Hetke jäädvustamine

Ideaalse võtte saamine tegevusfotograafias oleneb ettevalmistusest sama palju kui hetkes olemisest. Kui asi puudutab spordi jäädvustamist, peate olema tuttav ümbruskonnaga, et oleksite olla õigel ajal õiges kohas ja et teil oleks hetke jäädvustamiseks õige seade. Proovige enne sündmust toimumiskohta külastada, et teaksite, kus ja kuidas parimaid võtteid luua.

Samuti peavad teil olema vajalikud teadmised pildistatava spordi kohta. Näiteks jalgpallimatši jäädvustamisel proovige otsida liikumise mustreid. Head võtet on palju lihtsam saada siis, kui saate toimuvat natuke ette ennustada.

Mõnikord juhtuvad asjad nii kiiresti, et teil pole aega reageerida. Aktiveerige sarivõte koos AI Servo pideva iseteravustamisega. Seejärel suunake kaamera objektile ja vajutage jälgimise alustamiseks katikunupp poolenisti alla. Kui vajutate nupu täiesti alla, jäädvustab kaamera seeria teravustatud fotosid, mis suurendab tõenäosust, et jäädvustate täiusliku kaadri.

Kiirus varieerub erinevate kaameramudelite vahel. Näiteks EOS 7D Mark II sisaldab nii spetsiaalset katikuseadet ja peegelsüsteemi kui ka Canoni pildiprotsessorit DIGIC, mis võimaldab jäädvustada kümme uskumatut kaadrit sekundis.

Tegevusfotograafia – hetke jäädvustamine