A man, shot from the shoulders down, stands by a lake holding a Canon PowerShot G5 X Mark II in his hand.

REISIFOTOGRAAFIA

Väike, aga ideaalne: avastage, miks on Canon PowerShot G5 X Mark II ideaalne reisikaaslane

Elustiili ja tegevusfotograaf James North on ehitanud endale karjääri, reisides ümber maailma ja jäädvustades kaasakiskuvaid seiklusfotosid. Ta oli koheselt valmis teele asuma, kui talle pakuti võimalust jäädvustada Austri Alpe, selle rohelisi aasasid, kristallselgeid järvi ja lumiseid mäetippe.
James tahtis reisida kergelt, seega vahetas ta oma tavapärase digipeegelkaamera – Canon EOS 5D Mark IV – uue täiustatud kompaktse mudeli vastu – Canon PowerShot G5 X Mark II. Austria sobis kaamera võimekuse katsetamiseks ideaalselt. „Sealne loodus oli mahlakas ja roheline,“ rääkis James. „Päike oli väga soe, kuid kõrgemale ronides leidus mõnes kohas siiski ka lund. Maastik pakkus vapustavat värvipaletti, huvitavaid toone ja tekstuure – iga nurga peal oli midagi uut pildistada.“
Londonis elav James, kes peab rulabrändi Vans oma klientide hulka ja on ajakirja The Reason Snowboard kaasjuhiks, pani ülikompaktse Canoni kaamera PowerShot G5 X Mark II proovile, katsetades selle erinevaid sätteid. Tänu esmaklassilisele 5-kordse lainurksuumobjektiiviga ülestõstetavale elektroonilisele pildiotsijale, 20,1-megapikslilisele 1.0-tüüpi CMOS-sensorile ja paljule muule pakub see paremaid tehnilisi omadusi, kui võiks ühelt fikseeritud objektiiviga kaameralt oodata. Selleks artiklis jagab James oma nõuandeid ja nippe, kuidas kaamera omadusi paremini rakendada.

1. Selgete lähivõtete jaoks kasutage makrorežiimi

Jäädvustage oma reisil põnevaid detaile ja tekstuure, olles vajaduse korral valmis ka mustaks saama. Lähivõtete jaoks mõeldud makrorežiim on täiuslik lillede ja putukate jäädvustamiseks ning Canoni mudeli PowerShot G5 X Mark II ülestõstetav elektrooniline pildinäidik teeb teravustamise palju lihtsamaks. James sai kõige paremad tulemused siis, kui hoidis kaamerat subjektist u 20 cm kaugusel. Näiteks tegi ta teravaid tekstuurseid pilte Innsbrucki sillale kinnitatud tabalukkudest ning aasal kasvavatest värvilistest lilledest.
James rääkis: „Saate detailselt jäädvustada ka väikeseid objekte, mille puhul enamik objektiive hätta jääks.“ „Digipeegelkaamerate puhul tuleb makroobjektiivide peale kulutada tuhandeid eurosid, mistõttu on kompaktse kaamera makrorežiim igati kasulik.“

2. Avatud kohtades kasutage panoraamrežiimi

Vahet ei ole, kas imetlete rohelist niitu, sakilist rannajoont või valgustatud linnapiiri, Canoni mudeli PowerShot G5 X Mark II panoraamrežiim on täiuslik laiaulatuslike reisivõtete jaoks. Kaamera paneb võtted ise kokku, ennetades võimalikku hägu. James kasutas seda Austria pilvedes istuvate mäetippude jäädvustamiseks ja kirjeldas tulemus „sujuvana“.
Kvaliteetne 5-kordne suum tagab suurepärase tulemuse mis tahes fookuskauguse juures ja Jamesi meeles oli see eriti tõhus lainurkvõtete puhul.

3. Õige valguse korral kasutage HDR-režiimi

Seotud artiklid
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

REISIFOTOGRAAFIA

10 nõuannet reisifotode jäädvustamiseks

Fotograaf ja blogija Diana Millos jagab oma parimaid nippe vapustavate reisifotode jäädvustamiseks.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

REISIMINE

Kuidas linnapuhkusel oma kaamerast maksimumi võtta

11 nõuannet, kuidas jäädvustada linnadžungli meeleolu.

canon-get-inspired-best-camera-travel-photography-related3-185x94

VÄLITINGIMUSTES JÄÄDVUSTAMINE

Kuidas Munro Moonwalker mägesid jäädvustab

Alates värvilistest makrofotodest kuni uduste mäetippudeni – näitame, kuidas Alan Rowan kasutab Canoni kaamerat SX740 HS, et saada täiuslikku loodusfotot.

Jamesi üllatas kaamera laia dünaamilise ulatuse režiim (HDR-režiim), mis võtab ühe stseeni korduvsäritused ja kombineerib neid, et saada pildile parimad elemendid nii varjudest kui ka valguslaikudest, ilma et pilt liiga luitunud või tume oleks.
James saavutas HDR-režiimis parima tulemuse siis, kui valguslaigud ja varjud kõige tugevamad olid. „HDR-režiim tähendab, et kaamera saab neid õigesti säritada, luues ühe võttega liitpildi,“ selgitas ta.

4. Kallutage ekraani, et katsetada erinevaid nurki

Canon PowerShot G5 X Mark II on varustatud 180-kraadise kallutava LCD-ekraaniga, mis on täiuslik madala nurga alt jäädvustamiseks või selfide tegemiseks. „Selline ekraan on väga kasulik,“ rääkis James. „Saate minna kõrgele või madalale ja olla nurkadega loomingulised, jälgides samal ajal pidevalt kaamerapilti.“ James kasutas kallutatavat LCD-ekraani ja seejärel ülestõstetavat OLED elektroonilist pildinäidikut just siis, kui tahtis loomingulisem olla.
Canoni kaamera PowerShot G5 X Mark II puuteekraani valikud võimaldavad teil kohandada kõiki kontrollnuppe, nagu ava, säriaeg ja ISO-valgustundlikkus, ning seda kiirel ja intuitiivsel moel. „Kui tahate jäädvustada põnevat kompositsiooni või kuulsat maamärki ebatavalise nurga alt ning peate selleks kaamerat imelikus asendis hoidma, on LCD-ekraani kasutamine mugavam kui ketta kerimine,“ selgitas James.

5. Kasutage paindlikuma järeltöötluse jaoks 4K videot

4K video pakub neli korda suuremat eraldusvõimet kui 1080p täis-HD, võimaldades 3840 × 2160 pikslilist pilti. See tähendab, et saate võrreldes täis-HD videoga jäädvustada hingetukstegevaid ja peaaegu kombatava detailisusega 4K videoid, ning seda ilma kärpimiseta – see on täiuslik taevas liugleva kotka või kristallselgesse järve hüppava kaaslase jäädvustamiseks. 4K-s jäädvustamine võimaldab teil ka kuni 200% sisse suumida ning salvestist panoraamida ja kärpida ning ikka täis-HD kvaliteeti pakkuda.
Kvaliteedi kontrollimiseks jäädvustas James Canoni kaameraga PowerShot G5 X Mark II veidi rulasõitu. „Videoseadistus oli kindlasti parem, kui ma ootasin,“ selgitas ta. „Ma olin auto tagaosas ja filmisin seda, kuidas mu assistent mööda teed minu poole sõitis, ning fookuse jälgimine töötas väga hästi. Mind tõesti üllatas lõplik tulemus, see oli gradatsiooni mõttes väga hästi tasakaalustatud.“

6. Ärge kartke katsetada

Varustus on küll põhiline, kuid heade fotode tegemisel on vaja ka oskuseid ja loomingulisust. „Fotograafia tähendab oma silmade kasutamist ning kaamera on vaid töövahend,“ rääkis James. „Te peate igasse kaamerasse suhtuma samamoodi, olenemata sellest, kas pildistate telefoni või digipeegelkaameraga. Teil tuleb kohanduda vastavalt saadaolevatele funktsioonidele.“
Mis on Jamesi lõplik otsus Canoni kaamera PowerShot G5 X Mark II osas? „Kompaktkaamerast ei saakski väga palju rohkemat oodata,“ rääkis ta. „See on suurepärane entusiastidele või kellele iganes, kes soovib oma fotograafiaoskuseid arendada ja loomingulist kontrolli katsetada.“


Autor: Loren Cotter

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde