Christine Sonvilla looking through printed copies of photographs scattered on a table.

PRINTIMINE

Pildid, millel on mõju: miks printimine on oluline

Kui soovite saada paremaks fotograafiks, on väga oluline, et tuvastaksite fotol, mis teile meeldib või ei meeldi, ja arenemispotentsiaaliga aspektid. Lihtsaim viis selleks on printida foto välja, et näha täpselt värve ja prindikvaliteeti. Pilti käes hoides saate sellega lähemalt tutvuda.

Christine ja tema abikaasa Marc Graf on juba üle kümne aasta spetsialiseerunud loodusfotograafiale, keskendudes looduskaitsele. Nende töid on avaldatud raamatutes ja ajakirjades üle maailma, sh ajakirjas National Geographic.

„Prinditud foto näeb teistmoodi välja kui ekraanil kuvatud foto,“ ütleb Christine, „ja seega on tegelikult väga oluline pilte printida ja neid justkui esimest korda vaadata. Tuvastage, mis teile pildi juures meeldib ja mis mitte, seejärel kasutage seda teavet järgmine kord pildistades. Saage teada, kuidas mis tahes märgatud vigu parandada. Mida rohkem seda teete, seda kiiremini õpite.“

„Prinditud piltidel on alati suurem mõju kui digitaalsetel piltidel internetis või sotsiaalmeedia platvormidel, kus näete iga päev tuhandeid pilte,“ lisas Marc. „Prinditud pilt on midagi erilist.“

Christine and Marc stand by a printed version of one of their shots displayed as part of an outdoor exhibition in a forest.
Christine ja Marc katsetavad uuenduslikke viise oma tööde esitlemiseks, sh välinäitused, mis ühendavad inimesi loodusega mitte ainult läbi piltide, vaid ka ümbritseva keskkonna kaudu. Väljatrükid peavad olema loomulikult suured, jõulised, erksad ja silmapüüdvad.

Kodus printimiseks on täiuslik stiilne juhtmevaba kolm-ühes Canon PIXMA TS8350 seeria. Tänu kuuele eraldiseisvale tindile ja Canoni FINE tehnoloogiale saab selle A4-formaadis multifunktsionaalse printeriga printida fotolabori kvaliteediga väljatrükke ning see tuleb toime ka tööprojektide ja lõbusate perekondlike projektidega. Kasutades Canoni ChromaLife100 tinti, saate nautida kauakestvamaid väljatrükke, mis peavad albumis vastu kuni 100 aastat. Olemas on ka SD-kaardi pesa, et saaksite printida otse oma mälupulgalt.

Kuidas saab fotode printimine teie fotosid täiustada, olenemata kasutatavast printerist? Christine ja Mac jagavad oma mõtteid.

Võimalus näidata pilte uues valguses

A Canon   Colorado 1640 printing out a large-scale shot of a brown bear in a forest.
Kui Christine ja Marc peavad printima elusuuruses väljatrükke oma subjektidest, usaldavad nad professionaalsetele standarditele vastavat mudelit Colorado 1640.

Printimine annab võimaluse oma lemmikvõtteid jagada muul viisil kui USB kaudu. Kas ei oleks tore koostada oma parimatest võtetest album ja seda sõpradega jagada? Prinditud fotodel on justkui rohkem väärtust, eriti kui neid kellelegi kingite.

„Olete kindlasti mitmel korral vaadanud prinditud fotot ja öelnud: „Oh, ma ei teadnudki, et ma siin pildil olen!“,“ ütleb Christine.

Innukate eksponeerijatena kasutavad Christine ja Marc mudelitCanon imagePROGRAF Pro-1000, et oma pilte printida ja hinnata, kasutades ära selle võimalust printida kuni A2-formaadis ja 12 tindi süsteemi värvitäpsust. Veelgi suuremaks mitmekülgsuseks, sh bänneri-formaadis graafiliste kujutiste ja näitusekvaliteediga üleelusuuruses väljatrükkide loomiseks oma subjektidest, kelle seas on tohutu hulk ohustatud liike, nagu mäekarud ja suured kaslased, usaldab paar mudelit Colorado 1640.

Printimine loob rohkem valikuid

A close up shot of a red squirrel on the driveway to a stately manor in Vienna.
Printimiseks fotode väljavalimine – ükskõik kas prindite pilte oma seinale riputamiseks või näitusel esitlemiseks – õpetab teid tegema vahet heal ja halval pildil.

Mõnikord tähendab edasiliikumine tagasiminekut ja oma pildistamisviisi täiustamiseks tuleb oma tööd hinnates olla aus. Canon PIXMA TS8350 seeria printeri kasutamine võib siinkohal abiks olla.

Pildi välja printimiseks tuleb võtete seeriat hoolikalt uurida, mis aitab teil tuvastada need omadused, mis muudavad foto heaks. Kui te ei ole endiselt kindel, küsige lihtsalt teistelt, soovitab Marc.

„Parimat tagasisidet, nii head kui ka halba, saame siis, kui näitame oma pilte väljaprindituna näitustel,“ ütleb ta. „Vaataja keskendub ligikaudu kümnele pildile, mitte sadadele piltidele nagu Instagramis. Oma tähelepanu täpsem suunamine muudab pildid tõelisemaks ja tõsiseltvõetavamaks. Inimesed on oma arvamustes ausamad, mis – meie looduskaitse fotograafia konteksti arvestades – on veelgi olulisem.“

Näidake oma tõelisi värve

Wildlife photos by Christine Sonvilla and Marc Graf on display in an outdoor exhibition in a forest.
Christine’i ja Marci suureformaadilised väljatrükid, mis on prinditud mudeliga Colorado 1640, millel on uuenduslik Uvgel-tehnoloogia, jäävad teravaks isegi välitingimustes esitledes.

Üks põhiprobleeme piltide veebis jagamisel on kontrolli puudumine selle üle, kuidas teised teie töid näevad, eriti mis puudutab värvide kuvamist. Kui kasutate Canon PIXMA TS8350 seeria printerit ChromaLife100 tinditehnoloogiaga, on tagatud, et teie väljatrükid püsivad albumis erksatena nii värvide kui ka kvaliteedi poolest kuni 100 aastat*.

„Üks põhjuseid, miks oleme valinud Canoni printerid, on see, et värvid on palju kauakestvamad,“ ütleb Christine. „Meie pildid nägid välja nagu need oleksid päev tagasi välja prinditud isegi siis, kui need olid terve aasta õues UV-kiirguse käes, seega saame kasutada oma näitusepilte juba mitu aastat järjest.“

Autor: Natalie Denton


* Põhineb Canoni kiirendustesti meetodil pimedas kontrollitud temperatuuri-, niiskus- ja gaasitingimustega kohas hoidmisel, simuleerides kiletaskutega albumis hoidmist. Canon ei saa tagada piltide vastupidavust; tulemused võivad erineda olenevalt prinditud pildist, kuivamisajast, kuvamis-/hoidmistingimustest ja keskkondlikest teguritest.

Seotud artiklid
The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

NÕUANDED PRINTIMISEKS

Printeri, tindi ja paberi KKK

Canoni ekspert Suhaib Hussain vastab levinud küsimustele printeri tehnoloogia, tindi ja paberi kohta.

A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

LOODUSFOTOGRAAFIA

Jäädvustage eesmärgiga: kuidas loodust pildistada ja maailma muuta

Christine Sonvilla ja Marc Graf jagavad oma parimaid loodusfotograafia soovitusi ja aitavad tõsta lugejate teadlikkust looduskaitse kohta.

A before and after image of a marshy landscape, unedited on the left and in black and white on the right.

TÖÖTLEMISE PÕHITÕED

Kuidas töödelda printimiseks mõeldud maastikufotosid

Töötlustehnikad, mis aitavad teie maastikufotosid imelisteks kunstitöödeks muuta.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde