corgi runs through grass

Suumige sisse ja jäädvustage kiiret liikumist

Tegevuse pildistamine taandub täielikult murdsekundiliste hetkede jäädvustamisele. Tuleb pidada mänguga sammu, jälgida lumelaual sõitvaid sõpru või olla valmis jäädvustama linnasurfareid, kui nad lainetel sõidavad. Ent kui oled ette valmistunud, ei ole vaja nii kiiresti liikuda.

Tele- või suumobjektiivi kasutades on heade piltide saamise võti kaamera eelneva häälestamise võimaluses. See tähendab, et siis kui tegevus algab, võite oma sätete korrigeerimise unustada ja keskenduda enda ees toimuvale.

Nutitelefonide kaamerate puhul on pildikvaliteet piiratud, kui on vaja suumida ja liikuvat tegevust detailselt jäädvustada. Digipeegelkaamerad, peeglita ja täiustatud kompaktkaamerad võimaldavad minna tegevusele lähedale suurema vahemaa pealt ning need pakuvad tegevuse jäädvustamisel paremat kvaliteeti ja juhitavust, võimaldades telefotoobjektiiviga täpselt suumida.

Suured katikukiirused on tegevuse pildistamisel üliolulised

Kui soovite pildistada tegevust, on kõige olulisem valida õige katikukiirus. Kui katikukiirus ei ole piisavalt suur, on tulemuseks hägusad pildid, mis kõlbavad ainult kustutamiseks.

Seega kui kasutate digipeegelkaamerat, valige katikukiiruseks vähemalt 1/125 sekundit või enam. Paljud tegevusvõtted jäädvustatakse katikukiirusel 1/500 sekundit või enam olenevalt subjekti kiirusest.

Suure katikukiirusega pildistamiseks veenduge, et kaamerasse tuleb piisavalt valgust – kasutada tuleb laia ava (madal f-arv nagu f/2.8). Laia ava ja suure katikukiiruse kasutamine tekitab ka väljasügavust, eraldades subjekti kaunist hägusast taustast. Või kui kaamera pakub ISO-valgustundlikkuse sätte reguleerimise võimalust, proovige seda suurendada, nt 400 pealt 800 peale, nii et kaamera sensor oleks valguse suhtes tundlikum.

Pildistage sarivõtterežiimis

Sporditegevus, nagu linnajõel surfamine, on kiiresti liikuv – seega veenduge, et teie ja teie kaamera jõuaks sammu pidada. Kasutage oma kaamera sarivõtterežiimi mitme pildi jäädvustamiseks ja andke endale parim võimalus suurepärase tegevusest tulvil pildi saavutamiseks. Režiim on olemas enamikul kaameratel ja mõnel nutitelefonil.

Kasutage pidevat teravustamist

Kui kasutate digipeegelkaamerat, on sellel tõenäoliselt vaikimisi standardsätteks standardne teravustamine. See tähendab, et katikunupp tuleks fookuse lukustamiseks pooleldi alla vajutada ja seejärel pildi tegemiseks täielikult alla vajutada. Tegevusvõtete ja suumitud võtete puhul üritage aga kasutada pideva või jälgiva teravustamise režiimi (Canoni kaameratel AI SERVO või SERVO AF). Selline režiim võimaldab kaameral liikuva subjekti jälgimiseks automaatselt ümber teravustada, mis tähendab, et teravaid ja detailseid tegevusvõtteid on võimalik saavutada vähese vaevaga.

Canoni suumi kadreerimisabi

Suumides, eriti suure teravustamiskaugusega, olete nii lähedal, et objekti on lihtne silmist kaotada. Canon on leiutanud nutika tehnoloogia, mis aitab probleemi lahendada.

Suumiga kadreerimise abifunktsioon, mis on olemas valitud suure suumiga Canoni PowerShoti kompaktkaamerates, aitab hoida subjekti kaadris, suumides välja, kui see ulatub kaadrist välja. Seejärel suumib kaamera tagasi sisse, kui paigutate objekti võtte keskele. See annab teile suumi võimsuse ilma perspektiivi või objekti silmist kaotamata.