Üks kõige ekstreemsemaid talvesporte

Kunagi oli see lumerohkete kuude ajal üheks võimaluseks kaugetesse paikadesse reisimiseks, kuid nüüd on skijöring üks kõige ekstreemsemaid talvesporte. Suuskadel sportlane hoiab spetsiaalselt koolitatud ratsanikuta hobust ohjadest ja laseb ennast nii edasi tõmmata. Osalejad kihutavad kaelamurdva kiirusega, mis võib ulatuda kuni 50 km/h.

1928. a. taliolümpiamängudel oli skijöring demonstratsioonala ning tänapäeval peetakse võistlusi paljudes riikides, mh USA-s, Kanadas, Prantsusmaal ja Skandinaavias. Võistlusdistants on enamasti 5 kuni 20 km. Hobuseid kasvatatakse ja koolitakse, et nad oleks võistlustingimustes rahulikud ning harjunud rakmete ja suusatajaga.

Skijöringi põnevatele ja adrenaliinirohketele hetkedele ligipääsemiseks jälgisime lumel kihutavat kiirusehullu ja valitsevat maailmameistrit 55-aastast Franco Morot tema treeningutel Argentinas. Ta on skijöringuga tegelenud juba 31 aastat ja tema kirg selle spordiala vastu näitab teist võimalust külma aastaaja kogemiseks – nautides lumiseid ekstreemsusi, mitte talvitudes siseruumides. Tulge vaatama.

Kujutised © Richard Walch. Canoni saadik