LOOMINGULINE PRINTIMINE

Mängige toiduga: tervislikud söödavad fotoprojektid, mida saab printida ja raami panna

Looge igapäevastest toiduainetest fotograafilisi kunstiteoseid.
Foto noorest tüdrukust, kes teeb taldrikule toidust nägu.

See on lihtsalt suurepärane, kuidas loomingulise mõtlemisega saab luua sedavõrd imelisi kunstiteoseid. Selles juhendis vaatame, kuidas luua ise lõbusat toidupõhist kunsti ja seda kaameraga ka jäädvustada. Pärast prindime oma imelise teose välja ja riputame teistele vaatamiseks seinale (või kaminasimsile). Seda projekti saate nautida kogu perega, kuna tõenäoliselt on kogu vajalik kraam teil kodus olemas ja te saate oma tervisliku kunstiteose hiljem ka ära süüa.

1. Valige toiduained

Foto kaussidesse asetatud puuviljadest, juurviljadest ja leivast.

Otsige kappidest värvilisi puu- ja juurvilju ning valige toit, mis sarnaneb erinevatele näo osadele. Näiteks võite panna spagetid juusteks, maasikad huulteks, rosinad silmadeks ja nii edasi.

Foto naisest ja kahest lapsest, kes paigutavad toiduaineid rohelisele taldrikule.

Katsetage erinevate toiduainetega ja leidke endale sobiv disain.

Valige erinevad värvilised toiduained, millest saaks luua lõbusate ilmetega nägusid. Suurepäraselt sobivad näiteks värsked puu- ja juurviljad, kuna lisaks sellele, et need on värvilised ja neist saab teha põnevaid kujundeid, on need ka väga tervislikud. Tomatid, erinevad paprikad, maasikad ja porgandid pakatavad värvidest ning väikestest marjadest ja pähklitest saab teha silmi ning muid näole iseloomulikke jooni. Hea on kasutada ka midagi, mida saaks laiali puistata, nagu kuivatatud läätsed või seemned. Mõned toidud, nagu saiakesed ja pannkoogid, on juba ise näokujulised, nii et võite alustada lastega näiteks nendest.

2. Paigutage toiduained

Foto inimesest, kelle valmistamiseks on kasutatud kurki, apelsini ja õuna. Toiduained on asetatud valgele taldrikule.

Toidunägude tegemine võimaldab kaasata kogu pere ja lisaks saate te osa materjalist ka suhu pista. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 Macro IS STM: 1,3 s, f/8 ja ISO 100.

Nüüd läheb lõbusaks! Kutsuge pere kokku, valige taldrik ja moodustage toiduainetest nägu, terve keha või mis tahes muu kujund, mis teile meeldib. Valige kontrastsed või üksteist täiendavad värvid ning pidage meeles, et mõned värsked toiduained muutuvad kiiresti pruuniks. Näiteks tasub õuna- ja banaaniviilud jätta viimaseks. Mis puudutab taldrikuid ja söögiriistu, siis kõige paremini sobivad selle projekti jaoks ühte värvi taldrikud. Vältige mustrilisi taldrikuid, kuna need võivad toidult tähelepanu kõrvale juhtida. Hakkimiseks ja väiksemate detailide lõikamiseks on kindlasti vaja ka nuga ja lõikelauda.

3. Tehke oma võileivad valmis

Foto emast ja pojast, kes loovad toidust Big Beni kellatornile sarnanevat ehitist.

Vaatamisväärsuste ja tornide ehitamine on lõbus viis oma pereliikmeid tegevusse kaasata.

Foto leivast, juustust ja kurgist valmistatud Londoni Big Beni kellatornist.

Seadke endale suur eesmärk ja looge mõni kuulus vaatamisväärsus, nagu Big Ben Londonis. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 Macro IS STM: 1 s, f/5,6 ja ISO 100.

Proovige muuta igapäevased suupisted ägedateks skulptuurideks, nagu meie võileibadest laotud Big Ben. Kõrgemate objektide ehitamiseks sobib hästi leib, sai, küpsised, helbed ja kook ning sisse peidetud kebabi vardad aitavad ehitust paigal hoida. Lastele meeldib luua kuulsaid vaatamisväärsusi ja nende hilisem lammutamine on veelgi lõbusam.

4. Pange toit pildistamiseks valmis

Foto last hoidvast naisest, kes asetab kaamera statiivile, et jäädvustada toidust tehtud nägu.

Kui teie kaameral on, siis lülitage sisse pehme päästiku vabastamine, kuna see võimaldab ekraanile vajutades korraga nii fokusseerida kui ka pildistada.

Foto Canoni kaamera muudetava nurgaga ekraanist, kus on näha, et toidu pildistamiseks on seadistatud 2-sekundiline taimer.

2-sekundiline taimer ennetab kaamera värisemist, mida võib põhjustada päästikunupu vajutamine. See võimaldab kaameral enne pildi tegemist stabiliseeruda.

Kui teie toiduprojekt on valmis saanud, haarake kaamera ja püüdke oma looming pildile. Kui jäädvustate ülevalt alla, asetage taldriku alla mõni värviline paber, mis muudaks tausta rõõmsamaks. Valige paber, mis on kontrastne taldrikul olevate toitudega. Kui teil on, siis kasutage pildistamiseks ka statiivi. Statiiv võimaldab teil jäädvustada aeglasema säriajaga, mis omakorda võimaldab teil kasutada piltide jaoks väiksemat ISO-valgustundlikkust ja saavutada müravabasid pilte. Kui teil ei ole statiivi, siis püüdke jäädvustada käest hoides. Samas võib sellisel juhul olla vajalik suurema ISO-valgustundlikkuse kasutamine. Kui kaamera on statiivile asetatud, on ka võtte kompositsiooni muutmine kergem.

5. Kasutage aknast tulevat valgust

Foto naisest, kes pildistab suure akna lähedal statiivile asetatud kaameraga toidust tehtud torni.

Viige oma kunstiteosed suure akna juurde, et kasutada oma fotodel pehmet valgust.

Foto väikesest tüdrukust, kes hoiab toidust tehtud Big Beni kellatorni taga sinist paberilehte.

Paberilehe lisamine aitab luua ilusa neutraalse tausta, mis hoiab vaataja tähelepanu subjektil.

Vaikelu kujutavate võtete jäädvustamiseks sobib ideaalselt aknast paistev päike, mis ujutab teie toidu üle pehme ja ühtlase valgusega. Valige koht, mis asuks suure akna kõrval, aga vältige otsest päikesevalgust. Vaadake, millisest suunast tulev valgus paremini töötab – kas ülalt alla või ühelt küljelt. Kui küljelt tulev valgus tundub liiga tugev, saate kasutada peegeldit või valget paberit, et peegeldada osa valgusest tagasi vastasküljele tekkivatesse varjudesse.

6. Valige soovitud kaamera sätted

Foto statiivile kinnitatud Canoni kaamera tagumisest küljest.

Osadel statiividel, nagu sellel, on keskne varras, mida saab horisontaalselt pikendada, mis on väga kasulik siis, kui on vaja pildistada ülalt alla.

Foto banaanist väljalõigatud ja vormitud naisekujust, kes kannab hula seelikut. Toit on asetatud mustale taldrikule, millel on kollased täpid.

Loomingulise katsetamisega on võimalik luua sellist toidukunsti, mis enam toitu ei meenutagi, nagu on näha selle banaanist tehtud tantsiva naise juures. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 Macro IS STM: 1,3 s, f/8 ja ISO 100.

Saate kasutada mis tahes kaamera sätteid, aga võite valida ka spetsiaalse statiivile mõeldud säri sätted. Seadistage oma kaamera ava prioriteediga automaatsäri (Av) režiimile, kasutage keskmiseid ava väärtuseid, nagu f/8, ning seadistage ISO-valgustundlikkus väärtusele 100. Seejärel tuvastab kaamera ise ideaalse säriaja. Nende sätetega on säriaeg üsna aeglane, mistõttu tasub kasutada 2-sekundilist taimerit, et ennetada kaamera värisemist päästiku vajutamisel. Teine võimalus on kasutada rakendust Canon Camera Connect, et teha pilti eemalt oma mobiilseadme kaudu.

7. Ettevalmistused printimiseks

Foto neljast toidupildist, millest on Canoni rakenduse Easy-PhotoPrint Editor abil kollaaž tehtud.

Lisaks üksikutele piltidele võite rakenduse Canon Easy-PhotoPrint Editor abil ka lihtsamaid kollaaže luua.

Kui olete oma loomingu üles pildistanud, siis äkki võiks ka pildid välja printida? Printimiseks vajalikke ettevalmistusi saate teha rakenduses Canon Easy-PhotoPrint Editor. Edastage oma pildid nutitelefonisse, kasutades rakendust Canon Camera Connect või teenust image.canon, seejärel avage pilt rakenduses Easy-PhotoPrint Editor, valige paberiformaat ja kasutage soovimatute äärte eemaldamiseks kärpimisfunktsiooni. Lisaks saate erinevate filtrite abil pildi toone täiustada. Kontrollige, kas valisite printimissätete alt õige prindimaterjali tüübi, nagu matt või läikiv paber, ning määrake parim printimiskvaliteediks (Best). Kindlasti tasub eelmäärangute loendist salvestada printimiseks kasutatud sätted, et saaksite kasutada samu sätteid ka teiste toidupiltide juures.

8. Printige pilt välja ja pange see raami

Foto noorest tüdrukust, kes vaatab, kuidas Canoni printerist PIXMA TS8351 prinditakse välja värvilisi toidust tehtud nägude pilte.

Canon PIXMA TS8350 seeria on ideaalne valik, kui soovite printida juhtmevabalt oma arvutist või telefonist. Sellega on võimalik toota erksavärvilisi ja detailirohkeid pilte. Printimiseks sobib ka mis tahes teine Canon PIXMA seeriasse kuuluv mudel.

Foto noorest tüdrukust, kes asetab raamitud toidupiltidest kollaaži kaminasimsile.

Pärast printimist raamige oma pilt ja asetage oma ainulaadne kunstiteos kas kaminasimsile või riputage see seinale.

Sisestage printerisse mõned matid fotopaberid ja alustage printimist. Kui see on tehtud, kaaluge oma väljatrükkide raamimist. Lisaks võite kasutada ka Canoni magnetilist fotopaberit ja kinnitada oma pildid külmkapile või kasutada Canoni printerit SELPHY Square QX10, mis prindib otse kleebitavale kandilisele fotopaberile! Võite sättida oma värvilised meistriteosed kollaažiks seinale või kaminasimsile. Sellist lõbusat pärastlõunast projekti tasub ju kindlasti meenutada?

Autor: James Paterson

Seotud tooted

 • Koduprinterid

  SELPHY SQUARE QX10

  Säilitage oma erilisi hetki ilusate väljatrükkide näol, mida saate printida igal pool ja igal ajal.
 • Tindiprinterid

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Kui soovite oma väljatrükke veelgi loomingulisemalt kasutada, siis proovige Canoni interaktiivset magnetilist fotopaberit MG-101.
 • Tindiprinterid

  Matte Photo Paper MP-101

  Matt fotopaber pakub kvaliteetseid mattviimistlusega fotosid, graafikat ja teksti. Sobib ka loomingulisemaks kasutuseks, nt tervituskaartide, väljapanekute ja paberikunsti loomiseks.
 • Tindiprinterid

  Glossy Photo Paper GP-501

  Wi-Fi ja AirPrinti toega saate printida oma nutitelefonidest, tahvelarvutist ja Apple'i seadmetest.
 • Seotud artiklid