silhouette of woman in-front of city scape

Fotograafia põhitõed

Bokeh-fotograafia nõuanded ja sobivad objektiivid

Digipeegelkaamerate kasutajatele meeldib tekitada oma fotodele fookusest välja jäävaid alasid. See annab võimaluse eristada oma pilte algtaseme kaamerate ja nutitelefonidega jäädvustatud fotodest, kus ilusate teravustamata alade saavutamine on keeruline. Bokeh terminit kasutakse teravustamisalast väljaspool asuvate alade kvaliteedi ja omaduste kirjeldamiseks ning üheks peamiseks tunnusjooneks on hägustatud tuled.

Bokeh-efekt on mõjuvam, kui pildi väljasügavus on suurem või teravustamata alasid on rohkem. Seega tuleb bokeh-efekti suurendamiseks lisada pildile rohkem hägustatud alasid. Allpoolt leiate mõned nõuanded, kuidas oma pilte hägustada, suurendades nende väljasügavust.

1. Kasutage kiiret objektiivi – selle all peame silmas maksimaalse avaga objektiive. Me soovitame objektiive EF 85mm f/1.8 USM ja EF 50mm f/1.8 STM.

2. Jäädvustage suure avaga – kasutage kaamera ava prioriteediga (Av) või käsitsi (M) režiimi ning valige suurem ava (väiksem f-number), et suurendada väljasügavust ning eristada teravustatud ja teravustamata alasid.

3. Suurendage subjekti ja tausta vahelist kaugust, mis aitab tausta veelgi rohkem hägustada.

ornate lamp in-front of bokeh effect

4. Liikuge lähemale – teie ja subjekti vahelise kauguse vähendamine aitab samuti tausta hägusamaks muuta.

5. Kasutage pikemat fookuskaugust, et suurendada fotode teravustamata alade arvu. Kui teil on suumobjektiiv, kasutage maksimaalset fookuskaugust. Vähemalt 200 mm fookuskaugusega objektiivid tekitavad veelgi rohkem hägusaid alasid.

Seotud artiklid
How to use natural light

FOTOGRAAFIA JA VALGUS

Loomuliku valguse kasutamine

Kui oskate kasutada valgust enda kasuks, muudab see teie fotod tohutult paremaks. Ja tulemuste nägemiseks ei ole vaja investeerida uude varustusse.

The difference a portrait lens makes

PORTREED

Portreeobjektiivi lisaväärtused

Tegemist on spetsialistidele mõeldud objektiivide seeriaga, mis sobivad näiteks portreefotograafia jaoks. Neid kasutades saate oma fotod täiesti uuele tasemele viia.

Take better portraits

PORTREED

Portreede jäädvustamine keerulistes valgusoludes

Öiste portreede tegemine võib olla raske. Lugege, kuidas oma portreeoskuseid täiustada.

6. Veenduge, et hägustatud taustale tekiks nähtavaid valguslaike. Ilusa tulemuse jaoks rakendage tulukesi või puulehtede vahelt paistvat päikesevalgust, mis tekitavad hägusale taustale ilusaid valguslaike.

7. Ärge unustage esiplaani – teravustamata alasid on võimalik tekitada ka pildi esiplaanile. Näiteks võite oma subjekti kaugemale asetada ja mõned detailid kaamera objektiivi ette tuua.

8. Te võite ka papist kujundeid välja lõigata ja asetada need oma objektiivi ette, et saavutada huvitavamat efekti. Vaadake videot siin:

Bokeh-efekti kvaliteedi (mitte kvantiteedi) suurendamine sõltub kasutatavast objektiivist. Fookusest väljapoole jäävate alade valguslaikude kuju on seotud objektiivi diafragma labade tekitatud ava või auguga. Põhireegel on see, et mida rohkem on objektiivil diafragma labasid, seda ümmargusem on ava ja seda ilusam on bokeh-efekt.

 silhouette of woman in-front of city scape with zoom

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde