Father piggybacks son through field

Loomuliku valguse kasutamine

Ükskõik kas teete väljas portreepilte, üritate jäädvustada päevasel ajal linna õhustikku või kauni suveõhtu meeleolu, loomuliku valguse kasutamine aitab luua hämmastavaid pilte. Kui oskate kasutada valgust enda kasuks, muudab see teie fotod tohutult paremaks. Ja tulemuste nägemiseks ei ole vaja investeerida uude varustusse.

Kellaaja kasutamine enda kasuks

Loomulik valgus muutub olenevalt kellaajast ja ilmast. Seega püüdke alati enne välja pildistama minemist ette mõelda. Lõppude lõpuks ei ole mõtet vara voodist tõusta, et linnajõge päikesetõusu ajal pildistada, kui parema pildi saab päikeseloojangul.

Selge taevaga päikeselisel päeval võib valgus olla hommikul suhteliselt soe, keskpäeval karmim ja õhtul pehmem. Seega, kui teil on aega, minge välja ja pildistage sama vaatepilti erinevatel kellaaegadel ning võrrelge fotodel olevat valgust, et leida see, mis teile kõige rohkem meeldib.

Vältige portreede puhul otsest päikesevalgust

Otsene päikesevalgus päeva keskel võib tekitada kontrastseid varje, mis ei tarvitse portreepiltidel inimesi kaunimaks teha. Seega üritage pildistada inimesi ereda valgusega päevadel varjus või oodake pärastlõunani, kui päikese valgus on soojem. Näiteks hoone taga või puu all seismine hajutab tõhusalt eredat valgust ja annab kaunimad tulemused. Samuti võib kasutada päevasel ajal päikeseefektide tasakaalustamiseks välku.

Võtke kuldsetest tundidest kõik, mis võtta annab

Päikeseloojangule eelnevat ja päikesetõusule järgnevat tundi nimetatakse tihti režiimiajaks ehk kuldseks tunniks, mida profifotograafid sageli päeva parima valguse tõttu eelistavad. Kuna päike on taevas madalamal, heidab horisontaalne valgus pikki varje ja katab subjektid sooja kumaga. See sobib hästi linnaportreede, looduse ilu väljendamise ja veepeegelduste jäädvustamiseks.

Kaamera valge tasakaalu reguleerimine

Mõnikord on valgus soe ja kuldne. Mõnikord näeb see välja külm ja sinine. Ehkki silmad kohanevad loomulikult, nii et värvid on erineva valgusega samad, kasutavad kaamerad sätet, mida nimetatakse valge tasakaaluks. See korrigeerib viisi, kuidas kaamera valgust näeb, ja võimaldab reguleerida valguse toone, millega töötate. Sellele saab seadistada liiga külma või liiga sooja valguse kompenseerimise.

Enamikul Canoni digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaameratel on seitse valge tasakaalu sätet. Automaatne valge tasakaal on vaikesäte enamiku lihtsate valgustingimuste puhul. Valige päevavalguse režiim, kui pildistate eredas päikesevalguses, või pilvine või udune või varjuliste kohtade režiim. Volfram- või fluorestsentslamp võib aidata tasakaalustada värve, kui pildistate siseruumides.

Parim moodus on teha mõned pildid erinevate valge tasakaalu sätetega, et selgitada välja, milline parim välja näeb. Nii on võimalik kindlustada, et teil ei lähe kaduma värviomadused, mida tegelikult soovite.

Valmistage loomuliku valguse põrgatamiseks oma peegeldi

Peegeldid on lihtne moodus loomuliku valguse rakendamiseks ja subjektile suunamiseks. Seda ei ole vaja osta profifotograafia kauplusest. Sageli on võimalik luua soovitud efekt suure valget, hõbedast või kuldset värvi paneeli- või papile kinnitatud fooliumitükiga.

Olge julge ja eksperimenteerige

Loomuliku valgusega eksperimenteerimine aitab mõista, kuidas see toimib, milline valgus teile kõige rohkem meeldib ja kuidas see pildil välja näeb. Õppimine, kuidas valgust näha ja jäädvustada, võib olla aeganõudev – seega tehke see huvitavaks. Minge välja ja pildistage ebatavalise valgusega olukordades, ebatavalisi subjekte ning võtke maksimum ilmast, aastaaegadest ja erinevatest kellaaegadest.