LOOMINGULINE PRINTIMINE

Äratage oma käsitööprojektid ellu, kasutades Canoni rakendust SELPHY Photo Layout.

Käsitöömeister ja blogija Emma Jewell näitas, kuidas saab Canoni rakendusega SELPHY Photo Layout ägedaid projekte luua.
Foto käest, mis sirutub võtma Canoni printerist SELPHY CP1300 värvirohkeid pilte. Printeri ümber on pärlid, kaelakeed ja värvitabel.

Käsitöömeister ja kunstnik Emma Jewell armastab kõike, mis sädeleb. Seda võib aimata ka juba tema nimest Jewel, mis tähendab eesti keeles kalliskivi. Nii tema Instagrami vikerkaarevärvilised postitused kui ka igakuiselt toimuv käsitöö- ja kokteiliklubi näitavad, et Emmale tõesti meeldib asju ise luua – eriti siis, kui see hõlmab ka sädelust.

„Usun, et igaüks oskab meisterdada, aga oluline on leida endale sobiv projekt,“ rääkis Emma, kel on ka enda käsitööbränd nimega Sassy Crafting ja kes alustas vabakutselise käsitöölise karjääri viis aastat tagasi.

Värve, sädelust ja vikerkaari armastav Emma võttis enda tööks näidata, kuivõrd lõbus võib Canoni rakenduse SELPHY Photo Layout kasutamine olla. Rakendusega saab luua huvitavaid fotokollaaže või lisada piltidele filtreid, tekste, templeid ja graafikat. See on ideaalne vahend mälestusteraamatute ja põnevate fotoprojektide jaoks. Ja kui te olete oma loominguga rahul, võimaldab Canoni kaasaskantav Wi-Fi ühenduvusega fotoprinter SELPHY CP1300 teil oma inspireerivad kollaažid koheselt ka välja printida.

Selles artiklis näitab Emma, kuidas tasuta allalaaditav Canoni rakendus SELPHY Photo Layout ja Canoni minifotoprinter SELPHY CP1300 on ideaalne loomingulisust toetav kombinatsioon.

1. Ideede kogumine

Pärlid ja kaelakeed lebamas pildil, mis kujutab pärlikeesid ja käevõrusid.

Emma alustas blogimist 2014. aastal ja ta on teinud töid selliste brändidega nagu Hobbycraft, Cricut ja Trimcraft. Ta eelistab poest ostmise asemel ise midagi unikaalset luua.

„Ma armastan mälestusteraamatute tegemist ja riiete personaliseerimist,“ rääkis Emma, kes kasutas inspiratsiooni kogumiseks Canoni rakendust SELPHY Photo Layout. „Ma kogusin inspiratsiooni – erinevaid mustreid ja värve – erinevate käsitööprojektide jaoks. Nende seas olid näiteks teksapüksid, seinakunst, litritega kaunistatud meigikott ning 90ndate plasthelmed ja kaelakee.“

„Ma kogun ideid kõikjalt, sh Pinterestist. Minu eesmärk oli kasutada teksapükse ja lillemustrit, nii et ma otsisin karikakraid. Seejärel panin ma pildid rakenduses kokku ja vaatasin, mis kujunduse mõttes kõige paremini sobiks.“

2. Inspireerivate ideede rakendamine

Riidest karikakrad, karikakardega pilt ja veel üks pilt, kus on näha valgel taustal olevaid karikakardega teksapükse.

Rakenduse kombineeriv küljendus (Combination layout) võimaldab kokku panna erinevates formaatides pilte ning Emma kasutas seda võimalust teksapükste jaoks mõeldud karikakrakollaaži tegemiseks.

Riidest karikakrad, karikakardega pilt ja veel üks pilt, kus on näha lillal taustal olevaid karikakardega teksapükse. Nende kõrval on Canoni printer SELPHY CP1300.

Rakendus SELPHY Photo Layout pakub erinevaid filtrite, templite, teksti ja graafika lisamise võimalusi, tänu millele saate luua toreda fotokollaaži.

Rakenduses SELPHY Photo Layout on kuus küljenduse valikut, mille seast saate valida.

Select & Print: (vali ja prindi) selle valikuga luuakse fotodest üks pilt.

N-up: selle valikuga saab paberile võrdselt mahutada kaks, neli või kaheksa fotot.

Shuffle: (sega) see valik võimaldab kombineerida eri kuvasuhtega fotosid ühe kollaaži jaoks.

Bookmark: (järjehoidja) selle valikuga saab luua kaks pikemat kollaaži.

Combination: (kombineeri) selle valikuga saab kombineerida erinevas suuruses fotosid (ja neid soovi korral hiljem välja lõigata).

Label: (sildid) see valik võimaldab kasutada pilte ruudukujuliste siltide või minisiltide jaoks.


Kui teil on rakenduse uusim versioon, saate kasutada kahe erineva kujundusega järjehoidja küljendust (Bookmark layout). Lisaks on võimalik valida teksti ja graafika jaoks erinevaid värve ning kasutada kohandatud kattefunktsiooni, mis toob mõned alad teistest rohkem esile ja aitab katsetada erinevaid loomingulisi võimalusi.

Emma kasutas oma kollaažide juures erinevaid küljendusi. „Osadele lisasin ma tekstikaste ja kleepse,“ rääkis ta. „Teksapükstele panin ma lillekleepse, et vaadata, kuidas need sinna sobiksid. Lisaks võimaldas rakendus kasutada ka mummulist tausta,“ selgitas Emma. „Ma kasutasin kolme pilti ja mummulist tausta, mis jättis ruumi ka märkmete jaoks.“

3. Printige oma kujundus välja

Foto, kus on näha värvilisi käsitöötarbeid, väljatrükke ja Canoni printerit SELPHY CP1300.

Emma armastab värvimist ja sädelust ning tema värvilised kujundused töötavad hästi koos Canoni printeriga SELPHY CP1300, mis võimaldab trükkida erinevate viimistlusvalikutega kaardiformaadis väljatrükke.

Canon SELPHY CP1300 printer printimas paberilehte nelja erineva sädeleva mustriga.

Canon SELPHY CP1300, mis ühildub Apple AirPrintiga, võimaldab luua lõbusaid pilte, mida saab tahvlile või seinale kinnitada.

Emma väljatrükid, mille printimine oli tänu kaasaskantavale fotoprinterile Canon SELPHY CP1300 kiire ja kerge, järgivad tema erksavärvilist stiili. „Värvid olid tõesti erksad ja aitasid esile tuua kõiki toone, mida ma näidata tahtsin. Ma isegi printisin välja väikese värvitabeli, kust on näha, et värvid tõesti vastavad ekraanil kujutatule,“ rääkis Emmas.

„Mulle meeldis, et SELPHY CP1300 prindib nii kiiresti. See on väike ja mõnus ning see võimaldab pildi rakendusest otse printerisse saata. Ja kui ma millegagi rahul ei olnud, sain ma seda kergesti parandada – ma lihtsalt printisin järgmise versiooni välja. Mulle tõesti meeldib 6 × 4 formaat, kuna siis saab ühele paberile printida mitu pilti.“

Rakendus SELPHY Photo Layout ühildub ka Canoni kaasaskantava printeriga SELPHY Square QX10.

4. Inspiratsiooni leidmine käsitööprojekti jaoks

Foto meigikotist, mille peal on sädelev leht, nöör ja litrid. Koti kõrval on pilt valgetest saabastest, mida kaunistab läikiv holograafiline efekt.

Üks inspireeriv foto, nagu need holograafilised saapad, on suurepärane viis loomingulise projekti alustamiseks. „Holograafilise elemendiga saapad olid minu jaoks alguspunktiks,“ selgitas Emma. „Näide sellest, millised riided võiksid sellise meigikotiga sobida.“

Emma parim nõuanne edasipüüdlikele käsitöölistele on leida oma projekti jaoks põnev teema ja sealt siis edasi minna. „Koguge kokku nii palju inspiratsiooni kui võimalik,“ rääkis ta. „Seejärel valige alustuseks üks pilt – vahet ei ole, kas see kujutab mingit värvi, mingit eset, mida soovite personaliseerida, või hoopis ägedat saapapaari – ja kasutage seda oma alguspunktina.“

Emma ideed jõuavad temani tavaliselt siis, kui tal on midagi vaja ja ta hakkab selle jaoks lahendusi otsima (selle asemel, et poodi minna). „Mul on ideede üles tähendamiseks alati ka märkmik kaasas,“ rääkis ta. „Ma mõtlen asjadele, mida ma tahaks kanda või kodus kasutada. Ja selle asemel, et poodi tõtata, küsin ma endalt, kas ma saan ehk selle ise kuidagi valmis teha.“

Vahet ei ole, kas kasutate oma käsitööprojektide jaoks Canoni printerit SELPHY CP1300 või SELPHY Square QX10 – rakendus SELPHY Photo Layout aitab teil väljendada oma loomingulisust fotokollaažide abil.

Inspiratsiooni saamiseks – alates käsitööliblikatest kuni inspiratsioonitahvliteni – klõpsake siia.

Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • Neli SELPHY Square QX10-ga prinditud pilti mustrilisel pinnal.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Loomingulised ideed kogu aastaks

  Lugege, milliseid põnevaid ideid Jesus Sauvage printeri SELPHY Square QX10 jaoks välja mõelnud on.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Valmistage plahvatuskarp

  Lini Trinh jagab oma paberist meisterdatud „plahvatuskarpi“, mille ta valmistas Canon SELPHY CP1500 abil.

 • get-inspired-show-your-style-fashion

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Visualiseerige oma puhkusestiili

  Kergendage kohvrit ja organiseerige oma asju paremini kaameraga Canon Zoemini 2.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Looge oma elu visioonitahvel

  Sobitage oma ruum oma stiiliga, kasutades Canon SELPHY Square QX10 printerit.