Canon EOS 5D Mark IV with Dual Pixel RAW

Kahepiksliline RAW

Mis on kahepiksline RAW?

Kahepiksline RAW on Canoni uuendus, mille puhul kasutatakse mudeli EOS 5D Mark IV 30,4-megapikslise kahepikslise CMOS-automaatteravustamise sensori mõlemat fotodioodi.

Canon EOS 5D Mark IV sensor with Dual Pixel RAW

Kuidas see toimib?

Kahepikslise sensori pikslid on konstrueeritud kahe fotodioodi abil. Sensori selline konstruktsioon tähendab, et sensoril on võimalik võtta subjektilt vastu signaale A ja B ning tuvastada võimalikke kahe signaali vahelisi faasierinevusi, mis võimaldab saavutada teravustamise kahepikslise automaatteravustamissüsteemi raames. Kujutise jäädvustamisel hangib sensor pildi andmed kujutiste A ja B kombineeritud signaalidest. Tehnoloogia võimaldab nii teravustamist kui ka pildi jäädvustamist sama sensoriga. 


Kahepikslises RAW-formaadis pildistamisel salvestatakse üheainsa RAW-failiga kaks kujutist. Üks kujutis koosneb kujutiste A+B kombineeritud andmetest ja teine ainult kujutise A andmetest. See tähendab, et kahepiksline RAW-fail sisaldab nii tavakujutist kui ka parallaksandmeid, mida saab mõõta, et ekstrapoleerida andmed kauguse kohta subjektini. Kuna kahepikslised RAW-kujutised sisaldavad kaht kujutist, on nad vastavalt tavaliste RAW-kujutiste failidest kaks korda suuremad. 


Tarkvara Digital Photo Professional kahepikslise RAW-optimeerija abil on kasutajatel võimalik kasutada kahepikslise RAW-kujutisega salvestatud kahepiksliseid andmeid maksimaalse teravuse asukoha mikroreguleerimiseks failis sisalduvate sügavusandmete abil.

Canon EOS 5D Mark IV sensor Dual Pixel RAW

Kujutiste mikrokorrigeerimine

Kui kujutis ei ole piisavalt terav konkreetses piirkonnas, nt subjekti silmadel, on võimalik kujutist korrigeerida ja taastada teravus soovitud piirkonnas.

Bokeh-efekti nihe

Tänu kahepikslisele RAW-formaadile on võimalik korrigeerida teravustamispiirkonnast väljas olevate piirkondade asukohta või rakendada bokeh-efekti kompositsiooni täiustamiseks, nihutades näiteks teravustamispiirkonnast väljas olevat objekti, mis varjab subjekti.

Pettekujutiste vähendamine

Erinevalt objektiivi helkidest, mida on võimalik kasutada mõnikord loovalt kujutisele madala kontrastsuse ja õhustikulise hägususe lisamiseks, ei ole pettekujutised soovitavad ning näitavad objektiivi sisepeegeldusi. Seda on võimalik reguleerida kahepikslise RAW-formaadi ja hoolika korrigeerimise abil.

Parimate tulemuste saavutamiseks

Kahepikslisest RAW-formaadist maksimumi võtmine nõuab mudeli EOS 5D Mark IV pildistamisväärtuste hoolikat korrigeerimist. Parimate tulemuste saavutamiseks pildistage vähemalt objektiivi fokaalkaugusega 50 mm ja avaga f/5.6 või suuremaga, veendudes, et ISO-väärtus on 1600 või madalam.

Efektid võivad olla portree- ehk vertikaalpaigutusega pildistamisel teistsugused ja parimate tulemuste saavutamiseks tuleb tagada, et pildistatakse järgmiste parameetritega:

Fookuskaugus

Subjekti kaugus

50 mm

1–10 m (3,3–32,8 jalga)

100 mm

2–20 m (6,6–65,6 jalga)

200 mm

4–40 m (13,1–131,2 jalga)