Piotr Malecki shooting on the streets of Warsaw with a Canon EOS M6 Mark II.

TÄNAVAFOTOGRAAFIA

Piotr Malecki jagab oma ebaharilikku tänavafotograafia stiili ja testib Canoni kaamerat EOS M6 Mark II

Dokumentalist ja filmilooja Piotr Malecki armastab oma kodulinna Varssavi: selle elavaloomulisi tänavaid, ägedaid inimesi ja energilist kultuuri.

„Varssavi oli enne teist maailmasõda imeline,“ rääkis ta. „Suur osa linnast hävitati ja vanalinn ehitati uuesti üles, järgides võimalikult palju linna originaalpilti. Kuid linnal on ka teine pool.“ Viimase 10 aasta jooksul on toimunud palju ümberkorraldusi ja eriti palju on see mõjutanud Wisla jõge, mida ümbritsev ala on nüüd linnaelanikele nautimiseks avatud.

Piotri fotograafiakirg sai alguse tema isast, kes kinkis talle jõuludeks Venemaal valmistatud Smena kaamera. See oli 11-aastase Piotri jaoks tähtsam kui mis muu kingitus: „Isa on üks põhjustest, miks minust fotograaf sai. Ta ei andnud mulle lihtsalt kaamerat kätte, vaid õpetas ka, kuidas seda kasutada,“ lisas ta.

Photographer Piotr Malecki stands in long grass holding a Canon EOS M6 Mark II beside the river Vistula.

Nüüd kasutab Piotr ainult Canoni kaameraid ja tema sai ka esimesena Euroopas katsetada uut kaamerat Canon EOS M6 Mark II. Ainus koht, kus ta seda proovida tahtis, oli Varssavi tänavatel. Ta sõitis mööda jõe läänekallast piiritlevat teed ja külastas idakaldal paiknevaid varjulisi liivarandu, kus noorukid õhtuti koguneda armastavad.

Canon EOS M6 Mark II sobis Piotri rahuliku ja spontaanse tänavafotograafia stiiliga hästi, kuna see 32,5-megapikslilise sensoriga peeglita kaamera on väga kompaktne ja mitmekülgne. Selle kõrgetasemelised funktsioonid, nagu kiire 14 kaadrit sekundis (kaadrit/s) sarivõttekiirus, 180˚ ülestõstetav puuteekraan, 4K video ja palju muud, pakkus Piotrile palju loomingulisi võimalusi.

„See sobib täiuslikult alles alustavale või entusiastist fotograafile, kel ei ole väga suurt eelarvet või kes sooviks endale kerget lisavalikut,“ rääkis ta.

Siin jagab Piotr oma nippe tänavafotograafia jaoks ja kuidas kaamera Canon EOS M6 Mark II omadustest viimast võtta.

1. Olge spontaanne

Seotud artiklid
A woman in a summer dress and sunhat holds the Canon EOS R10 up to her face to look through the viewfinder, as she stands in front of detailed Spanish architecture.

REISIFOTOGRAAFIA

Ringkäik Sevillas kaameraga EOS R10

Blogija Diana Millos uuris, mis teeb sellest loomingulisest kaamerast parima reisikaaslase.

Vlogging how-to: winning vlogging tips

TÄNAVAFOTOGRAAFIA

Avastage enda jaoks abstraktne tänavafotograafia

Looge tavalistest objektidest suurepärast kunsti, järgides neid lihtsaid sürreaalse tänavafotograafia nõuandeid.

Street photography tips

TÄNAVAFOTOGRAAFIA

Tänavafotograafia nõuanded

Jäädvustage argielu maagiat, järgides tänavafotograafi Giuseppe Esposito-Rodrigues nõuandeid ja tehnikaid.

Spontaansete ja ebaharilike hetkede jäädvustamine on üks tänavafotograafia suurimatest võludest ning kiire sarivõtterežiimiga kaamera on selle juures asendamatu.

Piotr sattus pildistamise käigus väga ägedale ja ebatavalisele situatsioonile. „Need kutid trikitasid tänavatuledest valgustatud tänaval oma jalgratastega,“ alustas ta. „Nende jäädvustamiseks pidin ma paari asja kombineerima – suur ISO-valgustundlikkus, kaamera kõrge kaadrisagedus ja avatud avaga (f/1.4) teravustamine – kuid see töötas minu arvates väga hästi.“

Kaamera Canon EOS M6 Mark II RAW-failide sarivõtterežiim võimaldas Piotril pildistada 30 kaadrit/s, jäädvustades väikseid 18-megapiksliseid pildifaile. Sellel on ka eelseadistuse valik, mis salvestab pool sekundit enne katiku vajutamist jäädvustatud pilte, tänu millele saate pildile püüda ka kõige kiiremini kaduvaid hetki.

2. Mängige videoga

Photographer Piotr Malecki films a volleyball player on a sandy riverbank under a bridge.

Väike ja märkamatu kaamera, mis on võimeline jäädvustama erineva eraldusvõime ja kaadrisagedusega, on tõesti kasulik. Seda arvas ka Piotr, kui ta sattus peale Wisla jõe ääres rannavõrkpalli mängivatele noortele.

Piotr selgitas, et Canon EOS M6 Mark II suudab jäädvustada teravate detailidega 4K videot ja rakendada suurt kaadrisagedust. 4K detailsus tähendab seda, et saate kärpida oma videoid järeltöötluses ja luua ka täis-HD väljundit, mis annab filmiloojatele, nagu Piotr, võtte kadreerimisel suuremat paindlikkust. „Saate valida osa pildist ja suurendada seda, tegemata kvaliteedis kompromisse,“ selgitas ta.

Canon EOS M6 Mark II võimaldas Piotril jäädvustada täis-HD-s kiiret liikumist kiirusega 60 kaadrit/s, lisamata sellele närvilisust, mida võib teinekord aeglasema kiiruse juures märgata. Veelgi sujuvamate videote jaoks on olemas ka 120 kaadrit/s kiirus ja neljakordne aegluupvõte.

3. Avastage maailma ka pimedas

Linnamelu jäädvustamise juures on oluline avastada ka elavat ööelu. Jäädvustades õhtuhämaruses rannavõrkpalli mängivaid noori ja pimedas trikiratastega sõitvaid poisse, pidas Piotr kaamera Canon EOS M6 Mark II nõrgas valguses võimekust hindamatuks.

„Ma testisin kaamerat nõrgas valguses ja kuni 3200 ISO-valgustundlikkusega. Suurema valgustundlikkuse korral oli tulemus pisut teraline,“ rääkis ta, lisades, et Canon EOS M6 Mark II suudab nõrgas valguses jäädvustada sama hästi nii videot kui ka fotosid. Kaamera maksimaalne ISO-valgustundlikkus on 25 600.

4. Keskenduge inimestele

Inimeste kaasamine tänavafotograafiasse on üks parimaid viise, kuidas koha tunnetust edasi anda ning pildile liikuvust ja isikupära lisada. Inimesed on Piotri töödes kesksel kohal. „Ma pildistan küll kohti, kuid minu peamine subjekt on siiski inimene,“ selgitas ta.

Inimeste jäädvustamisel on oluline jälgida teravustamispunkti – selleks võivad olla põhisubjekti silmad, keskse tegelase nägu või palli järele hüppav inimene. Canon EOS M6 Mark II paindlik ja kergesti kasutatav automaatteravustamissüsteem aitab teid selle juures.

„Automaatteravustamise täpsus on väga oluline ning Canon EOS M6 Mark II puhul on see tõeliselt usaldusväärne ja kiire,“ rääkis Piotr. „See jälgib nägusid ja lisaks saate kasutada ka silmade jälgimist.“

Canon EOS M6 Mark II teravustab automaatselt ning annab teile võimaluse lasta kaameral valida teravustamispunkti või määrata seda käsitsi ise. Piotr määrab oma automaatteravustamispunkti käsitsi, kasutades kas kogu aktiivset automaatteravustamisala või kindlat ala. Kasutades kompositsiooni leidmiseks valikulist pildinäidikut, sai ta valida tagumiselt puuteekraanilt punkti oma pöidlaga.

„Saate määrata pildil teravustamisala, mida kaamera jälgima peab. Selleks ei pea olema nägu – see võib olla mis tahes asi – ja kaamera hoiab seda fookuses.“

Photographer Piotr Malecki is in sharp focus as he photographs a fast-moving roller skater, who is blurred.

Kaks omadust, tänu millele Canon EOS M6 Mark II teistest eristub, on Piotri sõnul „automaatteravustamise täpsus maksimaalavaga jäädvustamisel ja see, et ka suurema ISO-valgustundlikkusega saab pildistada, ilma kvaliteedis kompromisse tegemata“. Objektiivide vahetamise võimalus on samuti oluline. „Kui mul on vaja nõrgas valguses kvaliteetset tulemust, saan ma vahetada komplektis oleva mudeli Canoni objektiivi EF-M 32MM f/1.4 STM vastu,“ rääkis ta, „tänu sellele on see hea valik nii entusiastidele kui ka professionaalsetele fotograafidele, kes otsivad kompaktset lisakaamerat.“

Autor: Kevin Carter

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi kõikide lugude juurde