light trail over empty road

Säriajaga mängimine

Pika säritusega fotograafia

Pika säritusega fotograafia viitab sellele, et fotode paarisekundiline säriaeg pikendatakse mitmele tunnile. Selle tehnikaga saab teha vapustavaid maastikufotosid.

Esiteks tuleb kaamera kindlalt statiivi külge kinnitada. Isegi 1-sekundilise säriajaga on käest pildistades tulemuseks hägune pilt. Seejärel määrake vastavalt keskkonnale ISO-valgustundlikkus ja kasutage katiku prioriteedi (Tv) režiimi, et pikendada säriaega kuni 30 sekundini. Kui kasutate eemalt jäädvustamise võimalust, näiteks kaugjuhtimispulti RC-6, distantspäästikut RS-60E3 või Canoni juhtmeta kaugjuhtimispulti BR-E1, aitab kaamera värisemist ennetada ka 2-sekundiline taimer.

Nagu ülaltoodud pildilt näha võite, on pika särituse ja maakera liikumise abil saavutatud ilus täheradade efekt.

Pika särituse kasutamisel päevasel ajal on suurimaks väljakutseks piisava säriaja seadistamine, et liikumist jäädvustada. Kui soovite kasutada pikemat kui paarisekundilist säriaega, pidage meeles oma ISO-valgustundlikkus madalana ja ava väiksena hoida. See tuleb kasuks ka pilvistes või varjulistes tingimustes pildistamisel või ka päeva lõpus, kui valgust vähem on. Teine võimalus on investeerida filtrisse, mis kinnitub teie objektiivi külge ja takistab liigsel valgusel sinna siseneda. Sellisel juhul töötab kõige paremini neutraalse tihedusega filter. Osadel kompaktkaameratel, nagu PowerShot G7 X seeria mudelid, on ND-filter juba sisse ehitatud, mida saate siis menüüst sisse ja välja lülitada.

Selle tõusu jäädvustamiseks kasutati järgmiseid seadistusi: ISO-valgustundlikkus 100, väike ava f/16, säriajad 1/10 ja 30 sekundit.

Seotud artiklid
A woman dressed in a bright red winter jacket walks towards the Skógafoss waterfall in Iceland, as heavy snow falls around her.

MAASTIKUFOTOGRAAFIA

Silmatorkav maastikufotograafia

Maastikufotograaf ja suunamudija Ása Steinars räägib, kuidas teha täiuslik „maaliline selfi“.

Light Painting Photography

VALGUSEGA MAALIMINE

Kuidas luua maalilist pilti, kasutades selleks valgusallikat ja pikka säritust

Valgusega maalimine on üks populaarsemaid fotograafilisi tegevusi, kuna heade tulemuste saavutamine ei ole üldse keeruline. Huvitavate piltide jäädvustamiseks on vaja vaid pisut spetsiaalset varustust.

Create light trails

MAASTIKUFOTOGRAAFIA

Looge valgusjadasid

Kuidas valgusjadade loomiseks pikka säri kasutada: näpunäited Canoni Redline’i väljakutse võitjalt.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde