Teravam

Kogege uusi tuuli automaatteravustamises

Oleme kasutanud pidevalt arenevat tehisintellektitehnoloogiat ja tuhandeid päris maailmast tehtud pilte, et õpetada kaamerat EOS R10 tundma ära inimesi, loomi ja sõidukeid ning hoidma neid kaadris liikudes paigal.
Canon EOS R10 – Eelis – Suurem teravus

INIMESED

Vahet ei ole, kas jäädvustate portreesid, dokumenteerite reise või pildistate peresiseseid üritusi (nt pulmi) – EOS R10 hoiab teie subjekte teravas fookuses. Esimene prioriteet on subjekti silmad. Kui need ei ole nähtavad, jälgitakse hoopis nägu. Ja kui teie subjekt pöörab oma näo ära (jalgpallur pöörab näo kaamera juurest ära), on järgmiseks pea ja seejärel keha.

LOOMAD

EOS R10 suudab tuvastada ja jälgida kasse, koeri ja linde, tänu millele on need teravad isegi siis, kui liikumine on ennustamatu. Kaamera suudab tuvastada isegi perekonna neljajalgseid liikmeid. Loodusentusiastid hindavad kindlasti võimalust fokusseerida lendavaid linde – need on ühed raskemini pildistatavad subjektid.

Canon EOS R10 – Loomade tuvastus

SÕIDUKID

Sõidukite jäädvustamisel suudab EOS R10 kergesti jälgida kiiresti liikuvaid autosid ja mootorrattaid. Kaamera suudab isegi eristada pealt avatud või suletud sõidukeid, keskendudes juhi kiivrile, kui see on nähtav.

Lisaks saab pidevat automaatteravustamist kohandada, valides ühe automaatteravustamise valikutest.
 • Valik 1: üldine Ideaalne paljude liikuvate subjektide jaoks.
 • Valik 2: ignoreerib takistusi ja jälgib subjekte. Sobib spordi- ja loodusfotode tegemiseks, kui subjektide ette mingid objektid ilmuvad.
 • Valik 3: reageerib kiiresti. Kasutage siis, kui ootate subjekti kaadrisse ilmumist, näiteks rulatajat.
 • Valik 4: subjektide jaoks, mis oma liikumist pidevalt kiirendavad ja aeglustavad. Näiteks kaamera poole jooksev koer või rajal jooksvad sportlased.
 • Valik A: laseb kaameral automaatselt subjekti jaoks sobiva valiku teha.
Igat valikut saab veel peenhäälestada, muutes jälgimise tundlikkust ja kiirendamise/aeglustamise jälgimist, et see sobiks täpselt teie olukorra jaoks.

Tundlikkus nõrgas valguses

Kui peate tegutsema nõrga valgusega tingimustes, aitab EOS R10 kõike teravas fookuses hoida. Meie parim kahepiksliline CMOS AF II automaatteravustamistehnoloogia on kiire, täpne ja tundlik – seda isegi nii tumedates tingimustes nagu –4EV1. See on umbes sama nagu kuuvalgus.

Selline tundlikkus on hea õhtuste pidude ja tähistamiste jaoks, kus valgusallikad on tehislikud. Lisaks sobib see siseruumides toimuvate sündmuste, nagu pulmad, jäädvustamiseks. Loodus- ja spordientusiastidele meeldib kindlasti kaamera EOS R10 võime automaatselt teravustada koos objektiividega, millel on väike maksimaalne ava (nt kompaktne RF 600mm f/11 IS STM). Tegelikult on automaatteravustamine võimalik ka siis, kui maksimaalne ava on kõigest f/22 – nii saate kasutada isegi telekonvertereid.

Canon EOS R10 – Tundlikkus nõrgas valguses

Automaatne (25 600)

100-protsendiline katvus

Erinevalt digipeegelkaameratest katab EOS R10 100% pildinäidikust2. Lisaks on seal suure tundlikkusega automaatteravustamistsoonid, tänu millele saate teravustada subjekte hoolimata sellest, kus need stseenis asuvad. Suurepärane portreede jaoks, kus subjekt ei istu keskel, või pidevalt muutuvate stseenide jaoks. Neid teravustamistsoone saab kasutada nii üksikult, gruppides kui ka üheskoos, võimaldades teil töötada valikuliselt või tuvastada objekte kõikjal kaadris.

Liigutage aktiivset teravustamispunkti või -ala, kasutades intuitiivset ja kergesti leitavat juhtkangi, mis asub mugavalt teie pöidla all, kui hoiate kaamerat oma silma juures. Teine võimalus aktiivse teravustamispunkti liigutamiseks on puudutada sõrmega kaamera puuteekraani.

Teravustamise kahveldamine

Lähivõtete tegemisel võib väljasügavus olla väga piiratud, mistõttu on EOS R10 teravustamise kahveldamise funktsioon makrofotograafidele heaks abimeheks. Ühekordne katikunupu allavajutamine käivitab sarivõtte, samal ajal, kui teravustamist kohandatakse automaatselt algsest asendist edasi.

Seejärel saab tehtud pildid, mis kõik on veidi erinevate teravustamispunktidega, üheks komposiitpildiks koondada, kasutades meie tarkvara Digital Photo Professional. Nii saate nautida ideaalset eest-taha väljasügavust. Lisaks lubab kaamera EOS R10 sügavuse kompositsiooni funktsioon seda kõike nüüd kaamerasiseselt teha. Fotograafid saavad väljasügavuse kärpimisega täpselt märkida, millisest hetkest teravustamine lõppema peaks.

Canon EOS R10 – Teravustamise kahveldamine

Teravustamise kahveldamine

 1. Fotode jäädvustamine objektiiviga f/1.2, keskmise automaatteravustamispunktiga, lukustuva teravustamisega, temperatuuril 23° C / 73 °F, ISO100. V.a DS-vääristusega RF-objektiivid.
 2. Kohaldatav siis, kui jälgimise ajal paistab subjekti raam ja ühilduv objektiiv on kaameraga ühendatud. Samal ajal peaks automaatteravustamine olema aktiivne või subjekt teises alas edukalt tuvastatud. [Lisateavet] kaamera [EOS R7/EOS R10] toetatud objektiivide kohta leiate veebisaidilt cam.start.canon.

Seotud artiklid

 • EELIS

  Kiirete hetkede tabamine

  Elu liigub väga kiiresti, mistõttu on teil vaja kaamerat, mis suudaks neid kordumatuid hetki edukalt tabada.

 • EELIS

  See on teie lugu, rääkige seda nii, nagu teile meeldib

  Jäädvustage pildistamiseks kasutatava kaameraga ka vapustavaid videoid. EOS R10 on ülimalt võimekas sisulooja, võimaldades teil oma lugu fotode või liikuvate piltide abil teistega jagada.

 • EELIS

  Vaadake. Jäädvustage.

  Vahet ei ole, kas teie eelmiseks abiliseks oli nutitelefon või digipeegelkaamera – kaamera Canon EOS R10 selgeks saamine käib kiirelt ja kui see on tehtud, on teil rohkem loomingulisi võimalusi kui kunagi varem.

 • EELIS

  Ühendatud kaamera

  EOS kvaliteet ja nutitelefoni mugavus – ideaalne kombinatsioon neile, kellele meeldib jäädvustada sotsiaalmeedia jaoks, teha liikvel olles muudatusi või juhtida oma kaamerat eemalt. Vahet ei ole, kas olete blogija, sisulooja või teile lihtsalt meeldib sõprade ja perega pilte jagada – loomingu veebi postitamine ei ole kunagi varem nii kerge olnud kui praegu.

 • UUDISKIRI

  Saage inspiratsiooni, registreerige nüüd

  Ärge jääge ilma Canoni pakkumistest, nõuannetest, õpetustest, uudistest ja kutsetest kohalikele üritustele.