carousel at night

Jäädvustage detailset pilti ka nõrgas valguses

Videvik ja hämarik on maagilised. Need on hetked, kui festivalid ärkavad ellu, linna meeleolu muutub ja pildistamisvõimalusi on küllaga. Ent napi valguse tingimustes võib kujuneda detailide jäädvustamine keeruliseks, eriti kui kasutate nutitelefoni kaamerat.

Nõrga valgusega olukorrad on need, kus digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaamera käsitsi määratavad sätted aitavad saada kätte teravad, detailsed pildid, mida te muidu hõlpsasti ei saavutaks.

Teravamate piltide jäädvustamiseks kasutage laia ava (madalat F-arvu)

Kui teil on käsitsi määratavate sätetega kaamera, saate kaamera ava (režiim „Av“ Canoni kaameratel) reguleerida. See ütleb lihtsalt kaamerale, kui palju valgust sisse lasta. Mida enam valgust objektiivi siseneb, seda suurem saab olla katikukiirus. Suurem katikukiirus suurendab liikumishägu peatamise tõenäosust. Liikuvate subjektide puhul on hea katikukiirus üle 1/125 sekundi või enam. Liikumatute subjektide puhul nõrgas valguses üritage kasutada olenevalt avasättest katikukiirust 1/60 või lähimat võimalikku katikukiirust.

Kui pildistate koidueelseid portreesid või soovite jäädvustada linnastseeni erilisi nüansse videviku ajal, proovige kasutada ava kõige laiemat sätet.

See tähendab madalaima F-arvu valimist. Kui madal säte on võimalik, oleneb kasutatavast objektiivist. Paljudel objektiividel on olemas f/3.5. Muud objektiivid võivad võimaldada veel madalamaid F-arve nagu f/2.8 või f/1.4. Laia ava kasutamise täiendav eelis on madala väljasügavuse tekitamine, mis tõstab subjekti hägusast taustast esile.

Suurendage valgustundlikkuse parandamiseks ISO-valgustundlikkuse sätet

Kui olete kasutanud laia ava sätet, ent teie arvates on piltidel eredusest ikkagi puudu, proovige suurendada kaamera ISO-valgustundlikkuse sätet. See ütleb kaamerale, kui tundlik peab sensor valguses suhtes olema. See on kasulik öösel välguta pildistamisel.

Mida suurem on ISO-number, seda tundlikum on see valguse suhtes. Canoni digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaameratel on suur sensor (kujutist jäädvustav osa), seega teevad need kõrge ISO-valgustundlikkusega paremaid pilte kui väiksema sensoriga kaamerad, nagu nutitelefonide kaamerad. Proovige pildistada ISO-valgustundlikkusega 800, seejärel suurendage seda vajaduse korral. Pildil võib ilmneda „müra“ või teralisuse suurenemist, ehkki paljud kaasaegsed digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaamerad suudavad pildistada ISO-valgustundlikkusega 1600 või 3200 ning anda suurepäraseid tulemusi.

Proovige sarivõtterežiimi, mis võib pakkuda suurepäraste piltide saamiseks enam võimalusi

Sarivõtterežiim jäädvustab kiire piltide jada mõne murdsekundiga. See on kasulik liikuva subjekti või kiire liikumise pildistamiseks. Seega kui see on kaameral olemas, lülitage see sisse ja tehke proovi – see suurendab võimalusi saada nõrgas valguses kätte oodatud suurepärane tegevusvõte.

Vaadake fotod teravuse suhtes üle

Kui vaatate kaamera vedelkristallekraanil üle nõrgas valguses tehtud pilte, siis ärge unustage üle kontrollida, kas kõik on soovitud teravusega. Fotod peavad olema teravad, fookuses, ilma kergesti märgatava teralisuse või häguta. Kui arvate, et neid ei saa printimiseks või töötlemiseks hästi suurendada, tuleb need pildid uuesti teha. Hiljem pildistamiselt koju jõudes ei saa enam midagi teha!