ARTIKKEL

Canon EOS-1D X Mark III. Säilitage teravust. Püsige fookuses.

Canon EOS-1D X Mark III
© Ben Thouard

Vahet ei ole, kas pildistate läbi Canoni kaamera EOS-1D X Mark III sensatsioonilise optilise pildiotsija või kasutate selle mugavat 3,1-tollist puuteekraani – kindlasti märkate selle revolutsioonilise automaatteravustamissüsteemi kiirust ja täpsust. Pidevalt arenevad algoritmid on programmeeritud tuvastama erinevaid spordialasid, samal ajal kui täiustatud jälgimisvõimekusega nägude ja silmade tuvastus võimaldab jälgida isegi prillide või kiivri taga olevaid sportlaste nägusid.

Vahet ei ole, kui kiiresti tegevus liigub, Canon EOS-1D X Mark III liigub kiiremini, kohandades fookust ja tagades kriitilise täpsuse just siis, kui seda vajate.

Teravustamiseks mõeldud spetsiaalne pildisensor ja -protsessor

Kui me tutvustasime 1987. aastal EOS 650 kaamerat ja sellega koos ka liinitüüpi CMOS-automaatteravustamise sensoreid, muutsime kogu peegelkaamerate turgu. Need on nii võimekad, et neid kasutatakse tänaseni EOS-i digipeegelkaamerates – kuid Canon EOS-1D X Mark III liigub uue tehnoloogia abil ajas edasi.

Canon EOS-1D X Mark III

Canoni kaamera EOS-1D X Mark III optilise pildiotsijaga pilti luues, teravustades ja jäädvustades saate kogeda revolutsioonilist automaatteravustamise disaini. Spetsiaalset CMOS pildisensorit kasutatakse eksklusiivselt automaatteravustamiseks, täpsuse parandamiseks ja rohkemate teravustamispunktide võimaldamiseks. Automaatteravustamise töötlemisprotsessid on suunatud DIGIC 8 protsessorisse, mille ainuke töö on jälgida automaatteravustamist optilise pildiotsija kasutamisel.

Canon EOS-1D X Mark III pakub 191 automaatteravustamispunkti, millest 155 on ristitüüpi ja eriti tundlikud – see on ideaalne kiirelt liikuvate sportlaste ja loomade teravustamiseks, kui valgust on vähe. Neid automaatteravustamispunkte saab kasutada eraldi väga selektiivse teravustamise, kaadris liigutatavates väikestes gruppides ja tsoonides teravustamise kui ka kõik koos teravustamise jaoks, kus kaamera valib automaatselt sobivad teravustamispunktid.

Canon EOS-1D X Mark III

Kaamera pideva automaatteravustamissüsteemi käitumist saab kohandada vastavalt sellele, millist tegevust te jäädvustate. Lihtsalt valige meie nelja seadistuse vahel või kasutage uut automaatset seadistust, mis valib ülesandele sobiva lähenemise.

Peegelsüsteem

Selleks et Canon EOS-1D X Mark III teravustaks täpselt ka väga suure sarivõttekiiruse korral, pidime looma uue peegelsüsteemi. On ülioluline, et kaamera peeglid naaseksid pärast iga võtet võimalikult kiiresti oma algasenditesse ja seda ilma põrkamiseta. Ainult nii saab valgust jätkuvalt automaatteravustamisandurile suunata. See toimub Canoni kaameras EOS-1D X Mark III kuni 16 korda sekundis – suurepärane näide meie masinaehituse saavutustest.

Kahepiksliline CMOS-automaatteravustamine

Kui kasutate Canoni kaamerat EOS-1D X Mark III peeglita kaamerana ja reaalajavaate režiimis, teostab automaatteravustamist meie uus kahepiksliline CMOS-automaatteravustamissüsteem. See muudab pea iga sensori piksli kujutispiksliks ja faasituvastuse automaatteravustamise piksliks.

Kahepiksliline CMOS-automaatteravustamine tagab kiire töö nii fotode jäädvustamisel kui ka kaadris liikuvate objekti jälgimisel. Lisaks on see videote jäädvustamisel sujuvam, võimaldades kasutada professionaalseid teravustamisefekte.

Tänu kahepikslilisele CMOS-automaatteravustamisele näeb Canon EOS-1D X Mark III teravustamiseks sobivad piksleid kogu raami kõrguses ja rohkem kui 90% selle laiuses. Suurem jõudlus tähendab seda, et on võimalik jäädvustada 20 kaadrit/s ning rakendada seejuures täpset ja pidevat teravustamist. Sama pidevalt arenev automaatteravustamise algoritm, mis on saadaval kaamera pildiotsija režiimis, on võimalik ka kahepikslilise CMOS-automaatteravustamise puhul. Nii saate olla kindel, et jälgitav objekt, loom või isik on kindlalt fookuses.

Canon EOS-1D X Mark III

< Tagasi Canoni kaamera EOS-1D X Mark III ülevaate juurde

Seotud artiklid