ARTIKKEL

Canon EOS-1D X Mark III: pildikvaliteet

Canon EOS-1D X Mark III
© Marina Cano – Canoni saadik

Hea valgus, halb valgus, peaaegu pime ... vahet ei ole, milliste valgustingimustega te rinda pistma peate, Canon EOS-1D X Mark III tagab alati suurepärase pildikvaliteedi. Alates varjus olevate detailide sügavusest kuni täpsete värvideni – te võite olla kindel, et jäädvustatava pildi kvaliteet on alati väga hea.

Kohandatud 20,1-megapiksline CMOS-sensor

Canon kaameras EOS-1D X Mark III on kasutusel meie järgmise põlvkonna täiustatud CMOS pildindustehnoloogia. Kohandatud täiskaadersensor pakub 20,1-megapikslilist eraldusvõimet – see on ideaalne tasakaal pildikvaliteedis, jõudluses ja töövoo kiiruses.

Canon EOS-1D X Mark III

Võrreldes eelkäijatega pakub Canon EOS-1D X Mark III mis tahes ISO-valgustundlikkuse korral suuremat dünaamilist ulatust ja müravähendust ning kiiremat pildiandmete lugemist. ISO-valgustundlikkuse vahemik on nüüd ISO 100 kuni ISO 102 400 ja see on laiendatav kuni väärtuseni ISO 50 – 819 200, luues uusi standardeid nõrgas valguses.

Canoni kaameras EOS-1D X Mark II on kasutusel ka Gaussian low pass filter (LPF) (Gaussi madalpääsfilter), mis vähendab muareed tõhusamalt kui standardse disainiga madalpääsfilter, tagades samal ajal teravama ja detailsema pildi.

Pildiprotsessor DIGIC X

EOS-1D X Mark III on varustatud ühe DIGIC X protsessoriga, mis võimaldab fotograafidel nautida järgmist jõudluse taset. Lisaks pakub see uut standardit ka energiatõhususes. Tõele au andes on aku kestvus kaks korda suurem kui mudelil EOS-1D X Mark II.*

Jäädvustage 20 kaadrit/s reaalajavaate režiimis ja 16 kaadrit/s Canoni kaamera EOS-1D X Mark III optilise pildiotsijaga. Mõlemate puhul on kasutusel ka pidev automaatteravustamine ja automaatsäri ning 1000+ võttega puhver. Kuid DIGIC X puhul ei ole ainult kiirus oluline.

DIGIC X pakub mis tahes ISO-valgustundlikkuse korral väiksemat mürataset, täiustatud teravust, kohandatavat selgust ja suuremat dünaamilist ulatust. See on võimalik tänu täiustatud automaatsele valgustuse optimeerijale (ALO) ja helendite toonieelistuse tehnoloogiale.

*Põhinedes CIPA standarditel

Canon EOS-1D X Mark III

DIGIC X on ka Canoni kaamera EOS-1D X Mark III pidevalt areneva automaatteravustamise ajuks ning „toidab“ selle kaamerasisest digitaalse objektiivi optimeerijat. See pildiprotsessor saab hakkama mis tahes optiliste probleemidega (näiteks aberratsioonid ja difraktsioon), mida ei ole võimalik läbi objektiivi parandada. Kuna digitaalne objektiivi optimeerija ei muuda Canoni kaamerat EOS-1D X Mark III üldse aeglasemaks, saavad seda kasutada ka uudiste, spordi- ja loodusfotograafid, kes jäädvustavad suurtel kiirustel.

Failivormingute valik

Canon EOS-1D X Mark III pakub teile suurt valikut erinevaid failivorminguid, et saaksite valida täpselt sellise, mis teie tööle sobib.

CR3 RAW-failid

CR3 RAW-failde formaat on jõudnud EOS-1D seeria mudelitesse.

  • Neid saab jäädvustada tihendamata kujul, mis suurendab pildikvaliteeti ja dünaamilist ulatust ning pakub 16 384 tooniüleminekut iga värvikanali kohta. See on kasulik siis, kui pilte tuleb järeltöötluses tugevalt töödelda.
  • Tihendatud kujul säästate kuni 40% faili suurusest ja kaotate otse kaamerast võetud piltide kvaliteedis väga vähe.

CR3 RAW-failid on täielikult toetatud meie tarkvaras Digital Photo Professional, mis tuleb koos Canoni kaameraga EOS-1D X Mark III tasuta kaasa. Lisaks toetavad neid peamised kolmanda osapoole tarkvaraarendajad, nagu Adobe ja Apple.

JPEG- ja HEIF-failid

Mis puudutab failide kiiret edastamist, siis ei ole varem JPEG-failidele võrdväärset alternatiivi olnud – kuni praeguseni. Canon EOS-1D X Mark III lubab jäädvustada ka HEIF-faile (kõrge tõhususega failivorming), mis põhineb HVEC video koodekil.

HEIF-failid tagavad võrreldes JPEG-failidega parema pildikvaliteedi, olles samal ajal peaaegu sama suured. See failivorming pakub 10-bitist värviedastust ja suuremat dünaamilist ulatust, võimaldades teil jäädvustada HDR PQ pilte.

HEIF-failide ühilduvus kasvab pidevalt ja neid faile saab töödelda ka kaamerasiseselt, et luua standardseid JPEG-faile.

Ülitäpne särimõõtmine

Spetsiaalne 400k RGB+IR mõõtesensor viib täpsuse uuele tasemele, pakkudes 400 000 pikslit, mis on grupeeritud 216 tsooni. Kui kasutate kaamera optilist pildiotsijat, hinnatakse heledust igas tsoonis eraldi, tagades seeläbi ülimalt täpse särituse.

See mõõtesensor näeb maailma täpselt samamoodi nagu teie – kõikides värvides. Sensor suudab tuvastada nägusid ja teisi objekte ning aitab kaamera automaatteravustamissüsteemil neid kaadris liikudes teravas fookuses hoida.

Canon EOS-1D X Mark III

Lisaks nähtavale valgusele tuvastab sensor ka infrapunavalgust, mis aitab kaameral ära tunda infrapuna peegeldavaid subjekte ja kompenseerida seda särituse arvutamisel. Infrapunatundlikkus aitab ennetada ka automaatteravustamisel tekkivaid ja erinevast valgusest põhjustatud vigu ning täiustab automaatse valge tasakaalu, automaatse pildi stiili, automaatse valgustuse optimeerija ja värelustuvastustehnoloogia täpsust ja tööd.

Canon EOS-1D X Mark III
© Marino Cano

E-TTL tasakaal

Canoni kaamera EOS-1D X Mark III 400k RGB+IR mõõtesensor pakub ka täpset välgu särimõõtmist ja uus E-TTL tasakaalu valik annab fotograafidele suurema kontrolli selle üle, kuidas välku ja ümbritsevat valgust omavahel segatakse.

Valgussuhte määramisel saate valida ümbritseva valguse prioriteedi (kus loomulik valgus on peamine valgusallikas ja välk on täitevalguseks) ja välgu prioriteedi vahel (kus rollid on vahetuses). Muidugi võib kasutada ka standardset režiimi, kus välgul ja ümbritseval valgusel on võrdne osakaal, mis sarnaneb juba olemasolevatele EOS-kaameratele.


< Tagasi Canoni kaamera EOS-1D X Mark III ülevaate juurde

Seotud artiklid