Long exposure lights

Uus eredam vaatenurk nõrgas valguses pildistamisele.

Rääkisime Nige Levantermaniga – fotograafiga, kes on spetsialiseerunud nõrgas valguses pildistamisele ja värvirohketele linnavaadetele. Tänu meisterlikule pika säriaja ja kontrastsete eredate tulede kasutamisele loob Nige dünaamilisi valgusrohkeid lugusid.

Saame lähemalt tuttavaks – kust tuleb sinu kirg pildistamise vastu?

Uus töö viis mind Londonisse, kus ma hakkasin fotograafiat kasutama selleks, et linna paremini tundma õppida. Alguses tegin ma pilte mobiiltelefoniga. Siis tahtsin aga proovida nõrgas valguses ja pika säriajaga pildistamist ning telefoniga ei saanud seda teha. Nii hakkasin ma kasutama digipeegelkaamerat.

Ma ei ole läbinud mingit erikoolitust – põhiteadmised sain YouTube’i videotest ja seejärel järgisin lihtsalt oma kõhutunnet. Praegusesse hetke olengi jõudnud tänu pidevale harjutamisele ja iseõppimisele.

Mis sind nõrgas valguses pildistamise juures kõige rohkem paelus?

Mulle meeldib jäädvustada liikumist ja eredate tulede kontrastsust öisel ajal. Stseenide ellu äratamiseks püüan pildile püüda liiklust, inimesi ja värve.

Nige, sulle meeldib kasutada pikka säritust – kas selgitaksid meile, kuidas seda täpselt teed?

Kõige olulisem on õige koha leidmine. Hea pildi saamiseks peab olema tagatud õige pildistamisnurk, ohutu kaugus liiklusest ja piisavalt kindel aluspind, sest iga väiksemgi liigutus võib pilti hägustada. Kuulsate ja ikooniliste kohtade jäädvustamisel tuleb arvestada ka inimestega, kes kaadri ette liikuda võivad.

Mis puudutab aga pildi tegemist, siis tuleb selleks kasutada statiivi ja võimalikult väikese avaga objektiivi. Teravus suunake foto keskpunkti. Seejärel lülitage sisse käsitsi režiim ja kasutage pikka säriaega (5–30 s).

Fotograafidele, kes alles õpivad pika säriajaga töötamist, soovitan ma aktiveerida säriaja prioriteedi režiimi, sest siis teeb kaamera pool tööst ise. Alustamiseks võitegi kasutada ava F14, ISO väärtust 100 ja säriaja prioriteeti. Sellisel juhul määrab teie kaamera ise sobiva säriaja ja kui see ei ole pikem kui 30 sekundit, siis saate ka hea tulemuse.

@Nige Levanterman

Millist Canoni komplekti sa nõrgas valguses pildistamiseks kasutad?

Hetkel on mul kasutusel kolm komplekti. Üks neist on Canon EOS 5DS R, mida kasutan aegvõttevideo jaoks. Selle abil saab 50 MP fotosid 8K videoks muuta. Lisaks sellele on mul veel Canon EOS 5D Mark IV ja uus Canon EOS R. Objektiividest soovitan ma öiseks pildistamiseks F2.8, mis saab vähese valguse korral väga hästi hakkama. F2.8 objektiivide või isegi F1.4 puhul saavutate häid pikalt säritatud pilte isegi käest hoides.

Sa kasutad palju järeltöötlust. Millist nõu annaksid inimestele, kes alles alustavad pilditöötluse õppimist?

Esimene viga, mida paljud teevad ja ka mina ise tegin, on ülesäritus. Vältige seda järeltöötluses ja teie foto näeb palju loomulikum välja.

Kahjuks ei ole pilditöötluse õppimiseks kiiret ja lihtsat viisi. Kui te ei ole kunagi varem töötlusprogramme kasutanud, siis panustage oma aega nende tundma õppimisele. YouTube on täis tasuta õppevideoid, mis sobivad igal tasemel fotograafile.

Kõige olulisem on leida oma stiil – leidke teiste töödest inspiratsiooni, kuid vältige nende kopeerimist.

Mis on sinu lemmikkohad pildistamiseks ja miks?

Mulle meeldivad kohad, kus on palju inimesi, liiklust ja tulesid. Seepärast armastan ma ka pühadeaega. Dekoratiivtuled ja sagimist täis turuplatsid loovad suurepärase keskkonna nõrgas valguses pildistamiseks.

@Nige Levanterman

Millised on sinu kolm kõige tähtsamat nõuannet nõrgas valguses pildistamiseks?

Investeerige heasse statiivi. Selge tulemuse saavutamiseks peab kaamera olema täiesti paigal – iga väiksemgi liigutus tekitab fotole soovimatu hägu.

Pärast seda kui olete kaadri paika saanud, siis lülitage sisse käsitsi teravustamise režiim. Nii ei teravustata teisi kaadris liikuvaid elemente, nagu inimesed või möödasõitvad autod. Selleks valige teravustamispunkt, vajutage päästik pooleldi alla ja aktiveerige objektiivi käsitsi režiim.

Kõigepealt omandage nõrgas valguses pildistamise põhitõed ja alles siis investeerige uutesse objektiividesse. Uus objektiiv muudab teie stiili ja aitab teil edasi liikuda. Mina kasutasin enne esimese digipeegelkaamera ostmist nelja erinevat objektiivi.

Mis sul järgmiseks plaanis on?

Otsin alati uusi ideid. Ma tahan teistest erineda – seepärast olen ka paljusid ikoonilisi hooneid hoopis teisel viisil jäädvustanud. Minu eesmärk on areneda, muutuvate aegadega kaasas käia ja sotsiaalmeedia nõudmistele vastata.

@Nige Levanterman


Soovituslik komplekt

Canon EOS 2000D

Canon EOS M50Autor: Sasha Newbury