A woman lifts a Canon EOS 250D to take a photo of her daughter.

PEREFOTOGRAAFIA

Kuidas jäädvustada kaameraga Canon EOS 250D ideaalseid perefotosid

Teie perefotod on kui ajakapslid, mida vaatate kogu ülejäänud elu. Seega on täiesti arusaadav, kui tahate, et need oleksid sama säravad ja erksad kui sel hetkel, mil need tegite.

Kasvavad lapsed, mängivad lemmikloomad või videvikus tehtud rännakud – kestvate perefotode jaoks on teil vaja kaamerat, mis oleks väike, ent võimas. 4K videosalvestus, nõrgas valguses pildistamise võimekus, suur valik kaadrisagedusi, kahepiksliline iseteravustamine – modernne pildindustehnoloogia aitab teil jäädvustada iga hetke, igal pool, luues hetkega ilusaid mälestusi.

Selles artiklis tutvub üks perekond maailma kergeima kallutatava ekraaniga digipeegelkaameraga*, demonstreerib suurepäraseid tulemusi ning tutvustab kaamera Canon EOS 250D funktsioone.

Leidke põnevaid vaatenurki

Perefotode jäädvustamisel on kõige tähtsam kompositsioon. Õige nurga leidmine on oluline, et näidata subjekte nende parimast küljest, ja kaamera Canon EOS 250D muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab teil neid ebaharilikke vaatenurki leida. Kuna see on täielikult liigendatud, saate jäädvustada mis tahes nurga alt. Nii saate olla kompositsiooni osas loomingulised, pildistada lapsi nende silmade kõrguselt või pöörata ekraani ümber, et ka ennast pildi peale sättida.

Puuteekraan võimaldab teil kiiremini töötada: saate puudutada kaadris kindlat ala, mida teravustada soovite, ja kohandada seadistusi vastavalt oma soovidele. Nii et jää te ilma ühestki hetkest.

Seotud artiklid
A girl holds a frisbee in front of her like a picture frame around her face.

PEREFOTOGRAAFIA

Kuidas teha paremaid portreesid: lõbusate perekonnafotode jäädvustamine

Pereblogija Katja Gaskell vahetas oma nutitelefoni Canoni EOS M50 vastu ja oli meeldivalt üllatunud – proovige tema tehnikaid ja saate meeldiva üllatuse osaliseks.

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses.

PEREFOTOGRAAFIA

Kuidas jäädvustada loomulikke ja loomingulisi perefotosid

Professionaalne portreefotograaf Christian Anderl õpetab, kuidas Canoni kaameraga perekonna lõbusaid hetki jäädvustada.

Kui soovite keskenduda ainult raamimisele ja kompositsioonile, siis laske kaameral kõige muu eest ise hoolitseda. Kui kasutate automaatrežiimi, hindab Canon EOS 250D valguse hulka ja määrab teie pildile parima särimäärangu. Täpsemalt valib see parima säriaja, ava ja ISO-väärtuse, et teie pildi toonid ideaalsed oleksid.

Valige oma stiil koos loomingulise abiga

Liikvel olles on automaatrežiim hea valik, et jäädvustada kiiresti kaduvaid hetki. Kui tahate aga loomingulist protsessi rohkem kontrollida, saate Canoni juhistega kasutajaliidese abil kergesti kaamera jäädvustamisvalikutega tutvuda. Lugege vihjeid ja näpunäiteid ning saage ülevaade sellest, kuidas seadistused töötavad.

Kaameral Canon EOS 250D on ka lisafunktsioon: loominguline abi. See aitab teil oma pilte veelgi paremaks muuta ja neile isikupära lisada. Paremate fotode tegemiseks on loomingulisel abil pakkuda erinevaid efekte, filtreid ja värvide reguleerimisvalikuid, mida saate rakendada pildile enne või pärast selle jäädvustamist. Proovige mustvalget filtrit, et anda oma perefotodele ajatut ja klassikalist välimust. Perepuhkuse jäädvustamiseks võite kasutada aga filtrit, mis muudab värvid tugevamaks ja elavamaks.

Kui teete väljas portreepilte ja valgustingimused on väga eredad, võivad varjud näol tunduda liiga tumedana. Canon EOS 250D on varustatud sisseehitatud ülestõstetava välguga, mida saate täitevälguna kasutada. See annab piisavalt valgust, et täita subjekti näol olevad varjud, ilma üldist säritust mõjutamata.

Kui tahate oma fotode valgustust järgmisele tasemele viia, pakub Canon EOS 250D ka tarvikustatiivi, mille saate kinnitada Canoni Speedlite’i välklambi külge, et luua täpsemat ja intensiivsemat valgustust.

Olge loomingulised mis tahes olukorras

Õhtusöögid, peod, jõuluõhtu … paljud peresündmused toimuvad nõrgas valguses! Välgu kasutamine võib muuta värvid luitunuks ning statiivi ja pika säriaja kasutamine võib samuti ebapraktiline olla. Kõige mõistlikum on sellisel juhul usaldada modernse tehnoloogia ISO võimalusi, mis tagavad suurepärased värvid ja teravuse kogu ISO-valgustundlikkuse ulatuses.

Canon EOS 250D ISO-valgustundlikkus on 100 – 25 600 (laiendatav ISO-väärtuseni 51 200), tagades suurepärased tulemused ka nõrgas valguses. Ja see ei kehti ainult fotodele, Canon EOS 250D võimaldab teil keerulistes valgusoludes jäädvustada ka videoid, pakkudes 1080p (täis-HD) salvestuse jaoks ISO-väärtust kuni 12 800 ja 4K salvestuse jaoks kuni ISO 6400.

Leidke õige kaader, olge loominguline ja jäädvustage hetke olenemata valgusest!

Tänapäeva maailmas on ülioluline, et saaksite oma pilte kiiresti jagada. Canon EOS 250D võimaldab teile jagada pilte otse oma nutitelefoni. Kasutage rakendust Canon Camera Connect, et ühenduda kaameraga, seejärel edastage pildid oma nutiseadmesse, et neid oma pere ja sõpradega jagada.

Kas soovite saada veelgi rohkem teavet selle kohta, kuidas kaameraga Canon EOS 250D häid pilte teha? Lisateavet, ideid ja inspiratsiooni leiate rakendusest Canon Photo Companion.


Autor: Jeff Meyer


*EOS 250D (must/hõbedane) on maailma kergeim APS-C sensori ning täielikult liigendatud LCD-ekraaniga digitaalne peegelkaamera. Kooskõlas CIPA juhistega hõlmab kaal ka akut ja mälukaarti. 2019. aasta 9. aprilli seisuga (tuginedes Canoni uuringule).

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde