LOOMINGULINE PRINTIMINE

Tähelepanelik viis oma kodu muutmiseks: avastage paberikunst

Paberikunstile pühendunud kunstnik Aimee Graham jagab oma põhjalikku juhendit, kuidas paberilõigetega pilkupüüdvat kunstiteost valmistada.
Canoni PIXMA TS8350 seeria printer, mis asub raamitud paberkunstiteostega samal laual.

Paberikunstnik Aimee Grahami jaoks on kääridega paberi kallale minek parim viis aja mahavõtmiseks – see on teadlik meetod värviliste kunstiteoste loomiseks, mis on nii isiklikud kui ka fantaasiarikkad. Alates abstraktsetest vormidest ja mustritest kuni loomade siluettide ning rannastseenideni on paberilõigete kihiti ladumine kogu perele lõbus ja seda saab kasutada ainulaadse seinakunsti või isegi õnnitluskaartide loomiseks.

Esmakordselt asus Aimee meisterdama pärast reisi Jaapanisse, kus teda köitis iidne origamikunst. Siin selgitab ta, kuidas kasutada Canoni PIXMA TS8350 seeria printerit ja paberi lõikamise oskusteavet, et valmistada inspireeritud kunstiteoseid, mis sobivad ideaalselt teie kodu valgustamiseks.

1. Unistage originaalsest ja loomingulisest ideest

Raamitud paberilõige metsastseeniga oranžil taustal.

Aimee esimene samm oli idee pakkumine. Ta kasutab loodust inspiratsioonina ja julgustab veebist otsima huvitavaid pilte ja siluette, mida on võimalik välja lõigata.

„Mulle meeldib paberiga töötada, sest see on nii mitmekülgne,“ ütleb Aimee. „See on looduslik, seda saab kasutada kahe- või kolmemõõtmelise kunsti jaoks ning asjade valmistamiseks pole vaja erilisi oskusi.“

Aimee alustas veebis selliste lihtsate kujundite otsimisega, mis töötaksid siluettidena. „Elan mere ääres ja mulle meeldib looduses olla, nii et alustasin ookeani- ja metsapiltide uurimisega,“ selgitab ta.

„Protsess algab alati inspiratsiooni leidmisest. Teie ideed muutuvad ainulaadseks, kui kaotate selle käigus iseenda ja teie loovus hakkab teid juhtima. Siis juhtubki ime.“

2. Valige välja mallid, mida printida

Naine, kes kasutab oma telefoni, et paigutada paberile kahte pilti, mida välja printida

Aimee kasutas rakendust Easy-PhotoPrint Editor, et oma väljatrükid kiiresti nutitelefonist paberile paigutada.

Naine võtab printerist välja paberitüki, millele on trükitud pildid

„Printerit oli tõesti väga lihtne kasutada,“ ütleb Aimee. „Seadistasin oma telefoni rakenduse Canon PRINT ja selle ühendamine WiFi-ga oli väga lihtne.“

Aimee leidis veebist otsides loomade, inimeste, puude ja päikesekiirte siluette, kuid inspiratsiooni võiks otsida ka loomepargist Creative Park.

Aimee korraldas rakendusega Easy-PhotoPrint Editor pildid lehele ja printis need Canon PIXMA TS8350 seeria printeriga. „Printer aitas tõesti, sest niipea, kui mul olid valmis mulle meeldivad siluetid, sain need otse rakenduses paika panna ja kohe välja printida. Silme ees olevad käegakatsutavad väljatrükid teevad tööga alustamise kergemaks. See projekt oli esialgu suur väljakutse. Töötan tavaliselt paberiga 3D-s, nii et mõelda kahes dimensioonis oli veidi erinev.“

3. Valige oma kunstiteosele sobiv paber

Kivipõrandal olev Canon PIXMA printer, millel on lõikematt, paberivalik ja kirjatarbed.

Aimee kasutas matti fotopaberit Matte Photo Paper, sest leidis, et see on ideaalne lõikamiseks, säilitades samal ajal tugevuse ilma voltimis- ja rebenemisjälgedeta, kuid võimaldades anda ka läiget või isegi need kahte kombineerida.

Paberkunstiteose loomiseks vajate lõikematti, käsitöönuga või skalpelli, kääre ja paberit või pappi.

„Paber peab olema piisavalt paks, et hoida lõikevormi, ja piisavalt tugev, et vältida rebenemist, kuid mitte liiga paks, mis muudab lõikamise keerulisemaks,“ selgitab Aimee. „Kasutasin oma siluettide printimiseks mattfotopaberit, sest see on piisavalt tugev töötamiseks, kuid mitte liiga raske lõigata.“

4. Tehke oma väljalõiked hoolikalt

Inimene, kes paneb kokku väljalõigatud paberist pilti, asetades mägedele lumised tipud.

Aimee kohanes kahemõõtmelise tööga, ladudes julgetes toonides väljalõiked kihiti, et tema teost oleks sügavam.

Naise siluetti hoolikalt välja lõikav inimene.

Enne täpsust nõudvate üksikasjalikumate siluettide lõikamist võite alustada lihtsamate vormidega.

„Teadsin, et tahan luua paar erinevat stseeni, mida näidatakse raamidena,“ ütleb ta. „Kasutades raame suuruse määramisel, hakkasin kihte lõikama, kompositsiooniga mängima ja värvilahendusi välja valima.“

Täpne väljalõikamine nõuab kannatlikkust ja harjutamist, nii et Aimee soovitab kõigepealt alustada lihtsate vormidega, eriti kui olete käsitöönoa kasutamisel alles algaja.

„Valmistan krepp-paberist lilli, nii et mul on äärekäärid, mis on väikesed ja tõesti teravad – need sobivad selle projekti jaoks ideaalselt. Alustasin sellest, et lõikasin kõigepealt välja lihtsamad kujundid, töötades nii kääride kui ka käsitöönoaga,“ räägib ta.

„Käsitöönoa eelis kääride ees on see, et saate hoida nii kontuuri kui ka tegelikku lõikekuju tingimusel, et olete korralikult välja lõiganud. Tegin seda hõbedase kase piirjoontega ja see inspireeris täiesti uut teost – sugupuud,“ räägib ta.

5. Viige oma kujundused lõpule

Laua peal valge paber, millest on välja lõigatud hõbedased kasepuud.

Pärast seda, kui need puud on välja lõigatud, saab allesjäänud paberit kasutada ka mõne teise tüki heaks taustaks.

Puudele kirjutatud nimedega roheline ja valge paberiteos.

Üks Aimee ideedest oli metsastseen, mida kaunistavad pereliikmete nimed, olles üks tänapäevane „sugupuu”.

Paberilõigetele piirjoonte lisamine võimaldas Aimeel lisada oma sugupuu kujundusele lisamõõtme.

„Kraapisin aluspaberi keskele õhukese kihi valget ja pruuni värvi, asetasin puu piirjooni ülaosale ja lisasin siis eraldi puu väljalõike. Selles etapis kujutasin ma seda ette nagu omamoodi sugupuud, nii et tegin tüki lõpuleviimiseks mõned nimede väljalõiked, joonistades piirjooned vaba käega.“

6. Tehke sellest perekondlik tegevus

Mitmed eri suurusega raamitud paberkunstiteoseid, mis seisavad laual.

„See projekt näitab, kuidas saab teha kunsti teha põhiliste kujude lõikamise, lihtsana hoidmise ja keerukamate kujundite, näiteks üksikasjalike siluettide töötlemisega,“ ütleb Aimee.

Aimee kasutas oma kujunduste jaoks keerukaid kujundeid, lõigates need oma käsitöönuga täpselt välja. Kuid lihtsamate kujundite ja tavalise kääripaari abil on võimalik saavutada sama muljetavaldavaid tulemusi, mis tähendab, et paberilõikamine võib olla suurepärane perekondlik tegevus.

„Laste jaoks aitab kujundite väljalõikamine parandada nii käe-silma koordinatsiooni kui ka motoorseid oskusi, nii et kuni see on ohutu ja jälgitav, on see neile kasulik.

„Olen olnud loov nii kaua, kui end mäletan. Kasvasin koos kunstnikust ema ja isaga, kes suutsid kõike ise ehitada,“ räägib ta. „Tunnen end loominguliselt tegutsedes iseendaga heas kontaktis olevat. See on lapse sisemine töö, mis on nii maandav kui ka rahuldust pakkuv.“

Kui soovite saada pabermeisterduste jaoks rohkem inspiratsiooni, jälgige meid Pinterestis. Ja ärge unustage oma loomingut sotsiaalmeedias jagada, kasutades teemaviidet #MadeWithPIXMA.Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid meisterdamiseks

  Alates pereprojektidest kuni professionaalse kujunduseni - Canonil on teile sobiv printer.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Miniatuursete maalide ideed Canon SELPHY Square QX10 abil

  Saate luua miniatuurse kunstigalerii dioraami spetsialistide Ole Friedrichi ja Esther Mora Chavarria näpunäidete ja nippide abil.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud lauakaunistused

  Valmistage Creative Parki abil igaks sündmuseks kaunid lauakaunistused.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud maamärgid

  Pühitsege erilisi kohti Canon PIXMA printeri ja Creative Parkiga.