ARTIKKEL

Jätke disainiteenuse sisseostmisega hüvasti: looge oma ettevõttele plakateid, bännereid ja flaiereid nende nelja lihtsa sammu abil

Kas teil on Canoni printer? Asuge juba täna looma PosterArtistiga – tasuta ja lihtsa disainitarkvaraga

Olgu tegemist läikiva müügibrošüüri, restorani avamisflaieri või tervishoiuteenuse osutaja teavitusplakatiga – trükimaterjalid mängivad paljude valdkondade kommunikatsioonistrateegias üliolulist rolli. Tegelikult näitavad hiljutised uuringud, et kaubandus-, tööstus-, tervishoiu- ja avalik sektor kulutavad trükimaterjalidele 50% oma kommunikatsioonieelarvest1 ning ega teisedki palju maha jää.

Samas võib mõjuvate trükiturundusmaterjalide loomine olla kulukas, eriti kuna 95% ettevõtetest ostab turundusmaterjalidega seotud teenust spetsialiseerunud teenusepakkujatelt sisse. Ettevõtted teevad tavaliselt nii seetõttu, et soovivad professionaalset kvaliteeti, milleks neil endal firmasiseselt ressursse pole.

Pealegi ei tule mõelda ainult valmis väljatrükile – kui ettevõttes ei ole spetsiaalset disainimeeskonda, otsustatakse sageli kogu protsess disainist tootmiseni sisse osta. Kuigi teenuse sisseostmine võib pakkuda mastaabisäästu, võivad organisatsioonid, kes tahavad lihtsalt kiiresti ad hoc vahendeid luua, pidada aja- ja rahalist kulu üpris frustreerivaks.

Kuna turunduseelarved on rangemad kui kunagi varem, tunnevad organisatsioonid survet kulusid vähendada, kuid tänu turul olevatele uutele lahendustele, nagu PosterArtist, ei pea ettevõtted printimises järeleandmisi tegema. Canoni seadmega organisatsioonide käsituses on nüüd paremad tööriistad turundusmaterjalide disainimiseks ja tootmiseks ettevõtte sees, kui teenuse sisseostmine ei ole kulutõhus.

Mis on PosterArtist?

PosterArtist on veebipõhine disaini- ja printimistööriist Canonilt, mis võimaldab igaühel vaid paari minutiga turundusmaterjale disainida. See on loodud nii, et igaüks, sõltumata oma disainioskustest, saab materjale luua kiiresti, lihtsalt ja kõrge kvaliteediga.

Kui olete professionaal, kellel napib aega, võimaldab see tarkvara teil luua materjale nullist, võimaldades samal ajal ajasäästu teie idee kiireks elluviimiseks. Tasuta juurdepääs mitmesugustele fototeekidele, nagu Pixabay, Unsplash ja Pexels, tähendab, et saate otsida pilte, mis teie äri kõige paremini iseloomustavad. Ühtlasi saate valida fonte, värve ja tekstuure, et väljendada oma kaubamärgi stiili ning oma klientide tähelepanu köita.

Mitte kõik ei pea end sündinud disaineriteks või kujuta täpselt ette, millist tulemust soovivad. Seepärast on PosterArtisti valikus sadu eeldisainitud, valdkondade kaupa organiseeritud malle, mis aitavad teil leida sobivaima lahenduse. Malle on lihtne vastavalt oma vajadustele muuta.

Kuidas luua plakatit

1. samm: valige mall või looge nullist

PosterArtist on veebipõhine tarkvara, seega ei ole vaja midagi installida. Lihtsalt avage veebisait ja käivitage tarkvara. Looge endale konto ja valige parool ning hakake pihta.

Teid tervitab avakuva, kust leiate mitmesugused ikoonid eri rakenduste, nagu plakatite, bännerite, menüüde, kalendrite ja flaierite jaoks. Valige materjal, mida luua soovite. Järgmisena saate valida täpsema valdkonna, nagu kaubandus, toitlustus, haridus ja üritused. Seejärel näete tervet hulka eeldisainitud malle, mille hulgast valida.

PosterArtist article 1

Valige olemasolevate valikute hulgast mõni eeldisainitud mall või minge avakuvale ja valige „Create new“ (Loo uus), et luua uus.

2. samm: valige taust, fondid ja värvid

Kui valisite eeldisainitud malli, võite nüüd kujunduse individuaalseid elemente muuta. Esmalt mõelge taustale. Mallid tulevad vaiketaustaga, kuid võite muuta selle värvi või selle soovi korral ka eemaldada. Võite kasutada ka kujunditööriista, et kujundeid lisada ning muuta mallil nende suurust, paigutust ja värvi või nende abil tühjale lehele taust luua.

Seejärel mõelge tekstile. Muutke malli teksti omale sobivamaks või lisage oma tunnuslaused ja teave, mida edastada soovite, kui loote materjali nullist. Seejärel muutke fonti, teksti paksust, positsiooni ja värvi.

Soovite lisada veidi luksuslikku efekti? Kasutage funktsiooni „Gold/Silver Texture“ (Kuldne/hõbedane tekstuur), et jätta tekstikastidel ja logodel mulje tekstuuriga metalliktaustast.

Kui soovite oma valitud tekstide ja kujutiste paigutamisel abi, kasutage nutikat automaatse kujunduse funktsiooni. Määrake lihtsalt plakatikategooria, valige pildid ja sisestage tekst ning tarkvara pakub teile huvitavaid disainiideid.

PosterArtist article image 3

PosterArtist ühildub kõigi Canoni printeritega. See tähendab, et saate kasutada ka oma seadme spetsiaalseid omadusi, näiteks imagePROGRAF GP seeria puhul fluorestseeruvat roosat tinti.

PosterArtist article image 5

3. samm: valige pildid

Eeldisainitud mallidega tulevad küll mõned pildid juba kaasa, kuid need saab hõlpsasti ära vahetada. Pilte on lihtne importida, seega saate laadida üles ka pilte, mille olete ise teinud. Kui olete varem juba pilte ja logosid salvestanud, leiate need jaotisest „File“ (Fail), kust saate need hõlpsasti oma disainile lisada.

Teine võimalus on kasutada pildipanku, kust saate tuhandete piltide ja fotode seast valida need, mis teie disainiga sobivad. Kõiki pilte saab redigeerida: muutke suurust, paigutage ümber, skaleerige ning lisage efekte, nagu varjud ja raamid.

PosterArtist article image 6

4. samm: printige

PosterArtist ühildub kõikide Canoni printeritega, seega pole oluline, kas kasutate kodus PIXMAt, kontoris imageRUNNER ADVANCE’i või i-SENSYSst, või PRESSi või imagePROGRAFi oma professionaalses trükikojas, võite olla kindel, et teie väljatrükk on täpselt selline, nagu ekraanil. Klõpsake lihtsalt nupul „Proceed to Print“ (Prindi) ja vaadake, kuidas teie disain ellu ärkab.

Kas soovite PosterArtisti kasutamise osas rohkem tuge? Vaadake põhjalikku videot siit.

  1. Canoni sisearuanne, klientidele lisaväärtuse loomine, 2020