AUTOMAATTERAVUSTAMINE

Teravustage seda, mis kõige tähtsam on

Koos täiustatud kahepikslilise CMOS-automaatteravustamissüsteemiga II suudab EOS R6 tuvastada ja jälgida liikuvaid subjekte sellisel viisil, mida üksi peeglita kaamera varem suutnud ei ole. Nii saate teravustada just neid asju, mida teil vaja on, ning nautida enesekindlat pildistamist koos professionaalse EOS R6-ga.

Kaamera automaatteravustamine töötab tänu DIGIC X protsessorile ja selle pidevalt arenevale tehisintellektile, mis tuvastab ja jälgib subjekti silmi, nägu, pead ja keha. Inimesi hoitakse alati fookuses – ka siis kui näha on ainult nende profiil või üks silm. Ja kui teie subjekt peaks hetkeks ümber pöörama (näiteks spordiüritusel), suudab EOS R6 jälgida tema pead või keha, et uuesti ümberkeeramisel uuesti nägu teravustada.

Kehade ja peade jälgimine on eriti oluline erinevate spordiürituste jäädvustamisel, kus mängijad võivad igal hetkel selja pöörata (näiteks jalgpallis või hokimängus) või kus mängijad peavad kandma nägu varjavaid makse.

EOS R6 puhul saab seda tehnoloogiat kasutada ka kasside, koerte ja lindude jäädvustamisel, mis muudab pideva jälgimisega teravustamise loodusfotograafia puhul oluliselt lihtsamaks.

Inimesi saab jälgida isegi siis, kui nad kannavad maski, kiivrit või päikeseprille. Tänu püsivara uuendusele suudab kaamera mootorrattaid ja võidusõiduautosid pildistades mootorrattaid ja võidusõiduautosid ära tunda, eristades isegi suletud ja avatud katusega sõidukid ning tuvastades täpselt juhi kiivri, kui see on nähtav.

Couple performing ballet in the theatre

© Wanda Martin / Canon Ambassador ® Teatro Massimo

Ülitundlik teravustamine

Kaamera kahepiksliline CMOS-automaatteravustamissüsteem II on nii tundlik, et seda saab kasutada ka 0,05 s3 juures ja tumedamates valgustingimustes, nagu – 6,5 EV1, mis sarnaneb poolkuust tekkiva valgusega. EOS R6 on esimene sellist sorti EOS-kaamera, mida saab teravustada ka ava väärtuse f/22 puhul. Nii saate kasutada telekonvertereid ka üsna kitsa avaga objektiividega, sh meie ülikompaktsete supertelefotoobjektiividega, nagu RF 800MM F11 IS STM ja RF 600MM F11 IS STM.

Objektiivi pideva käsitsi teravustamise tugi

Korrigeerige objektiivi teravust käsitsi ka automaatteravustamise režiimis, ilma et peaksite lülitit vajutama. See funktsioon, mis on olnud populaarne vanemate EF USM objektiivide kasutajate seas, on saanud RF-objektiivide jaoks uue kuue ja uue põlvkonna teravustamismootorid.

Teravustamise kahveldamine

EOS R6 võimaldab teravustamise kahveldamist, tänu millele saavad fotograafid liita fookustasandeid ja luua pilte, mille väljasügavus on palju suurem kui väikese avaga pildistamisel. See tehnika on eriti oluline lähi- või makrovõtete juures, kus väljasügavus on tavaliselt üsna väike.

Teravustamise kahveldamise režiimis jäädvustab EOS R6 ühe nupuvajutusega minu järjestikust kaadrit, alustades määratud fookuskaugusest ja liikudes iga järgmise võttega ühe sammu võrra kaugemale. Järeltöötluses saab liita need pildid üheks terviklikuks pildiks, kasutades tarkvara Digital Photo Professional, mis tuleb kaameraga kaasa.

Naine balletipoosis

Suurepärane pildikvaliteet ka vähem ideaalsetes tingimustes

EOS R6 seest võite leida tehnoloogiad, mis on olemas ka meie kaamerate lipulaevas: EOS-1D X Mark III

„Näo jälgimise funktsioon võimaldas mul liikuda enesekindlalt koos modelliga ning jäädvustada tema dünaamilisi ja emotsionaalseid poose.“

Jälgimise kohandamine

Kaamera AI Servo jälgimisega automaatteravustamist saab muuta, kohandades erinevaid parameetreid, nagu jälgimise tundlikkus või jälgimise kiirendamine/aeglustamine, või valides ühe neljast „juhtumist“ ehk konfiguratsioonist, mis sobivad erinevate tegevusfotode jäädvustamiseks.

Vaikimisi on EOS R6-s aktiveeritud juhtum A, mis kohandab seadistusi automaatselt vastavalt sellele, millist tegevust pildistatakse.

EOS R6 autofookus ametis

Lihtne teravustamispunkti valik

EOS R6 automaatteravustamisala katab kaadrist 100%2 ja seda saab kasutada individuaalselt, tsoonides või koos ühtse automaatteravustamisalana, milles on kuni 6072 valitavat automaatteravustamiskohta. Lisatud on ka laiguti automaatteravustamine, mis rakendab väikeses automaatteravustamisalas ülimat täpsust.

Fotograafid saavad kasutada mitmesuunalist juhtkangi, et liigutada aktiivset teravustamispunkti või -tsooni ekraanil käsitsi ringi. Seda juhtkangi on lihtne kontrollida ja selle tundlikkust saab reguleerida vastavalt vajadusele kolme tundlikkusastme piirides.

Lisaks saab aktiivse teravustamispunkti asendi muutmiseks kasutada kaamera puuteekraani. Lihtsalt puudutage reaalajavaate režiimis ekraani või libistage teravustamispunkt ühest kohast teise. Kui hoiate kaamerat silmade ees, saate kasutada puudutamis- ja lohistamisfunktsiooni.

Seotud artiklid

Lugege artikleid, et saada teada, kuidas suudab Canon EOS R6 särada nii paljudes valdkondades.

 • VIDEO- JA FOTOKAAMERA HÜBRIID

  Üks kaamera, mis sobib nii pildistamiseks kui ka filmimiseks

  Lisaks suurepärase kvaliteediga fotodele suudab EOS R6 toota ka vapustavat videot.

 • PILDIKVALITEET JA STABILISEERIMINE

  Suurepärane pildikvaliteet ka vähem ideaalsetes tingimustes

  EOS R6 seest võite leida tehnoloogia, mis on olemas ka meie kaamerate lipulaevas: EOS-1D X Mark III.

 • KIIRUS

  EOS R6 – vaikne sarivõte

  Kasutage EOS R6 sarivõtterežiimi ja vapustavat 20 kaadrit/s töötavat hääletut katikut.

 • KÄSITLEMINE JA ÜHENDUVUS

  Loodud Canoni poolt just teile

  EOS R6 disain tundub tuttavlik juba esimesest hetkest.

  1. Fotode jäädvustamine objektiiviga f/1.2, keskmise automaatteravustamispunktiga, lukustuva teravustamisega, temperatuuril 23° C / 73 °F, ISO100. V.a DS-vääristusega RF-objektiivid
  2. Automaatteravustamisala maksimaalne ligikaudne katvus: horisontaalselt: 100% ja vertikaalselt: 100%. Kohaldatav järgmistel tingimustel: subjekti raam on nähtav, näo ja jälgimise automaatteravustamise režiim on aktiveeritud ning kasutatakse RF-objektiivi (v.a RF600mm F11 IS STM / RF800mm F11 IS STM ja RF-pikendaja), EF-objektiivi (v.a teatud mudelid) ja EF-pikendajat (III) (oleneb peamise objektiivi automaatteravustamisala režiimist). Ei pruugi olla võimalik osade stseenide ja subjektide puhul. Ühilduvate objektiivide kohta leiate lisateavet Canoni ametlikult tugilehelt.
  3. 0,05-sekundiline automaatteravustamine teeb sellest maailma kiireima vahetatavate objektiividega peeglita digikaamera, millel on 35 mm täiskaadrilise kaameraga sarnased pildisensorid pilditasandil faasierinevuse tuvastamise ja kontrasti tuvastamise automaatteravustamise tehnoloogiaga. EOS R6 automaatteravustamiskiirus on sama mis mudelitel EOS R, EOS RP ja EOS R5. Saadaval alates 9. juulist 2020. (Tuginedes Canoni uuringutele). Automaatteravustamise kiirus on mõõdetud kooskõlas CIPA suunistega. (Oleneb jäädvustamise tingimustest ja kasutatud objektiivist.) Sisemine mõõtmismeetod. [Mõõtmistingimused] Teravustamise heledus: EV 12 (toatemperatuuril, ISO 100); võtterežiim: M; kasutatav objektiiv: RF24-105mm F4L IS USM (24 mm fookuskaugusega); foto jäädvustamine päästikunupu abil; automaatteravustamise meetod: ühepunktiline automaatteravustamine (keskmise automaatteravustamispunktiga); automaatteravustamise toiming: lukustuv teravustamine