silhouette of surfer on wave

SPORDIFOTOGRAAFIA

Veespordi jäädvustamine

Surfamine, kajakiga sõitmine ja teised veespordialad on suurepärasteks pildistamisobjektideks. Põnevus, kukkumised, hüpped, pöörded ja kiirus tähendavad seda, et heade tulemuste saavutamine nõuab nii vaeva kui ka kannatlikkust. Panime kirja mõned nõuanded, mis aitavad jäädvustada paremaid fotosid ja neid hiljem ka välja printida.

  • Spordirežiimi kasutamine
  • Soovimatu hägu vähendamine
  • Säriaja prioriteedi režiimi (Tv) kasutamine
  • Automaatteravustamistsooni kasutamine
  • Kiirete objektiivide kasutamine tegevuse jäädvustamiseks
  • Pildikvaliteedi seaded
  • Liikuvate objektide jäädvustamine
  • Jäädvustatud fotode esitlemine
Vahet ei ole, kas plaanite hüpata lainetesse, seista kohaliku järve kaldal või minna randa, oluline on olla ümbritsevast teadlik ning enda ja teiste inimeste turvalisust jälgida. Kui soovite rohkem teada saada, siis lugege edasi.

Selleks et tagada kaamera turvalisust nii vee ääres kui rannas, soovitame kasutada Canoni spetsiaalseid veekindlaid korpuseid. Need kõvad ümbrised võimaldavad teil jäädvustada kuni 40 m sügavusel ja tagavad, et liiv ega pritsmed ei kahjustaks teie kaamerat. Korpustel on suletud nupud, tänu millele pääsete kaamera funktsioonidele kergesti ligi.

Kõike mõistlikum on alustada täielikult laaditud kaamera aku ja tühja mälukaardiga, et te ei peaks korpust poole pildistamise pealt avama. Niiskuse kogunemise takistamiseks asetage korpusesse paar väikest silikageeliga kotti.

Kui plaanite pildistada vee all, siis kasutage objektiivivarjukit, et minimeerida helke, ja kaitsefiltrit, et vältida objektiivi liivakahjustusi.

Kiire tegevuse jäädvustamine spordirežiimis

Kiire tegevusega spordialasid on kõige parem jäädvustada siis, kui kaamera on seadistatud teie objekti jälgima ja liikuvaid subjekte külmutama. Keerake oma režiimiketas spordiseadistustele või lülitage sisse stseenirežiimid ja valige LCD-ekraanilt spordirežiim (kui teie kaameral on see võimalus).

Spordirežiim lühendab säriaega ja see aitab teil liikumist külmutada. Lisaks muudab spordirežiim kaamera automaatteravustamissüsteemi, et jälgida liikuvaid subjekte.

Parimate tulemuste saavutamiseks vajutage katik poolenisti alla ja hoidke oma näppu peal, et aktiveerida teravustamist enne, kui subjekt soovitud kohta jõuab. Spordirežiimis lülitatakse kaameras sisse ka kiire sarivõte, mille abil tehakse katiku allavajutamisel mitu järjestikust pilti. Kui jäädvustate pidevalt tegevusfotosid, tulevad kasuks suure mahuga ja kiired mälukaardid, millega saate jäädvustada veelgi rohkem sarivõtteid.

Nõuanne: spordirežiimi kasutamisel on mõistlik jäädvustada paar kaadrit, seejärel eemaldada näpp katikult ja leida uus subjekt.

Soovimatu hägu vähendamine: pildistabilisaator

Pikemad pildistabilisaatoriga suumobjektiivid aitavad teil vähendada kaamera värinat, kuid kaamera liigutamisel ei ole pildistabilisaator niivõrd tõhus. Otsige objektiivi küljel olevat lülitit. Kui seal on 1./2. režiimi lüliti, siis valige 2. režiim. Mõned objektiivid aktiveerivad panoraamimise tuvastamisel automaatselt 2. režiimi.

Kiire tegevuse jäädvustamiseks on tihtipeale vaja väga lühikest säritust. Määrake säriajaks 1/500 s või veelgi kiirem. Veetilkade jäädvustamiseks on vaja säriajaks määrata 1/2000 s. Tegevust jälgides ei pruugi te märgata valgusolude muutumist ja kui teie säriaeg on väga kiire, ei suuda aeglasem objektiiv õiget säritust saavutada. Kiirema objektiivi jaoks on teil vaja suuremat maksimaalset ava (väiksem f-number), mis laseks kiirema säriaja juures sisse rohkem valgust. Automaatse ISO või ISO särikaitse kohandatud funktsiooni kasutamisel tagate optimaalse särituse ja parema tulemuse.

Automaatteravustamistsooni kasutamine

EOS -kaameratel on kaadris mitu teravustamispunkti ja kaamera teravustab tavaliselt kõige lähemal olevat subjekti. Kui soovite olla kindel, mida teie kaamera teravustab, proovige mitme teravustamispunkti aktiveerimist ja veenduge, et need vastaksid teie subjekti asukohale.

Selle tegemiseks on küll vaja pisut rohkem oskusi, kuid tulemused on seda väärt. Kiiresti liikuvate subjektide puhul võib ühe automaatteravustamispunkti valimine muuta selge tulemuse saavutamise keeruliseks, kuna see ei pruugi subjekti märgata. Automaatteravustamispunkti valimine on saadaval ainult loomingulise tsooni režiimi aktiveerimisel (P, Tv, Av, M).

Kiirete objektiivide kasutamine tegevuse jäädvustamiseks

Canoni professionaalsed spordifotograafid kasutavad tihtipeale valgeid L-seeria objektiive, kuna need pakuvad kiiret maksimaalset ava ja võimalust muuta kaugemal asuvaid subjekte kaadris suuremaks.

Objektiivi valik sõltub sellest, kui lähedal te tegevusele olete. Kaugemalt pildistamiseks on vaja pikemaid objektiive, kuigi väga suur lainurk võib samuti dramaatilist alternatiivi pakkuda.

Seotud artiklid
What settings are best for shooting water sports?

VEESPORDI FOTOGRAAFIA

Millised sätted on veespordi jaoks kõige paremad?

Kui teid huvitab spordifotograafia, kui te ei ole kindel, milliseid alasid oleks kerge suurepäraste fotode saamiseks pildistada, siis on veesport just teile.

Light trails suspended in motion by a bus on a busy street in Madrid, Spain.

LIIKUMISE JÄÄDVUSTAMINE

Liikumise jäädvustamine fotograafias

Lugege, kuidas jäädvustada liikumist ja tuua seda tunnet ka oma piltidele.

Zoom in and capture fast action

TEGEVUSFOTOGRAAFIA

Suumige sisse ja jäädvustage kiiret liikumist

Liikumise jäädvustamisel tuleb püüda sekundi murdosasid, kuid vastava ettevalmistusega ei ole teil endal vaja nii kiiresti liikuda.

Jäädvustage ka publikut

Mida suurem on suum, seda parem on kaugel olevaid objekte esile tõsta. Seega kasutage uut lähenemisviisi ja jäädvustage laiemaid vaatenurki, et näidata nii spordiala ennast kui ka publikut. Ajalehti vaadates võite märgata, et seal on ainult paar lähivõtet ja teistega edastatakse konteksti: asukohta, publikut ja nii edasi.

Pildikvaliteedi seaded

Kui jäädvustate JPEG-pilte (mitte RAW-formaadis pilte), suudab teie kaamera teha rohkem sarivõtteid. Lisaks kirjutatakse neid ka mälukaardile kiiremini.

Kombineerige fotosid ja lühivideoid

Kuigi fotodele keskendumine tundub parema mõttena, aitavad paar lühivideot teie lugu võimsamalt edasi anda. Paljudel kaameratel on video salvestamiseks spetsiaalne nupp, mis teeb video alustamise kergemaks. Seejärel saate neid mõlemaid oma lemmikutel sotsiaalmeediakanalitel jagada.

Video jäädvustamine

Kõigepealt tehke stseeni ülesseadmiseks paar lainurkvõtet. See aitab teil salvestamise ajal liigset suumimist vältida. Tihtipeale on lihtsam panna video pausile, muuta oma stseeni kompositsiooni, raamimist ja suumi, ning seejärel uuesti alustada. Mõned LEGRIA mudelid on varustatud 50p täis-HD režiimiga, millega saab jäädvustada sujuvat liikumist. Kuna see sobib ideaalselt spordi filmimiseks, tasub seadistuse olemasolul seda kindlasti proovida.

Ürituse heli salvestus võib olla küll kasulik, kuid pidage meeles, et publikus viibides salvestate te pigem inimeste, mitte spordi häält. Seega katsetage helipilti, mis vähendaks publiku müra.

Selle asemel, et muuta oma positsiooni ja panna kaamerat statiivile, proovige kaamerat tegevusega paralleelselt liigutada. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutate laia võtet. Kui peate jäädvustama mitut võistlejat, siis proovige igaühe juures erinevat suumi seadistust. Pidage meeles, et kaugel asuv subjekt muutub kaamerale lähemale liikudes suuremaks, seega jälgige suumi määramisel, et subjekt oleks ka pildistamise hetkel kaadris.

Kui hakkate oma videot monteerima, siis kasutage mõnda kiiremat dünaamilist muusikapala. Võite selle ühendada enda jäädvustatud heliga, et video mõju veelgi suurem oleks.

Jäädvustatud fotode esitlemine

Selgete spordi- ja tegevusfotode jaoks sobib Canoni kõrgläikega fotopaber Pro Platinum PT-101 ja Canoni originaaltindid. Kasutage neid, et luua säravaid pilte, mis oleks täis teravselgeid detaile ja erksaid värve.

Mõjuva prinditöö jaoks valige printeri draiveris ääristeta printimine, kui teie PIXMA printeril on see funktsioon. Ääristeta printimine tähendab seda, et teil on võimalus printida kuni paberi ääreni. Ääristeta printimisel muudab printer pildi suuremaks, et see täidaks kogu lehe. Kontrollige ekraanilt eelvaadet, et kontrollida, kas kaadri äärtes olevad detailid jäävad ikka pildile.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde