ARTIKKEL

Canon EOS-1D X Mark III: professionaalne filmitootmine

Canon EOS-1D X Mark III

Loomingulised filmiloojad ja visuaalse loo rääkijad saavad kasutada Canoni kaamerat EOS-1D X Mark III, et jäädvustada täiskaadrilist 4K videot kiirusel 60 kaadrit/s ja salvestada materjali sisemiselt, kasutades 10-bitist HEVC/H.265 koos Canon Logiga või 12-bitist RAW-salvestust. See võimaldab suuremat dünaamilist ulatust ja lihtsamat värvigradatsiooni järeltöötluses.

4K salvestus ja 5.5K RAW

Vahet ei ole, millist videotöötluse töövoogu te kasutate – Canon EOS-1D X Mark III suudab jäädvustada materjali, mis sellega kergesti sobitub, pakkudes uut taset nii pildikvaliteedis kui ka loomingulisuses.

Jäädvustage kaamerasiseselt ülediskreetimisega DCI 4K/60p videot, kasutades sensori täislaiust*, nii et teie objektiivid näeksid samamoodi nagu siis, kui fotosid teete. Canon EOS-1D X Mark III suudab jäädvustada 17 : 9 DCI või 16 : 9 UHD kuvasuhtega ja salvestada materjali kas H.264 koodeki või 10-bitise H.265 koodekiga, kui kasutate Canon Logi. Sellisel viisil jäädvustatud materjal on ettekavatsetult madala kontrastsusega, tänu millele on järeltöötluses värvigradatsiooni tegemine lihtsam.

Canon EOS-1D X Mark III

Canon EOS-1D X Mark III suudab salvestada 5.5K RAW-videot kaamerasiseselt CFexpress-kaartidele, pakkudes filmiloojatele kompromissitut pildikvaliteeti. Loomulikum värvigradatsioon ja suurem dünaamiline ulatus võimaldab teil näha detaile valguslaikudes ja varjudes, mida eraldab 12 astet.

Neid 5472 × 2886 piksliseid 12-bitiseid CRM-faile saab jäädvustada standardses või tihendatud formaadis ning töödelda koos komplektis oleva Digital Photo Pro tarkvaraga. Lisaks toetavad neid ka juhtivate tootjate poolt loodud mittelineaarsed töötlemistarkvarad. Canon EOS-1D X Mark III suudab salvestada samaaegselt ka 4K proksifaili, mida saab kasutada töötlemise kiirendamiseks.

Täis-HD salvestus koos kahepikslilise automaatteravustamisega on samuti võimalik. Sellisel juhul ulatuvad kaadrisagedused 120 kaadrini sekundis. Ideaalne 25% kiirusel ja aegluubis efektide jaoks.

* UHD 4K ei kasuta kaamera sensori täislaiust

Kahepiksline CMOS-automaatteravustamine

Video jäädvustamisel pakub kahepiksliline automaatteravustamine sujuvat objektide teravustamist, kui puudutate kaamera ekraani (või nutiseadme ekraani, milles kasutatakse rakendust Canon Camera Connect).* Kaamera suudab jälgida kaadris liikuvaid nägusid ja teisi objekte ning neid sujuvalt ka uuesti teravustada. Te võite isegi valida, millisele silmale teravustamissüsteem keskenduma peaks, või laskma kaameral valida silma, mis asub kaamerale lähemal.

* Kahepiksliline automaatteravustamine töötab kõikide režiimide puhul, v.a mittekärbitava 4K või 60p/50p RAW-salvestuse puhul.

Teravustamisabi

Kui teravustate käsitsi, tuvastab teravustamisabi, millised stseeni alad on teravustatud, märkides need värvilise kontuurjoonega. See näitab ka väljasügavust, tuues välja alad, mis valitud ava korral selgena paistaksid.

Video pildistabilisaator

Kui peate filmima käest hoides, pakub video digitaalne pildistabilisaator väga tõhusat viieteljelist pildistabiliseerimist, vähendades kaamera liikumisest tekkivat värinat. Täiustatud režiim tuvastab ja parandab mis tahes liikumist, mis tekib kaameraga kõndimisel, näiteks siis, kui peate liikuvat subjekti jälgima.

Tulemus on lihtsalt vapustav – kindel ja sujuv professionaalse välimusega materjal, mis sobib suurepäraselt kokku tipptasemel videokaameratega jäädvustatud sisuga.

Suure eraldusvõimega kaadrite eraldamine

4K-s jäädvustatud videot saab kasutada 8,8-megapiksliliste fotode loomiseks. Lihtsalt pange soovitud video aegluubis mängima ja eraldage päästikunupu abil valitud kaadrid. See on hea võimalus kiiresti liikuvate subjektide tabamiseks, mida saab nüüd jäädvustada 4K 60p formaadis ja millest saab hiljem üksikuid kaadreid eraldada.


< Tagasi Canoni kaamera EOS-1D X Mark III ülevaate juurde

Seotud artiklid