H1 header

Jäädvustage kiiresti liikuvat tegevust teravamalt

Suurepäraste tegevusvõtete tegemine, näiteks linnajõe surfaritest, lumelauduritest ja jooksjatest, tähendab ettemõtlemist. Kõigepealt on vaja mõelda sellele, mida soovite jäädvustada, kui kiiresti subjekt liigub, kuhu pannakse varustus üles ja kust pildistatakse.

Tuleb palju pildistada ja pilku tegevusel hoida

Mida rohkem pilte teete, seda tõenäolisemalt saate pildi, mis teile meeldib. Hoidke pilku tegevusel ja vältige iga tehtava pildi kontrollimist, kuna see tähendab, et te ei märka objektiivi ees toimuvat. Tegevuse haripunktis tehke pigem korraga sarivõtteid kui üksikuid võtteid. Enamik digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaameraid ning paljud nutitelefonid sisaldavad sarivõtterežiimi. See on ideaalne võistluste, kiirete spordipiltide, tantsijate ja surfarite puhul.

Osake näha ette subjekti järgmist liigutust ja kasutage pidevat teravustamist

Ükskõik kas pildistate Londoni maratoni, Müncheni surfareid või sõbra viis-viie-vastu jalgpallimängu, andke oma subjektile ruumi liikuda ja osake ette näha, kuhu ta järgmisena liigub. Võimaluse korral seadistage kaamera pideva teravustamise režiimile, mille nimetus Canoni kaameratel on AI SERVO või SERVO AF, nii et see korrigeeriks ja säilitaks automaatselt subjekti teravust, kui see teile läheneb. Seda funktsiooni pakuvad kõik Canoni digipeegel-, peeglita ja täiustatud kompaktkaamerad.

Külmutada või mitte?

Liikumise jäädvustamine taandub täielikult otsusele selle üle, kas külmutada tegevus või üritada kujutada hägusat tegevust pika katikukiirusega. Enamikul juhtudel on vaja saada stseenist kätte terav, selge pilt. Selleks valige suur katikukiirus. Katikukiirus oleneb subjekti liikumiskiirusest. Auto ja selle rataste liikumise külmutamiseks võib olla piisav 1/4000 sekundit. Sörkija puhul on 1/250 piisavalt kiire. Samuti võib proovida panoraamimist – kaamera liigutamist subjekti jälgimiseks. Sellega taust hägustub, muutes samas subjekti teravaks.

Lisage suumimisega draamat

Tegevuse pildistamisel proovige toimuva jäädvustamiseks lähemale sisse suumida. Kui pildistate inimesi, teravustage draama lisamiseks nende nägusid. Üritage näidata subjekti näoilmet, kui ta unustab end tegevusse või üritab lüüa võiduväravat.

Suurendage valguse paremaks jäädvustamiseks ISO-valgustundlikkuse sätet

Kui valgust ei ole piisavalt, proovige ISO-valgustundlikkuse suurendamist väärtuseni 400, 800 või enam. Või kui te ei ole ikka veel tulemustega rahul, lülitage käsitsi juhtimise režiimile ja reguleerige ava. Seejärel valige f/4 või f/2.8, et võimalikult palju valgust sisse lasta. See võimaldab pildistada suuremal katikukiirusel ja saada teravamaid pilte.