Tegevusele lähedale

Kompositsioon on fotograafias oluline ning kõige aluseks on teadmine, mida fotosse kaasata ja mida välja jätta. Tegevuse jäädvustamisel dramaatiliste fotode saamiseks on üks parimaid viise kaadri täitmine objektiga. See tekitab tunde, et olete tegevusega rohkem seotud.

Proovige füüsiliselt võimalikult lähedale saada. See muudab kaadri tegevusega täitmise hõlpsamaks. Kui pildistate staadionil, saate mängijatega peaaegu samal tasandil olla, mis võimaldab saavutada kena hägusa tausta, mida poleks võimalik jäädvustada, kui pildistaksite kõrgemast vaatepunktist.

Sageli on see piiratud, kui lähedale te tegevusele füüsiliselt liikuda saate. Sellises olukorras kasutage pikemat objektiivi või suurema suumiga kaamerat, et vähendada kaugust objektist.

Suumides, eriti suure teravustamiskaugusega, olete nii lähedal, et objekti on lihtne silmist kaotada. Canon on leiutanud leidliku uue tehnoloogia, mis aitab probleemi lahendada.

Suumiga kadreerimise abifunktsioon aitab hoida objekti kaadris, suumides välja, kui see ulatub kaadrist välja. Seejärel suumib kaamera tagasi sisse, kui paigutate objekti võtte keskele.

See annab teile suumi võimsuse ilma perspektiivi või objekti silmist kaotamata.

Tegevusfotograafia – suumimine