panning shot of bike in the air

Liikumise jäädvustamine

Kuidas fotodega liikumist edasi anda

Tegevusfotograafia eesmärk on jäädvustada draamat, liikumist ja kiirust. Dilemma, millega aga kõik fotograafid tegelema peavad, on see, kuidas seda liikumist fotodega edasi anda.

Tegevuse külmutamiseks ja teravate tulemuste saavutamiseks on vaja kiiret säriaega. Kui te aga püüate kiire säriajaga jäädvustada näiteks 320 km/h kihutavat ralliautot, võib pildilt tunduda nagu tegemist oleks hoopis seisva autoga. Vaatajatel on väga keeruline selliselt pildilt liikumist välja lugeda.

Sellest artiklist leiate lisateavet panoraamimise kohta, mille puhul on tegemist tehnikaga, kus kasutatakse aeglasemat säriaega ja liikuva subjekti jälgimist. See sobib suurepäraselt liikumise edasi andmiseks, kuid seda saab kasutada ainult teatud olukordades. Lisaks nõuab heade tulemuste saavutamine päris palju harjutamist.

Te ei pea tegema täielikku panoraamvõtet, vaid piisab ka osalisest panoraamimise põhimõtete järgimisest. Näiteks kui vähendate säriaega 1/1000 sekundilt 1/640 sekundile, aitab see lisada hägu kiiresti liikuvatele elementidele, nagu autorattad või lind. Lisaks on mõistlik jälgida oma subjekti läbi pildiotsija. See tehnika võimaldab luua liikumise tunnet ka kiirema säriajaga, kuid eriti oluline on see aeglase säriaja korral.

Peale säriaja kiiruse muutmise on ka teisi tehnikaid, mille abil saab liikumist edasi anda. Leidke sündmuse põhitegevus. Kuigi ühe subjekti pildistamine on täiesti piisav, võib kahe koos liikuva subjekti jäädvustamine liikumist ja tegevust veelgi paremini edasi anda.

Lisaks võistlusmomendile võib otsida ka teisi liikumise või kiirusega kaasnevaid elemente, nagu rehvisuits, veespordis tekkivad veekeerised või hobuste võiduajamisel lenduv tolm või muda.

Veel üks võimalus on fotode tahtlik hägustamine. Teravustage subjekti, seadistage lühike säriaeg ja liigutage kaamerat vastupidiselt liikumise suunale – see aitab luua hägusate värvide jada, mis aitab samuti liikumise tunnet tekitada.

Seotud artiklid
Learn to use panning for better action photos

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Õppige panoraamimise abil paremaid tegevusfotosid jäädvustama

Panoraamimise oskus tuleb teile alati kasuks. Õppige, kuidas kontrollida oma kaamerat ideaalse tulemuse saavutamiseks.

Capturing motion photography

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Tegevusfotode jäädvustamine

Tegevusfotode jäädvustamisel tuleb teil valida, kas külmutada tegevus VÕI lasta loomingulisel hägul fotodel toimuvat liikumist näidata. Canoni juhendaja Brian Worley jagab oma parimaid nõuandeid liikumise pildistamiseks.

Shoot sharper fast-moving action

SPORDIFOTOGRAAFIA

Jäädvustage kiiresti liikuvat tegevust teravamalt

Suurepäraste tegevusvõtete tegemine, näiteks linnajõe surfaritest, lumelauduritest ja jooksjatest, tähendab ettemõtlemist. Kõigepealt on vaja mõelda sellele, mida soovite jäädvustada, kui kiiresti subjekt liigub, kuhu pannakse varustus üles ja kust pildistatakse.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde