LOOMARIIK

Monokkel või binoklid linnuvaatluseks – kumb on teile parem?

Monoklid ja binoklid pakuvad loomavaatluseks erinevaid eeliseid, kuid kumb vastab just teie vajadustele? Vaatame erinevaid võimalusi.
Mees seismas linnukaitsealal taimede vahel, hoidmas Canon PowerShot Zoomi ühes käes, Canoni binoklid kaela ümber.

Lindude looduses või aias vaatlemine köidab teie tähelepanu ja meeli, tehes sellest uskumatult vaimse tegevuse. Ning kuna lindudel on nii palju erinevaid häälitsusi, sulestikke ja käitumisviise, on selles alati uut, mida oodata. Alustavatele linnuvaatlejatele on lindude lähedalt vaatlemiseks ja jäädvustamiseks mitmeid valikuid, kuid milline neist on parim?

Binoklid on traditsioonilised linnuvaatluse vahendid, suurepärase suumiga ning kerged ja kompaktsed, kuid nendega ei saa vaadeldavat jäädvustada.

Canoni PowerShot ZOOM on monokkel-kaamera, mille väike, taskumõõdus korpus peidab endas võimast pikka objektiivi. Mitmekülgse 100 mm, 400 mm ja 800 mm astmelise suumiga toob see teie lemmiksubjektid palju lähemale, rääkimata rikkalike ning värvikirevate fotode ja videote jäädvustamisest.

Teise võimalusena ühendab kompaktkaamera, nagu Canon PowerShot SX740 HS, suure eraldusvõimega fotod võimsa 40-kordse optilise suumiga, mis teeb sellest ideaalse lahenduse linnuvaatlejatele, kes tahavad fotograafiaga edasi liikuda.

Vaatleme selles artiklis monokli ja binoklite erinevaid eeliseid, ning võrdleme Canon PowerShot ZOOM-i Canon 8x20 IS ja Canon 10x30 IS II binoklite ning kompaktkaameratega, et aidata teil teha linnuvaatuseks parim valik.

Monoklid või binoklid: eelised ja puudused

Mees kükitamas oja kaldal ja hoidmas Canon PowerShot ZOOM-i silma ees.

Canon PowerShot ZOOM pakub puhast, ilusat ja kompaktset disaini, ning on saadaval nii musta kui ka valgena.

Mees nõjatumas vastu aeda ja hoidmas silme eest Canoni binokleid.

Optiline pildinäidik binoklites Canon 8x20 IS ja Canon 10x30 IS II aitab teil vältida silmade väsitamist, kui vaatlete pikka aega.

Monoklid, nagu Canon PowerShot ZOOM, pakuvad suurendust ühele silmale, erinevalt binoklitest, mis katavad mõlemad silmad. Tänu sellele on monoklid üldiselt kergemad ja väiksemad, kuid pakuvad binoklitega võrdväärset suurendust.

Kerge kaal ja kaasaskantavus muudavad PowerShot ZOOM-i sarnaseks nutitelefonile, kuid sellega saab distantsilt jäädvustada palju üksikasjalikumaid ning kvaliteetsemaid pilte, kui telefoniga. Mõned nutitelefonid reklaamivad küll pika suumi võimekust, kuid seal kasutatakse alternatiivseid tehnoloogiaid, nagu digitaalne suum, hübriidsuum ja volditud optiline disain. See tähendab, et pildi stabiliseerimine on limiteeritud ja enamasti ei suuda see pakkuda sellist pildikvaliteeti, mida on võimalik saavutada spetsiaalse kaameraga. PowerShot ZOOM on kerge ja nutitelefonile sarnaneva taskumõõdus suurusega, kuid palju võimsama ning kvaliteetsema objektiiviga.

Kui hindate parimatest parimat optilist kvaliteeti, siis pakuvad binoklid Canon 8x20 IS täpset optikat ja sama Super Spectra vääristust, kui Canoni tunnustatud EF-objektiivid, tagades uskumatult erksa vaate ning täpse värvieralduse, et näeksite linde kogu nende hiilguses.

Sarnaselt kompaktsed ja kerged binoklid Canon 10x30 IS II pakuvad 10-kordset suurendust ning on ideaalne valik loodusesse, reisile ja spordiüritustele kaasavõtmiseks. Peamine eelis on see, et binoklitel on sama optilise pildistabilisaatori tehnoloogia, kui Canoni kaameraobjektiividel, mis tagab ülima kvaliteedi ja kompenseerib värinaid, et saaksite subjekte pikalt distantsilt selgelt vaadelda. Binoklitel on optiline ekraan, samal ajal kui PowerShot ZOOM-il on elektrooniline pildinäidik (EVF).

Käed hoidmas musti Canon 8x20 IS binokleid keha ees.

Binoklid Canon 8x20 IS kaaluvad vaid 420 g, mistõttu te vaevu tunnete neid oma kaela ümber, võimaldades teil fokusseerida niipea, kui kauguses liikumis märkate.

Käsi asetamas Canon PowerShot ZOOM-i pehme kreemvalge- ja kollasekirju jaki taskusse.

Tänu väikesele suurusele – kaalub umbes 145 g (koos kaardiga)/144 g (ainult korpus), USB-C laadimisele ja pikale tööeale, saab Canon PowerShot ZOOM-i loomafotode jäädvustamiseks hoida taskus või randmel.

Samas tähendavad binoklite suuremad mõõtmed ja kaal, et need ei ole alati praktilised – ja enamik ei mahu ka taskusse. Ka ei saa nendega pildistada ega suumida. Kui jalutate ringi ja ei soovi üleliigseid seadmed endaga kaasas kanda, siis on PowerShot ZOOM loogiline valik. See on kaunilt diskreetne, ent aitab lindudele pildistamiseks lähedale pääseda tänu kohesele suumile. Lülitage see lihtsalt sisse, kadreerige ja pildistage – kasvõi ühe käega – tänu nuppude lihtsale paigutusele, mis säästab teid keerukatest menüüdest.

Just kiirus on see, mis PowerShot ZOOM-i teistest eristab. Kuna see on täisautomaatne, saate suunata kaamera soovitud kohta ja alustada jäädvustamist, muretsemata parimate sätete määramise pärast.

Pika objektiivi võimsus taskusse mahtuvas korpuses

Naeratav mees tõstmas Canon PowerShot ZOOM-i näo ette ja vaatamas läbi linnuvarjendi akna.

Canon PowerShot ZOOM-i võimas täisautomaatne DIGIC 8 protsessor, hoiab kokku aega ja mõtleb teie eest, et saaksite maagilise hetke tabada enne, kui see möödub.

Käed hoidmas nutitelefoni Canon PowerShot ZOOM-i kõrval. Telefon on rakenduse Canon Camera Connect abil ühendatud.

Canon PowerShot ZOOM saab teie telefoniga luua ühenduse Wi-Fi või Bluetoothi kaudu, kasutades rakendust Canon Camera Connect. See on ideaalne piltidele GPS-asukohateabe lisamiseks ja fotodele kohe pilgu heitmiseks ning parimate väljavalimiseks.

Monokkel Canon PowerShot ZOOM pakub ainulaadset linnuvaatluskogemust, kuna on käes märksa mugavam, kui telefon või kompaktkaamera. Ja erinevalt binoklitest on see võimeline jäädvustama detailseid 12 MP pilte 10 kaadrit/s sarivõttega, mis on lendavate lindude pildile püüdmiseks ideaalne.

Linnuvaatluse ja loodusfotograafia jaoks on vaja piisavat suurendust, et kogu kaader sulelise subjektiga täita. Canon PowerShot ZOOM on selles suurepärane – sellega saab jäädvustada fotosid ja Full HD videoid, kasutades kolmeastmelist suumi, mis koosneb kahest optilisest fookuskaugusest (100 mm ja 400 mm) ja kahekordsest digitaalsest konverterist, mis viib teid ka 800 mm kaugusele. Saate suumivahemike vahel liikuda vaid ühe lülitivajutusega, et kauged objektid lähemale tuua, ilma selleta, et peaksite oma pilku ülipuhtalt 2,36 MP pildinäidikult tõstma. Pildinäidikut saab kasutada ka ereda päikesevalguse korral, kuna sel ei teki valgushelke. Tänu sisseehitatud 4-teljelisele optilisele pildistabilisaatorile ei värise pilt, mis muidu silma väsitaks.

Erinevalt tavalisest monokkel-kaamerast on PowerShot ZOOM-il hea ühenduvus nii Wi-Fi kui ka Bluetoothi näol, mis pakuvad rakenduse Canon Camera Connect kaudu kasulikke funktsioone. Näiteks saate selle ühendada oma telefoniga, et piltidele asukohaandmed lisada, mis tuleb kasuks, kui tahate märgatud lindude asukoha hilisemaks meelde jätta. Saate jagada ka reaalajavaadet, et teised näeksid reaalajas sama, mida teie.

Täisautomaatne režiim hoolitseb mugavalt käsisäri eest ja sätete muutmine on tänu lihtsale menüüle murevaba.

Monokkel, binoklid või kompaktkaamera: milline sobiks teile kõige paremini?

Pilt Canon PowerShot ZOOM-ist, Canoni binoklitest ja Canoni kaamerast varjetelgis asuval puupingil.

Tänu 100–800 mm suumivahemikule pakub monokkel Canon PowerShot ZOOM väikeste ja kaugelasuvate subjektide uskumatut suurendust. Selle 0,39-tolline EVF OLED pildinäidik tagab selge ja terava jälgimise tänu 2,36 miljoni punktilisele ja 59,94 kaadrit/s värskendussagedusele. See on ideaalne lisandus iga linnuvaatleja varustuse hulka või hea alternatiiv kogukatele ja rasketele seadmetele.

Canoni vapustavad pildistabilisaatoriga binoklid pakuvad linnuvaatluse ajal uskumatut ulatust ja kvaliteeti ning binoklid on linnuvaatlejaid saatnud juba mitmeid põlvkondi hea põhjusega. Kui tahate aga midagi veidi väiksemat ja kergemat ning võimalust ka pildistada, siis pakub Canon PowerShot ZOOM mugavat telefoto ulatust koos pildistamis- ja Full HD video jäädvustamise võimalusega.

Nii Canoni PowerShot ZOOM kui ka Canoni binoklid pakuvad võimast suurendust, kuid Canoni monokkel-kaamera pakub peale subjekti vaatlemise ka võimalust seda jäädvustada. Lisaks käivitub see kiiresti, seega saate selle lihtsalt kätte võtta ja jäädvustada, et te ei magaks ühtegi hetke maha.

Kui pildistamine on teie jaoks linnuvaatluse kõige olulisem osa, siis võiksite eelistada kompaktkaamerat, nagu Canon PowerShot SX740 HS. Selle 40-kordne suum on ideaalne distantsi hoides lähivõtete tegemiseks ja 20,3 MP sensor tagab suure eraldusvõimega pildid, mille saate välja printida ja uhkusega seinale panna. PowerShot SX740 HS on suurem kui PowerShot ZOOM, kuid kasutab elektroonilise pildinäidiku asemel ekraani, mis võib sobida paremini inimestele, kellele on pildinäidiku kasutamine keerulisem.

Maailmas on nii palju kauneid linde, mida pildistada, ja valides ühe PowerShoti toote – ning hoides paari binokleid käepärast – saate rõõmsamalt teele asuda. Miks mitte minna linnalähedasse metsa või astuda oma tagahoovi ja kohe proovi teha?Autor Lauren Scott

Seotud tooted

Seotud artiklid