timelapse header

Näpunäited aegluubis video tegemiseks

Kahtlemata olete näinud mõnda hämmastavat videot öisesse taevasse kerkivast Linnuteest või suurlinna kiirest liiklusest? Võib-olla olete mõelnud, kuidas need videod loodi?
Alt leiate lühivideo ja juhendi, mis aitab teil aegluubis video loomisega alustada.

Aegluup on seeria sadadest või isegi tuhandetest fotodest, mida esitatakse järjekorras, luues aegtihendatud video. Teie Canoni kaamera on täiuslik aegluubis jäädvustamiseks. Lugege allolevaid näpunäiteid ja olete juba peagi valmis looma enda aegluubis meistriteost.

  1. 1. Õiged seadmed – kaks üliolulist seadet aegluubis jäädvustamiseks on tugev statiiv, et kaamera püsiks fikseeritud asendis, ja intervalomeeter, mida kutsutakse ka taimeri kaugjuhtimispuldiks. See on seade, mis võimaldab teil määrata jäädvustamisintervallid ja videos oleme kasutanud mudelit TC-80N3, mis sobib N3 liidestega – kui teil on E3-tüüpi pesa, on teil vaja ka N3/E3 konverterkaablit. Mõnel meie uusimal kaameral on sisseehitatud intervalltaimer, sh mudelid , ja , mille abil on protsess veelgi lihtsam.

  2. 2. Valige välja subjekt – leidke stseen, kus on liikumist; maastikustseen pilvedega, kiired maanteed või voolav kosk on head subjektid aegluubis videote loomisega alustamiseks.

  3. 3. Lülitage kaamera režiimi Live View (Reaalajas vaade), et saaksite võtte oma soovi järgi seadistada

  4. 4. Valige RAW või jpg – RAW pakub rohkem võimalusi piltide hilisemaks muutmiseks, aga jpg võtab vähem kettaruumi. Võite soovida jäädvustada keskmises või väikeses formaadis, et kaardile mahuks rohkem pilte, kuigi madalama eraldusvõimega jäädvustamine võib mõjutada lõppvideo kvaliteeti

  5. 5. Säri seaded – seadistage režiimiks Aperture Priority (Ava prioriteet) ja valige sobiv ISO-valgustundlikkus, et saaksite soovitud säriaja. See võib jääda vahemikku 100 kuni 800 päevasel ajal ja kuni 10 000 öösel. Olenevalt stseenist võite soovida kasutada aeglasemat säriaega, et lisada oma subjektile liikumist. Üldiselt tuleks säriaeg seadistada väärtusele alla 1/100 s, et aegluup oleks sujuvam

  6. 6. Hindav särimõõtmine annab kaamerale käsu võtta kaadrisse kogu stseen säri üle otsustamisel. Valides täieliku käsitsirežiimi, võib säri juhtimine olla kasulik stseenides, kus valguse intensiivsus on püsiv, kuid kui valgus muutub pidevalt, võivad videos tekkida võbelemisefektid.

  7. 7. Lülitage välja seaded nagu Highlight Tone Priority (Heleduse prioriteetsus) ja Peripheral Illumination Correction (Perifeerse valgustuse korrektsioon), mis võivad tekitada variatsioone piltide vahel. Valge tasakaalu ja pildistiile tuleks käsitsi korrigeerida. Kui jäädvustate RAW-vormingus, saate vajaduse korral hiljem reguleerimisi teha

  8. 8. Looge oma stseen – valige õige objektiiv (tavaliselt sobib kõige paremini lainurkobjektiiv), kadreerige oma võte, teravustage subjekti ja seejärel lülitage oma objektiiv käsitsi teravustamise peale, kuna te ei soovi, et kaamera iga võtet uuesti teravustama hakkaks

  9. 9. Seadistage oma intervalomeeter – valige oma subjektist olenevalt, kui sageli kaamera võtte teeb. Kiiresti liikuvate subjektide puhul tehke võtteid sagedamini, nt tuulise ilmaga pilvi jäädvustades seadistage intervalliks 2 sekundit

  10. 10. Otsustage, kui kaua peaks teie aegluubis video kestma – mida kauemaks kaamera jäädvustama jätate, seda pikem on teie lõplik aegluubis video. Pange tähele, et enamik videoid esitab 24 kaadrit sekundis, seega on 30-sekundilise aegluubis video jaoks vaja 720 võtet. Kui seadistate kaamera pildistama iga 2 sekundi järel, peab kaamera töötama 24 minutit. Pikemate intervallide puhul peate jätma kaamera tööle mõneks tunniks.

Kui pildid on tehtud, peate need lõplikuks aegluubis videoks ette valmistama. Selleks et säilitada aegluubis video ühetaolisus, peaks kõiki piltide kärpimisi ja värvide korrektsioone rakendama võrdselt tervele pildikogule.

Kui olete jäädvustanud RAW-vormingus, peate tõenäoliselt eksportima jpg-vormingusse ja valima sobiva failisuuruse loodava video jaoks. Oma piltide lõppteoseks kombineerimiseks on mitmeid tasuta videotarkvarasid kaubamärkidelt nagu Apple või Microsoft, kuid ülalolevas videos kasutati Adobe Creative Cloudi.