Three cyclists ride around a velodrome; the cyclists are in sharp focus, with everything else blurred.

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Õppige panoraamimise abil paremaid tegevusfotosid jäädvustama

Panoraamimise tehnikat kasutatakse tegevusfotode juures selleks, et anda edasi liikumise tunnet. See eeldab aeglast säriaega ja kaamera liigutamist selles suunas, kuhu ka subjekt liigub. Kui tehnikat tehakse õigesti, jääb subjekt teravaks ning taust ja mis tahes teised staatilised objektid muutuvad ühtlaseks häguks.

Panoraamimist saab kasutada liikumise edasi andmiseks, loomingulise efekti loomiseks, tausta ühtlasemaks muutmiseks ja subjekti esile tõstmiseks.

Vahet ei ole, milline on teie kavatsus – panoraamimine on hea oskus, mida omada ja hea tulemuse saavutamise saladus peitub harjutamises. Panoraamimiseks on vaja head kaamera kontrolli, seega mitte miski peale kogemuse teid aidata ei saa. Kõige lihtsam on subjektide panoraamimist harjutada võistlusradadel, kus iga mööduja annab teile uue võimaluse.

Kaamera seadistamine

Lülitage sisse säriaja prioriteet või käsitsi režiim ja valige sobiv säriaeg. Kiirus sõltub paljudest faktoritest: subjekti liikumiskiirusest, teie ja subjekti vahelisest kaugusest, kasutatavast objektiivist ja sellest, kui tugevat häguefekti te saavutada soovite.

Alustage näiteks 1/60 s säriajaga ja vähendage seda, kui tunnete ennast mugavalt. Ärge unustage välja lülitada objektiivi stabilisaatorit (v.a kui pildistate objektiiviga teise režiimi funktsioonis; sellisel juhul võite stabilisaatorit kasutada).

Panoraamimine annab võimaluse ka pilvistes tingimustes tegevusfotosid huvitavamaks muuta. Kui kasutate laiemat objektiivi ja liigute rajale pisut lähemale, saate tulemuseks pildi, mis tõmbab vaataja otse tegevuse keskele.

Ennetav teravustamine

Selleks et hoida kaamerat panoraamimise ajal teravustamiskohta muutmast, võite kasutada objektiivi eelteravustamist. Mõelge välja, kus te subjekti jäädvustada soovite ja teravustage kaamerat vastavalt sellele. Kui see on tehtud, lülitage sisse objektiivi käsitsi teravustamine.

Jälgige liikumist läbi pildiotsija ja kui subjekt on jõudnud kaadrisse, liigutage automaatteravustamise ruuduke sellele ja jätkake jälgimist. Liigutage kaamerat sujuvalt liikumisega samas suunas, hoidudes vertikaalsetest liigutustest. Kasutage sarivõtet ja vajutage katik alla enne, kui subjekt on jõudnud eelteravustatud kohta. Jätkake pildistamist, kuni subjekt on liikunud teie määratud kohast välja.

Kontrollige pilti oma kaamera ekraanilt. Kui subjekt on terav ja taust on ühtlaselt hägune, siis võite enda üle uhkust tunda. On väga tõenäoline, et tahate varsti seda uuesti proovida!

Seotud artiklid
A river flowing through a landscape of mossy rocks.

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Õppige säri õigesti kasutama

Lugege, kuidas reguleerida piltidel olevat valgust, et anda oma piltidele uus välimus.

A windmill against a green countryside background on a cloudy day.

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Muutke oma fotod paremaks koos HDR-fotograafiaga

Õppige kombineerima ühe stseeni mitut pilti, et jäädvustada detaile nii tumedatel kui ka heledatel aladel.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde