PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Printer Canon SELPHY Square QX10 võimaldab teil fotod pühadekaunistuseks muuta.

Canoni SELPHY käsitööklubi seeria teises artiklis jagab käsitöömeister Duygu Turgut Gokpinar sammsammulist juhendit jõulukaunistuste meisterdamiseks.
Ülalt alla tehtud pilt, millel on fotodega jõulukaunistuste valik Canon SELPHY Square QX10 printeri kõrval.

Jõulukaunistuste valmistamine on lõbus tegevus pühademeeleolu loomiseks, suurepärane mõte isikupärase kingituse tegemiseks, tähelepanelik moodus pausi võtmiseks äreval jõuluajal ja taskukohane viis kodu kaunistamiseks pühade hooajal. „Pühade ajal meisterdamine toob minu koju maagilist hõngu,“ ütleb Londonis elav käsitöömeister, sisulooja ja raamatute autor Duygu Turgut Gokpinar. „Meisterdamine aitab luua pühademeeleolu olenemata sellest, kas teen kaunistusi jõulupuu jaoks, täidan toa paberlumehelvestega, ehitan piparkoogimaja või meisterdan kinke kallitele inimestele.“

Türgist pärit Duygu alustas meisterdamist lapsena ja tema kirg muutus ajapikku elukutseks. „Õppisin väga noorest peast kuduma ja heegeldama tänu oma emale, seejärel ärkas minus huvi makramee, korvipunumise, vesivärvidega värvimise ja paljude teiste käsitöö valdkondade vastu,“ selgitab ta. „Meisterdamine on minu jaoks loominguline väljendusviis, mille käigus saab probleeme lahendada, mõttemaailma avardada ja tunda rõõmu sellest, et saan lihtsatest materjalidest midagi kaunist luua.“ Kätega töötamine aitab mul igapäevaeluga kaasneva stressi unustada, sütitades tähelepanelikkust ja loovust.

Pärast kaheksa aasta jooksul õpetajana ja sisuloojana töötamist otsustas Duygu järgida oma unistusi ja asutas loomingulise stuudio, kus ta on sellest ajast peale korraldanud teistele entusiastidele rohkem kui 200 meisterdamise õpituba. 2023. aasta septembris avaldas ta enda teise raamatu nõeltorkemeetodil tikkimise teemal, mis sisaldab ka jõuluteemalist peatükki.

Canon SELPHY käsitööklubi esimeses artiklis õppisime, kuidas valmistada plahvatuskarpi. Siinkohal selgitab Duygu, kuidas muuta fotod jõulupuu kaunistusteks, kasutades Canon SELPHY Square QX10 printerit.

Sammsammulised fotodega jõulukaunistused

Litritega ehitud ja printeriga Canon SELPHY Square QX10 prinditud kaks fotodega jõulukaunistust, mis ripuvad okstel jõulupuu lähedal.

Inimestele, kes soovivad teha isikupäraseid jõuluehteid, soovitab Duygu alustamiseks lihtsamat teed: „Niimoodi on teil aega enesekindlust suurendada ja saate erinevate kujundustega eksperimenteerida.“

Järgige Duygu 10 lihtsalt sammu isikupäraste jõuluehete loomiseks.

 1. Valige fotod, mida soovite kasutada.
 2. Kasutage fotode töötlemiseks rakendust SELPHY Photo Layout – selles etapis saate lisada fotodele teksti, filtreid, kleebiseid ja palju muud.
 3. Vajutage nutitelefonis või muus ühilduvas seadmes nuppu „Prindi“ ja printige pildid Wi-Fi abil printeriga Canon SELPHY Square QX10.
 4. Looge raam, lõigates kaks läbipaistvat atsetaatlehte meelepärasesse suurusesse (jätke fotodest veidi suuremaks).
 5. Asetage prinditud foto kahe kiletüki vahele.
 6. Kile tihendamiseks triikige seda foto kolmest servast.
 7. Oodake 30 sekundit, kuni raam on jahtunud.
 8. Lisage sisemusele sära sädeluse ja litrite abil.
 9. Triikige viimast serva ja tehke ülemisele osale auk.
 10. Kaunistuse riputamiseks sisestage läbi augu pidulik nöör.

Kui te ei soovi plastmaterjale kasutada, võib valmistada kaunistusi ka ilma raamita, printides pildid niimoodi, et auguraua jaoks mõeldud ääris on ülemisel osal. Kandke sädelus, kullatis ja litrid otse pinnale.

„Ja ongi valmis,“ ütleb Duygu, „kaunid isikupärased fotokaunistused, mille saate jõulupuule riputada!“

Duygu alustas enda meisterdamise teekonna jagamist veebis 10 aastat tagasi ja lõi kõnealuse projekti raames video, mis aitab protsessi jälgida. „Kõige rohkem meeldib mulle jälgijate kaasamise juures kogukonnatunne. Ideede jagamine, teiste inimeste inspireerimine ja kollektiivse entusiasmi kogemine tagab erakordse rahuldustunde,“ ütleb ta.

Printeri Canon SELPHY Square QX10 kasutamine

Ülalt alla tehtud pilt, millel on jõuluteemalised fotode väljatrükid, Canon SELPHY Square QX10 printer ja pühadekaunistused.

Printeri Canon SELPHY Square QX10 kasutamine on lihtne ja seda saab hõlpsalt Wi-Fi kaudu nutiseadmetega ühendada. Tänu sellele saate fotosid vaid minutite jooksul töödelda ja printida, luues isikupärased kaunistused, mida jõulupuule riputada isegi enne seda, kui kõik jõululaulud on kuulatud!

SELPHY printeri kasutamine on olnud minu jaoks murrangulise tähtsusega,“ ütleb Duygu. „Mulle pakub erakordset rahulolu enda fotode elluäratamine märkimisväärse selguse ja erksate värvide abil. Printeri Canon SELPHY Square QX10 kvaliteet ületas ootusi ning muutis minu käsitööprojektid kvaliteetseteks töödeks, mida saan uhkusega jagada.“

Printeri SELPHY Square QX10 kasutamine on lihtne – lihtsalt laadige alla tasuta rakendus SELPHY Photo Layout ja ühendage sellega ning saate juhtmevabalt otse nutitelefonist printida. „Rakendus on väga kasutajasõbralik,“ selgitab Duygu. „Installisin selle telefoni rakenduste poest ja valisin seejärel paigutuse, mis sobis minu kujundusega kõige paremini. Rakenduses on saadaval mitmesuguseid valikuid, näiteks kollaažide jaoks mõeldud paigutused või spetsiaalselt kaunistuste jaoks mõeldud mallid. Järgmisena importisin telefoni galeriist fotod ning kohandasin meelepäraste fotode suurust, asendit ja paigutust. Rakendus tagab ka valikud teksti, kleebiste ja muude kaunistuselementide lisamiseks. Kui jäin paigutusega rahule, printisin fotod printeriga SELPHY Square QX10.“

Printeriga SELPHY Square QX10 tehtud väljatrükid kestavad kuni 100 aastat,1 mistõttu sobib see suurepäraselt selliste kaunistuste loomiseks, mida saab kinkida ja nautida ka tulevaste jõulupühade ajal. „Fotopaber XS-20L tagab värvikirevad, ühtlased ja rikkalikud väljatrükid,“ ütleb Duygu. Spetsiaalne kaitsekiht muudab fotod vee-, tolmu-, õli- ja sõrmejäljekindlaks, mis tähendab, et kaunistused on ka ilma läbipaistva kileraamita tugevad ning vastupidavad.

Lõpptulemus

Ülalt alla tehtud pilt, millel on fotodega jõulukaunistused, Canon SELPHY Square QX10 printer, litrid ja pühadekaunistused.

„Lisage elemente, mis on teie või ehte saaja jaoks erilise väärtusega,“ soovitab Duygu. „Selleks võib olla lemmikvärv, ilus mälestus või tähendusrikas sümbol.“

Litritega ehitud ja printeriga Canon SELPHY Square QX10 prinditud kolm fotodega jõulukaunistust, mis ripuvad okstel jõulukuuse ning pühademajakese kõrval.

„Nimetan end meisterdamise alal eksperimenteerijaks,“ ütleb Duygu. „Mulle pakuvad huvi tundmatud, kuid põnevad uued kogemused ja meisterdamisvõimalused.“ Duygu julgustab teisi inimesi meisterdamisele sarnase kirega lähenema ja lõbutsema, nautides protsessi sama palju kui tulemust. „Printer Canon SELPHY Square QX10 võimaldab loomingu isikupäraseks muuta, mis on väga oluline,“ lisab ta.

„Üks kõige paremaid viise pühadekaunistuste täiustamiseks on isikupärastamine – mitte miski pole õnnelikest hetkedest isikupärasem,“ ütleb Duygu. „Tegemist on suurepärase viisiga kõige meelepärasemate jõulumälestuste tähistamiseks või näiteks selliste pöördeliste hetkede nagu esimese lapse armsa pisipõnnina meenutamiseks või näiteks abieluettepaneku pildi lisamiseks. Jõulud on aeg, mil meenutada olulisi hetki ja inimesi, kes on meile kallid. Selle abil saame meenutada lähedasi, kes ei pruugi pühade ajal enam meiega olla või pühitseda pere ja sõpradega veedetud erilisi hetki.“

Duygu arvates oli ehete valmistamine lihtne ja kerge ning ta leiab, et tegemist on suurepärase tegevusega, mida koos pühademeeleolu loomiseks nautida. „Jõulud on aeg, mil traditsioone antakse põlvkondade kaupa edasi,“ meenutab ta. „Fotode lisamisest kaunistustele võib luua omaette traditsiooni, mis tagab järjepidevuse ja perekonna ajaloo visuaalse esituse.

Isikupärastatud kaunistustele on eriline tähendus ja sentimentaalne väärtus,“ jätkab ta. „Nimede, fotode või sõnumite abil kohandamine aitab luua ainulaadse kingituse. Isikupärastamise abil saab näidata tähelepanelikust ja hoolivust, muutes kingituse tähendusrikkamaks.“

Teisi ideid pühadeaegsete kaunistuste jaoks

Duygu jaoks pakub selle aastaajaga kaasnev pühademeeleolu tohutult rõõmu. „Soojus, heasüdamlikkus ja ühtekuuluvustunne mõjuvad mulle märkimisväärselt,“ ütleb ta. „Uuele aastale lähemale jõudes tärkab minus elevus, mis tuleneb uute algustega kaasnevatest võimalustest, samuti pühadeaegsete positiivsete hetkede meenutamisest.“

Duygu valmistab igal aastal teatud kujul kaunistuse – eelkõige loob ta pühadehooajaks tikitud jõulupuukaunistusi, kuldseid pärgasid ja ümbertöödeldud elemente. „Canon SELPHY printeri kasutamisega avaneb erakordselt palju võimalusi ainulaadsete ning isikupäraste jõuluehete ja -kaunistuste loomiseks,“ ütleb ta. Tulevikus sobib printer tema arvates suurepäraselt isikupärastatud kingisiltide loomiseks: lisada saab nimed, pühadeteemalised kujundused ja fotod, mis muudavad kingid erakordselt eriliseks. Tema arvates on hea idee ka advendikalender, eelkõige sellepärast, et tagaküljed saab eemaldada ja teha neist kleebised: „Võite printida väikesed fotod või numbrid, mis märgivad iga jõuludeni jäänud päeva, ning kinnitada need nööri külge või tahvlile.

Duygu soovitab kõigil jõulukaunistusi esimest korda valmistavatel inimestel loomingulisest protsessist rõõmu tunda ja lihtsalt lõbutseda. „Kaunistuste tegemine on imeline viis enda stiili väljendamiseks ja pühadekaunistuste isikupärastamiseks,“ ütleb ta. „Pidage meeles, et kaunistuste tegemisega kaasnev rõõm tuleneb protsessist, mitte ainult lõpptulemusest. Leppige ebatäiustega ja tundke rõõmu millegi ainulaadse loomisest.“

Autor Kat Halstead

 1. Kui neid hoiustatakse albumis. Põhineb kiirendustesti meetodil, eeldusel, et temperatuur on 23 °C / 73,4 °F ja niiskus 50%.

Seotud tooted

 • Koduprinterid

  SELPHY SQUARE QX10

  Säilitage oma erilisi hetki ilusate väljatrükkide näol, mida saate printida igal pool ja igal ajal.
 • Koduprinterid

  SELPHY CP1500

  Selle hõlpsasti kasutatava kompaktse fotoprinteriga saate luua värvirohkeid ja väga vastupidavaid väljatrükke.
 • Koduprinterid

  Canon Zoemini 2

  Selle taskumõõdus akutoitega Zoemini 2 printeriga saate printida otse nutitelefonist igal ajal, igal pool.
 • Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud lauakaunistused

  Valmistage Creative Parki abil igaks sündmuseks kaunid lauakaunistused.

 • PRINTIMINE JA MEISTERDAMINE

  Jõulukaardi printimine

  Planeerige jõulupiltide jäädvustamist ja kasutage tehtud pilte jõulukaartide valmistamiseks.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Parimad Canoni kaasaskantavad printerid

  Uurige lähemalt Canoni kompaktsete printerite valikut, et leida endale nende seast see õige.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Valmistage plahvatuskarp

  Lini Trinh jagab oma paberist meisterdatud „plahvatuskarpi“, mille ta valmistas Canon SELPHY CP1500 abil.