Inside a blue-green ice cave.

VABAS ÕHUS

Viis nõuannet külmades tingimustes pildistamiseks

Lumi, härmatis ja jää on ideaalne materjal vapustavate talvepiltide jäädvustamiseks. Kuna enamik kaameraid on mõeldud kasutamiseks alates temperatuurist 0 °C, tuleb miinuskraadides pildistamisel kindlasti ettevaatlikum olla.

Lumistes ja jäistes tingimustes jäädvustamine on tihtipeale keeruline. Lisaks võib see teie varustust kahjustada. Toome teieni mõned praktilised nõuanded, mille abil saate ka külmemad kuud üle elada.

1. Kasutage statiivi

Külmast värisevate kätega on pea võimatu teravat pilti saavutada. Kerge ja kaasaskantav statiiv aitab teil kaamerat paigal hoida, et saaksite oma pilte enesekindlalt jäädvustada. Lihtsalt pidage meeles, et te oma statiivi paljaste kätega ei puutuks, sest miinuskraadidega võib tekkida külmapõletus.

Kui olete kirglik talvefotograaf, soovitab Canoni saadik ja talvespordifotograaf Richard Walch investeerida spetsiaalsetesse ronimiskinnastesse. Need võimaldavad teil kasutada jäädvustamiseks ka sõrmeotsi ja siis vahepeal need jälle peitu lükata.

2. Võtke kaasa lisaakusid

Külm ilm tühjendab teie akusid kiiremini kui tavapäraselt. Seega hoidke oma kaamerat ja akusid kotis, kus temperatuur on natuke kõrgem. Lisaks võtke kaasa kaks korda rohkem akusid kui tavaliselt, et saaksite plaanitud pildid ikka jäädvustatud.

Seotud artiklid
A snowboarder in red trousers walks through the snow, carrying his board, with his back to the photographer.

VABAS ÕHUS

Nõuanded talvise puhkuse jäädvustamiseks

Professionaalne spordifotograaf Richard Walch jagab oma nõuandeid talvise fotograafia jaoks – alates õige kaamera valimisest kuni parimate säteteni.

A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

MAASTIKUFOTOGRAAFIA

Silmatorkav maastikufotograafia

Maastikufotograaf ja suunamudija Ása Steinars räägib, kuidas teha täiuslik „maaliline selfi“.

How to take better winter photos

TALVEFOTOGRAAFIA

Kuidas jäädvustada paremaid talvepilte

Võtke sellest ilusast ajast viimast koos fotograafiga Vladimir Medvedev.

3. Reguleerige rõngaid käsitsi

Kui olete oma kaameraga õues ega ole tükk aega teravustamisrõngast või automaatteravustamist käsitsi reguleerinud, võivad objektiivi teravustamis- ja suumirõngad „kinni külmuda“. Selle ennetamiseks hoidke oma kaamerat pildistamise vahepeal kvaliteetses kotis ja lumesajus katke see näiteks mõne riidega. Teiseks võimaluseks on teravustamis- ja suumirõngast sagedamini manuaalselt reguleerida või automaatteravustamismootoriga kontrollida.

4. Olge kondensatsiooni osas ettevaatlik

Kui viite oma kaamera külmast õhust sooja keskkonda, tekitab see kondenseerumist, mis võib teie seadet kahjustada. Richard Walch soovitas: „Lõunale minnes on kaks valikut: kas jätate oma koti õue või jääte ka ise õue. Kui liigute külmast sooja ja proovite oma pilte kontrollida, on mäng läbi. Teie kaamera muutub uduseks, teie objektiiv muutub uduseks ja kõik see kahjustab teie kaamerat. Peate hoidma oma kaamerat ühtlase temperatuuriga tingimustes.“

5. Kasutage objektiivivarjukit

Lumesaju või -tormi puhul aitab objektiivivarjuk kaitsta objektiivi lenduva lume eest, selgitas Richard Walch. „Objektiivivarjuki kasutamine on lenduva lume takistamisel ülioluline. Hea objektiivivarjuk tuleb appi pea kõikides olukordades.“ Seega hoidke oma objektiivivarjuk peal ja kandke kaasas vähemalt paari objektiiviriiet, millega saate klaasi enne kaamerakotti asetamist kuivaks teha.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde