A father and son flick through the pages of a recipe book together.

NÕUANDED PRINTIMISEKS

Kõik koostisosad, mida vajate enda retseptiraamatu loomiseks

Paljudel meist on oma erilised retseptid, mida me korduvalt kasutame, või siis perekonna lemmikud, mida on põlvest-põlve edasi pärandatud. Nende retseptide koondamine isiklikku retseptiraamatusse on lõbus ja loominguline projekt, mida saab kergesti teha otse oma kodust.

Londonis elav ja tegutsev toidufotograaf Natasha Alipour-Faridani on tõeline ekspert, mis puudutab isuäratavate toidupiltide jäädvustamisse, ning tal on jagada mitmeid kasulikke nõuandeid. Ja kui olete valmis oma pilte retseptiraamatu jaoks välja printima, tuleb teile appi meie juhtmevaba printer, nagu Canon PIXMA TS3350 seeria. Selle abil saate kergesti oma pildid välja valida ja kvaliteetseid väljatrükke toota.

Retseptide valimine

Valige retsepte või koostisosasid, mis näeksid visuaalselt paremad välja. Võtke või need hommikumuffinite retsepti kuuluvad mustikad – need näevad lähivõtetel lihtsalt suurepärased välja.

Natasha valis oma retseptiraamatusse hommikumuffinid, kuna ta tahtis pildistada ka koostisosasid. „Kui soovite, et teie raamat oleks mitmekülgne ja värviline, siis ärge piirduge ainult lõpptulemuse pildistamisega,“ rääkis Natasha. „Hommikumuffinite puhul keskendusin ma mustikatele. Mulle tõesti meeldib teha toidust lähivõtteid.“

Lisaks muffinitele valis ta ka kõrvitsa-ricottapiruka, mis on kaunistatud värske salatiga. „Ma tahtsin kasutada retsepte, kus söögid oleksid võimalikult värvilised,“ selgitas ta.

Pildistamiseks kasutas Natasha Canoni kaamerat EOS 5D Mark IV ning kahte objektiivi: Canon EF 50mm f/1.8 STM ja Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. „Makroobjektiiv on suurepärane valik, kui soovite subjektile võimalikult lähedale liikuda,“ selgitas ta. Objektiiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM pakub maksimaalset 1 : 1 või 1× suurendust, mis tähendab seda, et subjektid ilmuvad sensorile elusuuruses. Lähivõtete ja laia ava kombinatsioon, mida võimaldab Canoni kaamera EF 50mm f/1.8 STM väike f-number, tagab väga madala väljasügavuse. Natasha selgitas seda nii: „Ma saan jäädvustada ilusat hägu, mis sulandub õrnalt kokku pildi taustaga.“

Canoni objektiiv EF 100mm f/2.8 Macro USM on võrreldes Canoni objektiiviga EF 100mm f/2.8L Macro IS USM veidi soodsam ja suudab samamoodi teravselgeid tulemusi pakkuda.

Piltide jäädvustamine

Veeklaaside ja teiste objektide, nagu söögiriistad, asetamine kaadri äärtesse lisab autentsust ja tekitab tunde, otsekui pilt oleks osa suuremast stseenist.

Natasha kasutas statiivi ja sidus oma kaamera arvutiga, et kontrollida tulemust ja teha vajaduse korral kompositsioonis muudatusi. Enamike võtete ava suuruseks määras ta f/8 või f/9, mis võimaldas tal hoida subjekti teravas fookuses.

„Vaadake üle oma koostisosad ja uurige neid iga nurga alt,“ rääkis ta. „Kui toit on väga ühetasane, võib pildistada ka otse ülevalt. Iga pildi juures jätan ma mingi elemendi osaliselt kaadrist välja – selleks võib olla ka taldriku äär. See tekitab tunde, et tegemist on jätkuva stseeniga.“

Mis puudutab valgustust, siis professionaalsete piltide jaoks ei ole vaja ilmtingimata spetsiaalset varustust. „Need pildid on tehtud kodus, suure akna all. Tumedamate varjude täitmiseks kasutasin ka ühte peegeldit,“ selgitas ta. „Mulle meeldib töötada loomuliku valgusega. Päikesevalgusega kaasneb ilus läige. Kui soovite muuta oma pildi meeleolu pehmemaks või tõsisemaks, võite kasutada ka hommikust või õhtust valgust. Vaadake, kuidas valgus teie kodus liigub ja valige hetk, mis aitaks luua soovitud tulemust.“

Piltide printimine

A PIXMA printer prints an image of a sweet potato tart. A child takes the image from the printer.
Natasha kasutab oma Canon PIXMA TS3350 seeria printeri ääristeta printimise võimalust, tänu millele sai ta oma pildid pärast printimist otse raamatusse kleepida.

Natasha printis oma pildid välja Canoni PIXMA TS3350 seeria printeriga, mille juhtmevaba funktsioon tagab kiire ja tõhusa töö. „See printer on tõesti suurepärane,“ rääkis ta. „Kiire ja kerge kasutada. Tindikassettide lisamine on väga lihtne ning tindid tagavad erksad ja täpsed värvid.“

Natasha valis fotopaberiks kvaliteetse Canon Photo Paper Plus Glossy II. Printimise käigus katsetas ta ka erinevate paberiformaatidega. „Ma printisin nii 13 × 18 cm, 10 × 15 cm ja 13 × 13 cm pilte ning tänu ääristeta printimise funktsioonile ei pidanud ma hiljem ääri kärpima.“ Ääristeta printimise funktsioon Canoni PIXMA TS3350 seeria printeris on saadaval 13 × 18 cm formaadi jaoks ning printer toetab kuni A4-suurust. Paberi söötmine käib läbi kohandatava tagumise paberisalve.

Just nii nagu ka kõik teised Canoni juhtmevabad PIXMA printerid, ühildub ka PIXMA TS3350 seeria erinevate Canoni prindirakendustega. Rakendus Canon Easy-PhotoPrint Editor sisaldab erinevaid loomingulisi küljendusi ja malle, mida saate retseptiraamatule vastavalt kohandada. Lisaks ühildub see nutitelefonide ja tahvelarvutitega. Lisaks on olemas ka Macile või PC-le mõeldud töölauaversioon.

„Printimine läbi rakenduse Canon Easy-PhotoPrint Editor on kiire ja lihtne,“ rääkis Natasha. „Mina kasutasin toidupiltide otsimiseks arvutist sirvimise (Browse) valikut.“ Rakendus ühildub ka mitmete pilvelahenduste ja sotsiaalmeedia platvormidega, sh Google Drive ja Instagram.

Lõpptulemus

A top-down shot of a printer, a recipe book and muffins on a cooling rack.
Lemmiktoitude ülespildistamine ja nende koondamine kiusatust tekitavasse retseptiraamatusse on suurepärane viis perekonna mälestuste jäädvustamiseks.

Nii et järgmisel korral, kui olete kokkama hakkamas, mõelge oma eriliste retseptide peale, mida tahaksite oma sugulaste ja sõpradega jagada. Pildistamine ja retseptiraamatu kokkupanek on põnev ning lõpptulemuseks on tõeline mälestuste kogumik, mis sisaldab nii häid retsepte kui ka isuäratavaid pilte. Lisaks saab selle raamatuga inspireerida ka järeltulevaid põlvkondi.

Autor: Claire Gillo

Seotud artiklid
A hollow chocolate ball filled with ice cream and garnished with petals and chocolate sprinkles.

TOIDUFOTOGRAAFIA

Parimad objektiivid toidufotograafia jaoks

Jäädvustage suud vesistama panevaid toidufotosid, kasutades meie parimaid objektiive.

A low-light shot, featuring a table of cakes and flowers.

TOIDUFOTOGRAAFIA

Saavutage toidufotograafias järgmine tase

Fotograaf ja toidublogija Lina Lomelino jagab nippe, kuidas jäädvustada parimaid toidufotosid.

Seotud tooted

Seotud tooted

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde