KAASASKANTAVAD KAAMERAD

Kogege maailma lähemalt koos kaameraga Canon PowerShot ZOOM

Väike, kerge ja võimsa suumiga – lugege, kuidas see taskusse mahtuv kaamera teid aidata saab.
Villamütsis tüdruk istumas oma vanematega metsas; kõik kolm vaatamas midagi eemalasuvat, samal ajal kui isa kasutab Canoni kaamerat PowerShot ZOOM.

Uue Canon PowerShot ZOOM-iga saavad nii loodusnautlejad, turistid kui ka spordifännid ennast otse tegevuse keskmesse viia. Taskusse mahtuv ja ükssilmale sarnanev kompaktkaamera pakub optilist suumi, mis on võrdne 100 mm ja 400 mm-ga, ning 800 mm-ga võrdset digitaalset suumi. See kaamera võimaldab teil jäädvustada subjekte võrdlemisi kaugelt, lubades teil samal ajal ka hetke nautida.

Canon PowerShot ZOOM on põnev ja kergesti kasutatav kaamera, sobides igaühele, kes soovib kasutada pika suumi funktsioone, mida nutitelefon või muu mobiilseade ei võimalda. See on ideaalne nii amatöörfotograafidele kui ka perekondadele. Katy Stern, perekonna reisiblogi „Otis and Us“ autor, võttis kaamera Canon PowerShot ZOOM kaasa metsa, kuhu nad abikaasa ja kolme lapsega jalutama läksid. Selles artiklis räägib ta, mida ta uuest kaamerast arvas.

Kahe täiskasvanu ja kolme lapsega pere hoidmas kätest kinni ning jalutamas läbi sügisese metsa.

Katy ja tema perekond käivad võimalikult palju koos pereseiklustel. Kerge ja kompaktne Canon PowerShot ZOOM võimaldas neil minna loodusele lähemale kui kunagi varem, jäädvustades samal ajal ka nende kogemusi.

Seda on lihtne kaasa võtta

Inimene hoidmas Canoni kaamerat PowerShot ZOOM.

Ükssilmale sarnanev Canon PowerShot ZOOM on kompaktne supersuumiga kaamera, millega saate jäädvustada kvaliteetseid fotosid ja täis-HD videoid. See on ideaalne valik perekonnale, kes armastab õues tegutseda, või mõnele loodushuvilisele.

Naine asetamas PowerShot ZOOM-i kaamerat oma nahkjaki taskusse.

Kaamera Canon PowerShot ZOOM õhuke ja kompaktne disain tähendab seda, et saate selle ka oma taskusse pista.

Vaid 145 g kaaluv taskusse mahtuv kaamera on ideaalne valik, kui soovite lisaks nutitelefoni kaamerale kasutada ka mitmekülgset suumi. „Mulle meeldib, et see on nii väike ja kompaktne,“ ütles Katy. „Seda on lihtne kaasa võtta ja igal hetkel taskust välja tõmmata. Lastega õueminek on kohati üsna keeruline, kuna see eeldab nii paljude asjade kaasavedamist – kotid, joped, toit, vesi – ja mõnikord ei ole suure kaamera ja objektiivide jaoks isegi ruumi. See kaamera on sellistes olukordades ideaalne lahendus.“

Kasutuslihtsuse suurendamiseks on kaamera Canon PowerShot ZOOM juures arvestatud ka paindlikke laadimisvõimalusi. Saate laadida kaamerat kodus USB-C konnektori kaudu, kasutades ühilduvat laadijat, või kui olete liikvel, saate proovida ka ühilduvat akupanka.1 Kui kaamera on laetud, saab sellega jäädvustada umbes 150 pilti või filmida kuni 60-minutilise video (max 10 minutit korraga).2

Seda on alati lihtne kasutada

Koerliblikas istumas puupalgil, mis on peidetud pika muru taha.

Canon PowerShot ZOOM on ideaalne looduse jäädvustamiseks, kuna see ei tekita kõva häält, mis subjekte hirmutaks3.

Nahkjakis naine vaatamas läbi Canoni kaamera PowerShot ZOOM pildiotsija.

Canon PowerShot ZOOM on mõeldud ühe käega kasutamiseks, mis teeb sellest lihtsa valiku kõikidele uutele kasutajatele.

Kaamera on mõeldud ühe käega kasutamiseks ning ka Katy leidis, et seda on väga lihtne kasutada. „Tegemist on tõeliselt suurepärase algajale sobiva kaameraga, kuna sel ei ole väga palju nuppe ega keerulisi juhiseid. Sa võid selle lihtsalt kätte võtta ja pildistama hakata,“ rääkis ta.

Elektroonilisel pildiotsijal on samad tehnilised andmed nagu peeglita kaameratel, näiteks Canon EOS M50 (2,36 miljonit punkti, 60 kaadrit/s värskendussagedus), mistõttu tuleb teil vaid subjekt valida, stseen komponeerida, sisse suumida ja päästikule vajutada. PowerShot ZOOM on tõesti ideaalne valik mis tahes vanuses ja võimetega fotograafidele. „Meie vanim laps küsis, kas ta võiks sünnipäevaks ka sellise kaamera saada,“ rääkis Katy. „Tal on fotograafia vastu suur huvi tekkinud ja me soovime teda selles toetada.“

Jalutades sügisvärvi täis metsas, leidis Katy, et kaamera 12 MP eraldusvõimega 1/3-tolline sensor võimaldas tal ja lastel jäädvustada ka kiiresti liikuvaid loomi, pildistades kuni 10 kaadrit/s. „Ma ei pea ennast kindlasti professionaalseks fotograafiks,“ tunnistas ta. „Aga mulle väga meeldib pildistada – seepärast alustasin ka blogi pidamist. Mulle meeldib jäädvustada lapsi ja meie õueskäike ning ma loodan aastatega selles paremaks saada. Selle kaamera kasutamine on väga lihtne, nii et loodetavasti aitab see mul fotograafias kaugemale jõuda.“

Saate püüda pildile kaugel asuvaid detaile

Sinitihane istumas oksal, mis on peidetud lehtede vahele.

Canon PowerShot ZOOM-i automaatteravustamise võimekus aitas kergesti jälgida metsas olevaid linde. Tehtud pildid olid selged ja teravad.

Poiss vaatamas läbi Canoni kaamera PowerShot ZOOM pildiotsija.

Canon PowerShot ZOOM-i lihtne disain tähendab ka seda, et seda on kerge kasutada.

Kuigi see kompaktkaamera on samavõrd kerge ja kompaktne kui nutitelefon, siis selles kohas nende sarnasused ka lõppevad. „Seda kaamerat on sama kerge kaasa võtta kui nutitelefoni, aga selle suum on palju muljetavaldavam,“ rääkis Katy. Nutitelefonidega sarnanevatel kaameratel on tavaliselt piiratud optiline suum, mistõttu ei saa nendega rakendada pikka fookuskaugust koos tõhusa pildi stabiliseerimisega. Canon PowerShot ZOOM mahutab endas 400 mm telefotoobjektiivile võrdväärset optilist suumi ja kuni 800 mm digitaalset suumi, mis viib teid lähemale kui tavaline nutitelefon.

See on suureks abiks nii loodusentusiastidele, turistidele kui ka spordifännidele, kes soovivad saada osa kaugemal toimuvatest hetkedest, näiteks aias toimetavad linnud, Serengeti kõrbes puude all pikutavad lõvid, ikooniliste vaatamisväärsuste väiksemad detailid või eesmärgi saavutanud sportlase võiduilme.

Suurepärased tooted vajavad suurepärast pildi stabiliseerimist ja Canon PowerShot ZOOM-i optiline pildistabilisaator suudab pakkuda seda kõike, hoides pilte stabiilsena ja subjekte teravana – isegi pikemate fookuskauguste puhul. „Fotod ja salvestused, mis me metsas jäädvustasime, nägid lihtsalt suurepärased välja – väga selged!“ ütles Katy, kes tihti just loodusega ennast ümbritseb. „Nii lastest kui ka loomadest oli väga mõnus pilte teha, kuna need olid nii teravad.“

Jäädvustage pilte ja videoid vaid ühe nupuvajutusega

Villamütsis tüdruk vaatamas läbi Canoni kaamera PowerShot ZOOM pildiotsija.

Canoni kaamera PowerShot ZOOM lihtsus tähendab seda, et saate kadreerida ja pilte teha vaid sekunditega.

Metsas jalutades märkas Katy pere erinevaid loomi, keda nad siis jäädvustada püüdsid, tehes nii 12 MP pilte kui ka täis-HD videoid. „Mul on tihtipeale tunne, et inimesed jäävad olulistest hetkedest ilma, kuna nutitelefonid juhivad tähelepanu kõrvale,“ rääkis Katy. „Canon PowerShot ZOOM-i on väga kerge kasutada ja see ei sega keskendumist, vaid aitab looduses viibimise kogemust veelgi paremaks muuta. Suum viib sind nii palju lähemale ja sa saad hetke tõeliselt kogeda.“

Kaamera automaatteravustamine on suurepärane põhisubjektide kiireks teravustamiseks heades valgustingimustes. Milliseid funktsioone nad veel kaamera juures hindasid? „Näotuvastusega automaatteravustamine oli tõeliseks üllatuseks,“ ütles Katy. „See võimaldas mul jälgida nii puude vahel jooksvaid lapsi kui ka kaugemal sõnajalgade sees hüppavat jänest.“

See töötab sujuvalt teie nutitelefoniga

Naine hoidmas Canoni kaamerat PowerShot ZOOM ja ühendamas seda juhtmevabalt oma nutitelefoniga.

Canon PowerShot ZOOM-i sisseehitatud Wi-Fi võimaldas Katyl ühendada kaamera tasuta kättesaadava rakenduse Canon Camera Connect kaudu oma nutitelefoniga, kus ta sai võtet redigeerida ja isegi eemalt jäädvustada.

Lisaks sellele, et kaamera elektrooniline pildiotsija looduse käeulatusse toob, avastas Katy ka seda, et Canon PowerShot ZOOM-i sisseehitatud Wi-Fi ja tasuta rakendus Canon Camera Connect võimaldavad jagada nutitelefonisse ka reaalajavaadet. See võimaldas kogu perel võtet vaadata, raamimises osaleda ja ka päästikut eemalt kasutada.2

„Rakendusega ühendamine oli väga lihtne – ja me ei pidanud koduni ootama,“ rääkis Katy. „Meile väga meeldis reaalajavaate funktsioon. Eemalt jäädvustamine võimaldas kogu pere kaadrisse võtta. Saime jälgida ekraanilt, mis täpselt toimub, ja tõeliselt hetke nautida. Lisaks sain ma lastele näidata, mida ma kaamerast näen. Näiteks seda, mis puude vahel peidus on. Selleks pidin lihtsalt avama nutitelefonist rakenduse Canon Camera Connect ja käivitama reaalajavaate – see oli suurepärane.“

Lisaks microSD mälukaardile, mis sisestatakse kaamerasse PowerShot ZOOM4, saab fotosid ja videoid salvestada juhtmevabalt ka nutitelefoni. Sealt saate jagada pilte oma sõprade ja sotsiaalmeedia jälgijatega.

Autor: Natalie Denton

 1. Laadija ei kuulu kaamera komplekti. Minimaalsed laadimisnõuded: USB PD-ga ühilduv toiteallikas, mille minimaalne pinge on 5 V; 1,5 A koos C-tüüpi USB väljundiga ja komplekti kuuluva USB C-tüübist C-tüüpi kaabliga. Videote või fotode jäädvustamisel on tagatud ainult kaameratoide, sissehitatud akut ei laeta. Laadimisaeg koos Canoni mudeliga PD-E1 on umbes 1 tund ja 50 min.
 2. Maksimaalne salvestusaeg korraga on 9 min 59 s. Wi-Fi ühenduse korral ei saa videot salvestada.
 3. Kõik artiklis kasutatud pildid on jäädvustatud tootmiseelse mudeliga.
 4. Mälukaarti kaameraga kaasa ei tule.

Seotud artiklid

 • LOODUSFOTOGRAAFIA

  Sukelduge loodusesse

  Loodusfotograaf Tolga Aktas rääkis, kuidas PowerShot ZOOM aitas tal hetkes püsida.

 • LOOMARIIK

  Monokkel või binoklid – kumb on linnuvaatluseks parim?

  Canoni PowerShot ZOOM on taskusse mahtuv monokkel-kaamera, mis sobib ideaalselt linnuvaatluseks – kuid kui hea on see võrreldes Canoni binoklitega?

 • SPORDIFOTOGRAAFIA

  Suuna-ja-pildista spordifotograafia

  Professionaalne fotograaf Molly Darlington uuris, kas suuri spordisündmusi saab jäädvustada ka taskusse mahtuva kaameraga.

 • LOODUSFOTOGRAAFIA

  Metsik loomus

  Viis põhjust, miks PowerShot SX740 HS loodusfotograafia jaoks ideaalne on.