Võltstooted

Võltsitud Canoni tooteid on palju raskem tuvastada ja ohtlikum kasutada, kui te arvata võite. Võltsitud Canoni tooted võivad näida peaaegu identsed Canoni originaaltoodetele. Kõige rohkem tehakse järele Canoni toonereid ja tindikassette, akusid ja laadijaid ning kaameratarvikuid.

Võltstoodete tootmine, importimine ja müümine on ebaseaduslik. Canon teeb koostööd politsei, tolli ning võltsinguvastaste organisatsioonide ja asutustega kogu Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas (EMEA), et peatada Canoni võltstoodetega kauplemine.

Alljärgnev teabe aitab teil mõista Canoni võltstoodete kasutamisega seotud ohte, tuvastada võltstooteid ning leida juhised selleks olukorraks, kui arvate, et olete võltstoote ostnud.

Võltsitud Canoni toodete kasutamisega kaasnev oht

Ohutus

Võltsitud Canoni tooted ei ole toodetud ega testitud kooskõlas Canoni originaaltoodete rangete kvaliteedistandarditega ning nende kasutamine võib kahjustada teid või teie toodet. Näiteks võivad võltsitud akud tekitada liigset kuumust ja lekkeid või kasutamisel plahvatada, põhjustades tõsiseid inimvigastusi või parandamatuid kahjustusi teie tootele.


Kvaliteet

Võltsitud Canoni tindi- ja toonerikassetid võivad lekkida, blokeerida printeri prindipead või põhjustada värvide hägusust ja määrimist. Samuti on võltsitud kassetid tõenäoliselt väiksema printimismahuga kui originaaltooted. Canoni testitud võltsitud kassettide printimismaht on Canoni originaalkassettidega võrreldes vahemikus 28% kuni 69%.


Keskkonnaandmed

Canoni originaaltooted on kooskõlas rahvusvaheliste ja Euroopa seadustega, sh WEEE, RoHS-direktiiv ja REACH-määrus. Võltsitud tooted ei ole tõenäoliselt nende seadustega kooskõlas ja seetõttu on need suurema keskkonnariskiga.

Kuidas võltsitud Canoni tooteid tuvastada?

Canoni tindikassetid, lasertoonerid, koopamasina toonerid, kaamera ja videokaamera akud

Kõikidel Canoni originaaltindikassettidel1, lasertooneritel, koopiamasinate tooneritel, kaameratel ja videokaamerate akudel on ainulaadne Canoni hologramm.


Hologrammile on omane ainulaadne värvimuutlikkus, mistõttu paistab hologramm eest vaadatuna sillerdavalt kuldne, kuid muutub horisontaalsel kallutamisel sillerdavaks tumeroheliseks. Kui hologrammi on võltsitud, siis sellist värvimuutust ei ilmne või värv muutub vaid kergelt.

Hologram - Top and Bottom

Kuidas tuvastada võltsitud tooteid?

  • Võltsitud toodete hologrammid on sageli lohakad, kahjustatud ja hägused, samuti võib olla vale nende värv või suurus.
  • Pakendil olevad Canoni logod võivad olla valet värvi või teises suuruses/fondis.
  • Pakendid võivad välja näha, nagu neid oleks taassuletud, taaskasutatud või muudetud.
  • Pakendil võib märgata kirjavigu või puudulikku punktuatsiooni.
  • Olge ettevaatlikud müüjate suhtes, kelle hinnad on tavatult madalad.
  • Olge ettevaatlikud ka internetioksjoneid korraldavate veebilehtede suhtes. Mitte kõik nendel veebilehtedelt ostetud tooted ei ole võltsitud, kuid võltsijad kasutavad siiski neid lehti kiire, anonüümse ja globaalse haarde saavutamiseks. Meil on kinnitatud raportid võltsitud Speedlite’i toodetest ja Canoni digi- ja videokaameratele mõeldud akudest, mida on müüdud selliste veebilehtede kaudu – seega olge oksjonitel osaledes väga ettevaatlikud.

Mida teha, kui arvate, et olete ostnud võltsitud toote?

Kui kahtlete Canoni nimega märgitud toote autentsuses, siis lõpetage selle kasutamine ja võtke ühendust Canoni volitatud edasimüüjaga või meiega e-posti aadressil ipr.info@canon-europe.com.

Kahjuks ei saa me vahetada Canoni nime kandvaid võltsitud tooteid, kuid me saame kontrollida toote autentsust ja vajaduse korral esitada selle kohta kirjaliku kinnituse.

Kui soovite olla kindel, et ostate Canoni originaaltoote, siis külastage meie lehekülge „Kust osta“. Sealt leiate mittetäieliku loendi Canoni toodete volitatud jaemüüjate kohta.

Teile võib huvi pakkuda ka:

Fraudulent store warnings

Petturlike poodide hoiatus

Olge valvsad, kui ostate Canoni tooteid internetist. Veenduge, et kasutate ühte meie ametlikest Canoni poodidest. Siin saate õppida, kuidas neid ära tunda.

Fraudulent stores -Legal & compliance

Õigusnormid ja vastavus

Täidame asjakohaseid seadusi ja eeskirju kõikides riikides, kus tegutseme. Siit leiate lisateavet meie õigusnormide, õiguslike seisukohta ja suuniste kohta.

1 Euroopa plasttüüpi tindipakendid või mullpakendatud multipakid ei pruugi ainulaadset hologrammi sisaldada.