Võltstooted

Võltsitud Canoni tooteid on palju raskem tuvastada ja ohtlikum kasutada, kui te arvata võite. Võltsitud Canoni tooted võivad näida peaaegu identsed Canoni originaaltoodetele. Kõige rohkem tehakse järele Canoni toonereid ja tindikassette, akusid ja laadijaid ning kaameratarvikuid.

Võltstoodete tootmine, importimine ja müümine on ebaseaduslik. Canon teeb koostööd politsei, tolli ning võltsinguvastaste organisatsioonide ja asutustega kogu Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas (EMEA), et peatada Canoni võltstoodetega kauplemine.

Counterfeit

Võltsitud Canoni toodete kasutamisega kaasnev oht

Ohutus
Võltsitud Canoni tooted ei ole toodetud ega testitud kooskõlas Canoni originaaltoodete rangete kvaliteedistandarditega ning nende kasutamine võib kahjustada teid või teie toodet. Näiteks võivad võltsitud akud tekitada liigset kuumust ja lekkeid või kasutamisel plahvatada, põhjustades tõsiseid inimvigastusi või parandamatuid kahjustusi teie tootele.

Kvaliteet
Võltsitud Canoni tindi- ja toonerikassetid võivad lekkida, blokeerida printeri prindipead või põhjustada värvide hägusust ja määrimist. Samuti on võltsitud kassetid tõenäoliselt väiksema printimismahuga kui originaaltooted. Canoni testitud võltsitud kassettide printimismaht on Canoni originaalkassettidega võrreldes vahemikus 28% kuni 69%.

Keskkonnaandmed
Canoni originaaltooted on kooskõlas rahvusvaheliste ja Euroopa seadustega, sh WEEE, RoHS-direktiivi ja REACH-määrusega. Võltsitud tooted ei ole tõenäoliselt nende seadustega kooskõlas ja seetõttu on need suurema keskkonnariskiga.

Kuidas võltsitud Canoni tooteid tuvastada?

Kõige tavalisemate Canoni võltsitud toodete hulka kuuluvad tindikassetid, tindipudelid, koopiamasina toonerid ja kaameratarvikud, nagu akud, laadijad, objektiivikatted, kaugjuhtimispuldid ja kotid.

Kõikidel Canoni originaaltindikassettidel1, tindipudelitel, koopiamasinate tooneritel ja akudel on ainulaadne Canoni hologramm.

Hologrammile on omane ainulaadne värvimuutlikkus, mistõttu paistab hologramm eest vaadatuna sillerdavalt kuldne või punakaskuldne, kuid muutub horisontaalsel kallutamisel sillerdavaks tumeroheliseks. Kui hologramm on võltsitud, värv tavaliselt tumeroheliseks ei muutu.

Kuidas tuvastada võltsitud tooteid?

- Võltsitud toodete hologrammid on sageli lohakad, kahjustatud ja hägused, samuti võib olla vale nende värv või suurus.
- Pakendil olevad Canoni logod võivad olla valet värvi või teises suuruses/fondis.
- Pakendid võivad välja näha, nagu neid oleks taassuletud, taaskasutatud või muudetud.
- Pakendil võib märgata kirjavigu või puudulikku punktuatsiooni.
- Olge ettevaatlikud müüjate suhtes, kelle hinnad on tavatult madalad.
- Olge ettevaatlikud ka võrgus ostmisel või internetioksjoneid korraldavate veebilehtede suhtes. Kõik võrgust ostetavad tooted ei ole võltsitud, aga võltsijad kasutavad Internetti, sest see võimaldab võltsinguid kiiresti müüa, tagab anonüümsuse ja globaalsuse, seega olge võrgust ostes tähelepanelik.

Mida teha, kui arvate, et olete ostnud võltsitud toote?

Kui kahtlete Canoni nimega märgitud toote autentsuses, siis lõpetage selle kasutamine ja võtke ühendust Canoni volitatud edasimüüjaga või meiega e-posti aadressil ipr.info@canon-europe.com
Kahjuks ei saa me vahetada Canoni nime kandvaid võltsitud tooteid, kuid me saame kontrollida toote autentsust ja vajaduse korral esitada selle kohta kirjaliku kinnituse. 
Kui soovite olla kindel, et ostate Canoni originaaltoote, siis külastage meie lehekülge „Kust osta“, kust leiate mittetäieliku loendi Canoni toodete volitatud jaemüüjate kohta.

Teile võib huvi pakkuda ka

  1. Euroopa plasttüüpi tindipakendid või mullpakendatud multipakid ei pruugi ainulaadset hologrammi sisaldada.