mis kõik on veidi erinevate teravustamispunktidega, üheks komposiitpildiks koondada, kasutades meie tarkvara Digital Photo Professional. Nii saate nautida ideaalset eest-taha väljasügavust. Lisaks lubab kaamera EOS R7 sügavuse kompositsiooni funktsioon seda kõike nüüd kaamerasiseselt teha. Fotograafid saavad väljasügavuse kärpimisega täpselt märkida, millisest hetkest teravustamine lõppema peaks.

Kahepiksliline RAW
EOS R7 32,5-megapikslilise sensori iga piksel on jagatud kaheks fotodioodiks, mis mõlemad näevad maailma veidi erinevalt – just nagu teie enda silmad. Väike erinevus, mida teatakse parallaksi nime all, on see, mis võimaldab kaameral automaatteravustamist kiiresti ja täpselt teha.

Foto jäädvustamiseks koondatakse mõlemast elemendist tulevad signaalid üheks koondpildiks. Kui kaameras on seadistatud kahepiksliline RAW režiim, salvestatakse iga elemendi signaal eraldi – kaks pilti ühte RAW-faili.

Kui muudate kahepikslilisi RAW-faile Canon tarkvaras Digital Photo Professional, saate muuta teatud parameetreid soovitud tulemuse jaoks.

Kujutiste mikrokorrigeerimine
Kui pilt ei ole teatud alas piisavalt terav, saate seda tänu pildifaili sügavuse andmetele kohandada.

Tausta udususe nihe
Tänu kahepikslilisele RAW-formaadile on võimalik korrigeerida teravustamispiirkonnast väljas olevate piirkondade asukohta või rakendada bokeh-efekti kompositsiooni täiustamiseks, nihutades näiteks teravustamispiirkonnast väljas olevat objekti, mis varjab subjekti.

Pettekujutiste vähendamine
Otse objektiivile kukkuv valgus võib põhjustada sisemisi peegeldusi, mida teatakse ka pettekujutiste nime all. Seda on võimalik reguleerida kahepikslilise RAW-formaadi ja hoolika korrigeerimise abil.

 1. Kohaldatav siis, kui jälgimise ajal paistab subjekti raam ja ühilduv objektiiv on kaameraga ühendatud. Samal ajal peaks automaatteravustamine olema aktiivne või subjekt teises alas edukalt tuvastatud. [Lisateavet] kaamera [EOS R7] toetatud objektiivide kohta leiate veebisaidilt https://cam.start.canon/.
 2. Sarivõttekiirus võib tingimustest olenevalt varieeruda; täpsemat infot vaadake toote tehnilistest andmetest.
 3. Fotode jäädvustamine objektiiviga f/1.2, keskmise automaatteravustamispunktiga, lukustuva teravustamisega, temperatuuril 23° C / 73 °F, ISO100. V.a DS-vääristusega RF-objektiivid.

Seotud artiklid

 • EELIS

  Kiirus ja jõudlus

  Ideaalne fotomoment võib kesta vaid murdsekundi, mistõttu püüdsime kaameraga EOS R7 saavutada ülimat kiirust.

 • EELIS

  Pildikvaliteet

  Vahet ei ole, kas jäädvustate fotosid või videot – kaamera EOS R7 32,5-megapiksliline CMOS-sensor ja DIGIC X pildiprotsessor tagavad suurepärased tulemused.

 • EELIS

  Üleminek peeglita kaamerale

  Kaalute oma Canoni digipeegelkaamera millegi muu vastu vahetada? Uue tehnoloogiaga varustatud EOS R7 pakub teile intuitiivseid kontrollnuppe ja tuttavlikku kasutamist.

 • EELIS

  Järgmine tase pildi stabiliseerumises

  Kujutage ette, et saate jäädvustada pika säritusega fotosid käest hoides, hägustades liikuvaid objekte ilma statiivi kasutamata.

 • EELIS

  Kontakt vaatajaskonnaga

  EOS R7 on ühendatud kaamera, mis suudab töötada käsikäes teie nutitelefoni, tahvelarvuti või arvutiga, kasutades selleks Canoni kaamerat Camera Connect.

 • UUDISKIRI

  Saage inspiratsiooni, registreerige nüüd

  Ärge jääge ilma Canoni pakkumistest, nõuannetest, õpetustest, uudistest ja kutsetest kohalikele üritustele.