Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

VIDEOTEHNIKAD

Videoloo jäädvustamine

Videoloo jäädvustamisel on ülioluline, et teil oleks subjekt, mis teile tõesti huvi pakub. See aitab teil paremini keskenduda ja jäädvustada just seda sisu, mis hoiab teie publiku huvi kuni viimase sekundini. Järgmised nõuanded aitavad teil jäädvustada kogu sisu, mida vajate oma lugude rääkimiseks.

Tehke plaan

Geoff drawing storyboard with pencil in a notebook.
Joonistage oma idee paberile ja pange varustus valmis.

Plaani tegemisel võite olla kindel, et jäädvustate kogu vajaliku materjali. Pange märkmetesse kirja, millist sisu te filmida tahate ja kuidas võiksite sellele läheneda. See aitab teil peas tiirlevad mõtted konkreetsemaks muuta.

Pange valmis kõik vajalikud seadmed, laadige täis oma akud ja puhastage objektiivid. Pidage meeles, et video jäädvustamisel saavad akud kiiremini tühjaks kui pildistamisel, seega tasub alati ka mõni varuaku täis laadida. Vormindage oma mälukaardid, et ka need oleksid jäädvustamiseks valmis. Kuna videofailid on päris suured, on teil vaja suurema mäluruumiga kaarte.

Paljudel kaameratel on olemas sisseehitatud mikrofon, kuid välise mikrofoniga, nagu Canoni stereomikrofon DM-E100, on salvestatud heli kvaliteet palju parem. Kaameratel, nagu EOS M6 Mark II, on olemas välise mikrofoni pesa, et saaksite salvestada kristallselget heli.

Looge filmile tegevuspaik

Looge oma filmile tegevuspaik, jäädvustades asukohast laivõtteid. Lisaks tasub keskkonnast jäädvustada ka detaili- ja lähivõtteid. Filmimiseks sobivad suurepäraselt samm-mootoriga suumobjektiivid, sh EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM ja RF 24-105MM F4-7.1 IS STM, kuna need töötavad vaikselt ja sujuvalt.

Liikuge keskkonnas kindlasti ringi ja vältige ainult ühest kohast jäädvustamist. Sellest salvestise osast saab teie loo alguspunkt, tutvustades vaatajale konteksti ja asukohta. Proovige jäädvustada vähemalt 10-sekundilisi klippe, et teile jääks ka redigeerimiseks ruumi.

Tutvustage subjekti

Shot from video Robot Man with the subject named Alan standing in front of the camera.
Jäädvustage oma peamise tegelase keskkonda, et tutvustada teda oma publikule.

Tutvustage oma filmi peamist tegelast, näidates klippe sellest, kus ta on ja mida ta teeb. Jäädvustage erinevaid hetki ning katsetage ebatavalisemaid kompositsioone ja valgusstiile. Paljud kaamerad, nagu EOS RP, EOS M50 või EOS 6D Mark II, võimaldavad teil kasutada filmimisel automaatteravustamist, mis hoiab teie subjekti näo alati fookuses.

Rääkige oma subjektidega filmimise ajal, kuna see muudab nende näoilmed palju loomulikumaks. Lisaks võib see aidata teil välja tuua oma tegelase erinevaid tahkusid.

Kasutage lähivõtteid

Teatud objektide isoleerimine ja nendest lähivõtete filmimine aitab tekitada vaatajates huvi. Need detailivõtted võivad osutada kasulikuks ka hilisemas redigeerimisfaasis.

Mitte kõik lähivõtted ei vaja makroobjektiivi – paljudel juhtudel piisab ka teie standardobjektiivist. Suumige võimalikult palju sisse, et subjektid paistaksid kaadris suuremana ja oleksid taustast paremini isoleeritud.

Abstraktse detailivõtte jaoks sobivad tekstuursed esemed ja värvilaigud. Ärge unustage kaamerat vahepeal liigutada ja tuua kaadris olevad detailid hägustatud taustast esile.

Proovige erinevaid vaatenurki ja eksperimenteerige

Geoff crouching on the floor taking a video of the robot with EOS 80D.
Liikuge kas põrandast kõrgemale või hoopis väga madalale ning võtke aega, et proovida uut lähenemist.

Proovige jäädvustada oma subjekte ebatavalistest nurkadest. Ja pidage meeles, et kõik ei peagi esimese korraga välja tulema! Muutke oma vaatenurka, liigutades kaamerat subjekti kohale ja jäädvustades ülevalt-alla, või minge hoopis maadligi ja jäädvustage alt-üles. Subjekti altpoolt jäädvustamine võib anda teile vägagi ainulaadse vaatenurga. Sellistel hetkedel on väga hea kasutada muudetava nurgaga puuteekraani, mis on olemas näiteks kaameral EOS 850D. Asukoha muutmine aitab muuta teie videot ka palju dünaamilisemaks, kui see oleks tavalisest vaatenurgast jäädvustades.

Kui te jäädvustate subjekti tausta, siis valige kindel teravustamispunkt, mis hoiab tausta teravana ja muudab esiplaani kinofilmilikult hägusaks.

Mõelge oma kompositsioon läbi

Mõelge sellele, kuidas võiks kaadris olevaid elemente kõige paremini paigutada. Mõnikord töötavad väga hästi tavalised kompositsioonireeglid, nagu kolmandiku reegel ja juhtivad jooned. Kuid proovige kindlasti erinevaid vaatenurki ja kasutage sümmeetriat, et luua alternatiivseid võtteid.

Kasutage detailivõtteid ja kärpimist, et hoida vaataja huvi. Katsetage erinevate nurkadega ja leidke oma stiil, mis eristaks teid teistest filmiloojatest.

Mängige kiiruse ja ajaga

Geoff leaning over EOS 80D on a tripod filming a robot.
Kasutage intervallrežiimi, et tihendada pikemaid stseeni ja luua dramaatilisemat efekti.

Võtete vahelejätmine aitab teil tuua oma filmi kiiremat tempot ja draamat. Jäädvustage samast nurgast järjestikuseid võtteid ja seejärel hüpake nende võtete vahel, liikudes ühest hetkest teise.

Kui teie kaameral on olemas intervallvideo või suure kaadrisagedusega salvestamise võimalus, saate kasutada ka neid kiiruse ja ajaga mängimiseks. Haarake vaataja pilku intervallvõtetega, mis aitavad pakkida aeglast tegevust lühemasse ajavahemikku. Kiirema tegevuse aeglustamiseks kasutage suurt kaadrisagedust.

Looge põnevust

Enne finaali filmimist tasub kindlasti luua visuaalset pinget. Selle tegemiseks kasutage erinevat tüüpi võtteid, sealhulgas lähi- ja laivõtteid. Üks võimalus viimase etapi tutvustamiseks on alustada neutraalselt subjektilt ja liikuda edasi lõpustseeni.

Põnevuse tõstmiseks hoidke võtted lühikesena. Pidage meeles, et te saate alati võtta pikemast klipist paar sekundit juurde, seega proovige jäädvustada lisaks soovitud sisule ka paar lisasekundit.

Jäädvustage tegevust ja reaktsiooni

Geoff looking at the LCD screen on the back of EOS 800D filming Robot Man video.
Ärge unustage jäädvustada ka subjektide reaktsiooni ja emotsioone.

Enne viimase stseeni filmimist vahetage kaamera aku uue laetud aku vastu. Nii ei jää teil tühja aku tõttu oluline osa jäädvustamata. Lisaks kontrollige, kas teil on ikka mälukaardil piisavalt ruumi.

Viimase stseeni ja selle tegevuse filmimine on ülioluline, aga ärge unustage jäädvustada ka peategelase reaktsiooni. Tõenäoliselt tuleb teil selleks üsna kiiresti ringi liikuda. Hoidke kaamera töös ja proovige liikuda võimalikult sujuvalt. Salvestust aitab stabiilsena hoida Canoni käsistatiiv HG-100TBR, mis töötab kõige paremini väiksemate kaameratega, nagu EOS M6 Mark II. Vahetage laivõtte lähivõtte vastu, muutes oma asukohta ja suumides objektiivi sisse. Proovige jäädvustada nii, et vaatajatel tekiks tunne, nagu oleksid nad otse tegevuse keskel.

Nautige protsessi

Nautige filmi tegemise protsessi – alati ei suju kõik planeeritult, aga need olukorrad on teile kasulikuks õppekohtadeks. Kui püüate oma subjektidega suhelda, õpite inimesi ja maailma paremini tundma.

Filmi jäädvustamisel kontrollite teie seda, kuidas lugu räägitakse. Ka inimestega töötades mõjutate just teie seda, millisena mingid sündmused ekraanil paistma hakkavad. Teie film on teie nägu, seega nautige selle loomist.

Seotud artiklid
Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

VIDEOTEHNIKAD

Muutke perega väljas veedetud päev imeliseks koduvideoks

Perekonna videoblogija Stef Michalaki abiga saate jäädvustada väärtuslikke hetki perega ja õppida, kuidas kasutada parima tulemuse saavutamiseks EOS-kaamera videofunktsioone.

A wooden chopping board with balls of colourful clay spread along it.

VIDEOTEHNIKAD

Stopp-kaadri filmimise nõuanded

Elukutseline animaator Ed Jackson õpetab, kuidas luua stopp-kaader filmi.

Introducing the Canon EOS M50 Mark II

VIDEOTEHNIKAD

Looge EOS kaamera abil kaasahaarav dokumentaalfilm

Auhinnatud dokumentalist ja Canoni saadik Joel Santos andis nõu, kuidas video abil lugusid rääkida.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde