Macro Photography

Objektiivid makrofotode tegemiseks

Võtte makrofotodest viimast

Makroobjektiivid võimaldavad väga väikeseid subjekte lähedalt pildistada, paljastades detailid, mida palja silmaga ei näe. Neid kasutatakse putukate ja lillede ning ka stuudios vaikelu pildistamiseks.


Loodusfotograafid kasutavad neid putukate ja lillede pildistamiseks. Makroobjektiivid on tänu suurepärasele pildikvaliteedile ja laiale maksimaalsele avale suurepärane valik ka portreede jaoks. Selleks et tagada õige objektiivi valik, peate arvesse võtma subjekti olemust ja ka seda, mida soovite saavutada.

Macro Photography

Jäädvustage kõige peenemad detailid

Kui soovite liikuda oma subjektile lähemale ja jäädvustada ka kõige peenemaid detaile, siis makroobjektiivid annavad teile eelise teha detailseid lähivõtteid. Makroobjektiivide ainulaadne eelis on, et need lubavad suurendada subjekti nii, et see paistaks kaamera sensoris elusuuruses.

Raspberry Photography

Minge lähemale reaalselt liikumata

Kui soovite jäädvustada lähivõtet närvilisest loomast või putukast ja tabada ka kõige peenemaid detaile, peate seda tegema ilma subjekti häirimata. Suurema fookuskaugusega objektiiv, nagu Canoni objektiiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, kindlustab piisava vahemaa teie ja subjekti vahel – nii ei häiri te subjekti ega tema ümber olevat valgust.

Green Insect Photography

Elusuuruses detailid

Makroobjektiivil on ainulaadne omadus suurendada objekti selle elusuuruseni. See on määratud läbi objektiivi suurendussuhte: kaamera sensoris oleva pildi füüsilise suuruse ja pildistatava objekti tõelise suuruse suhe. Näiteks suurendussuhe 1 : 1 tähendab, et pildistatav objekt on reaalelus sama suur kui teie kaamera sensoris. Eriotstarbelised makroobjektiivid, nagu Canoni makroobjektiiv MP-E 65mm f/2.8 1-5x, võimaldavad kuni 1 : 5 suurendussuhet, mis tähendab, et kaamera sensoris olev pilt on 5 korda suurem kui pildistatav subjekt.

Life-Sized Detail Photography

Kuidas teie kaamera mõjutab objektiivi valikut

Canoni EF-S-objektiivid on mõeldud ainult APS-C-sensoriga kaameratele, näiteks EOS 760D, ega ühildu täiskaadrilise sensoriga mudelitega, näiteks EOS 5D seeria kaameratega.

EF-objektiive saab kasutada iga EOS-digipeegelkaameraga, kuid EF-objektiivi kasutamisel APS-C-tüüpi EOS-kaameraga on tulemuseks vaatenurk, mida võiks täiskaadersensoriga kaamera puhul oodata 1,6 korda suurema fookuskaugusega objektiivilt. Näiteks kaamerale EOS 760D annab objektiiv EF 100mm f/2.8L- Macro IS USM vaatenurga, mis on sarnane täiskaadrilise kaamera 160 mm objektiiviga. Allolev võrdlus näitab, milline on tulemus reaalses maailmas, kui pildistate makrofotosid.

Bee Macro Photography
Macro Photography

Kuidas mõjutab fookuskaugus töökaugust

Makroobjektiivi fookuskaugus ei tähenda alati seda, et peate subjektile lähemale liikuma. Suurem fookuskaugus (st suurem number) võimaldab saavutada sama suurendussuhte ka siis, kui seisate kaugemal. Näiteks kui kasutate liblikate pildistamisel objektiivi, mille fookuskaugus on 180 mm, võimaldab see seista piisavalt kaugel, et mitte häirida subjekti, säilitades samal ajal makroobjektiivi suurendussuhte.

Kui suurendate oma fookuskaugust, siis suureneb ka töökaugus, mistõttu on teil võimalik saavutada sama suurendussuhe. Töökaugus tähendab subjekti ja fokaaltasandi vahemaad.

Paremal olev diagramm näitab vahemaad subjekti ja objektiivi otsa vahel.

How focal length affects working distance

Kuidas muudab fookuskaugus vaatenurka

Makrofotode tegemiseks tuleb valida õige fookuskaugus, kuna iga muutus mõjutab teie pilti. Kui suurendate fookuskaugust, siis tunduvad esi- ja tagaplaan üksteisele lähemal ja teil on võimalus oma pildi välimust muuta.

Flower 180Mm Photography

180 mm

Flower 100Mm Photography

100 mm

Flower 50Mm Photography

50 mm

Õige objektiivi valimine

Pärast seda kui olete kõige eelnevaga arvestanud, peate mõtlema, mis on teie pildi juures oluline.

  • Kas soovite teha lähivõtteid närvilisest loomast või putukast? Sellisel juhul on teil vaja suurema fookuskaugusega objektiivi, nagu EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, mis lubab teil kasutada suuremat töökaugust.
  • Kas soovite võimalust suurendada oma subjekte elusuuruseni? Sellisel juhul on ideaalne valik Canoni objektiiv MP-E 65mm f/2.8 1-5x, mille suurendussuhe on 1 : 5.

Flower Macro Photography

Parim tulemuse saavutamine teie makroobjektiiviga

Kaitseb kaamera värisemise eest

Makroobjektiivi suurem fookuskaugus võib panna kaamera rohkem värisema, mis teeb terava ja selge pildi saamise keerulisemaks. Objektiivis olev pildistabilisaator aitab kõrvaldada suurema osa käes hoitavate kaamerate värisemisest. Kui valite pildistabilisaatorita objektiivi, siis võite kasutada statiivi, et kaamerat ja objektiivi stabiliseerida, kuid nii ei ole kerge kaamerat ja objektiivi ümber paigutada.

Chameleon Photography

Subjekti valgustamine

Õige valgustusega on võimalik kasutada lühemat säriaega, et saavutada liikuvatest objektidest selgeid pilte. Canoni Macro Ring Lite MR-14EX Il ja Twin Lite MT-24EX pakuvad eriotstarbelist valgustamissüsteeme, mis aitavad tekitada ühtlase valguse teie subjekti jaoks. Objektiiviga EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM on kaasas kaks sisseehitatud juhitavat LED-i (Macro Lite), et tagada lisavalgustus ja eemaldada tekkinud varjud.

Butterfly Photography

Äärmuslike makrofotode tegemine

Enamiku makroobjektiividega on võimalik saavutada suurendussuhe 1 : 1, kuid saate hõlpsasti veelgi lähemale minna ja saavutada suurendussuhte 1 : 2 (kaamera sensoris olev pilt on 2 korda suurem kui pildistatav subjekt) ka vaherõngastega. Kui soovite oma subjektile võimalikult lähedale minna, siis objektiiv MP-E 65mm f/2.8 1-5x Macro Photo saavutab suurendussuhte 1 : 5. Sellise suurendussuhtega on võimalik näha isegi veetilkades olevaid õhumulle.

Extreme Macro Photography

Professionaalne valik makrofotode tegemiseks

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Muljetavaldava pildikvaliteedi ja hübriidse pildistabilisaatoriga profiklassi USM-makroobjektiiv.

Kuva üksikasjad

EF 100mm IS USM MACRO FRT WITHOUT CAP MATCH

Teile võib meeldida ka …