Your photos, our favourites: Urban and street

Teie fotod, meie lemmikud: linnad ja tänavad

Teie pildid, meie lemmikud: fotod linnadest ja tänavatest

Võtke koos meiega ette retk Poolast Indiasse ja Horvaatiasse ning vaadake meie lemmikpilte, mis laaditi galeriisse üles meie viimase fotokonkurssi raames. Iga pilt jäädvustab ajahetke linnakeskkonnas ja jutustab põneva pildi taga oleva loo.

Outburst of Joy, autor Michal Patron

Outburst of Joy, autor Michal Patron

„Tegin selle pildi tänavakunstiürituse avamisel Lublinis, Poolas. Ma ei teadnud, mis juhtuma hakkab, seega sulandusin rahvamassi ja ootasin. Äkitselt hakkas tööle tossumasin, luues suuri tossupilvi, mis pakkusid lähedalasuvale lasterühmale palju rõõmu. See oli minu võimalus.

Olenemata sellest, et toss ähmastas mu vaatevälja, püüdsin jäädvustada võimalikult suure nurga alt, nii et lapsed jääksid esiplaanile ja kummituste moodi siluetid tagaplaanile. Mul oli aega vaid mõned sekundid – pärast seda lapsed hargnesid ja algas paraad.

Pilt sai esimese kohta Poola kõige tunnustatumal fotoajakirjanike võistlusel Grand Press Photo 2015.“

Free, autor Susana Hinojo

Free, autor Susana Hinojo

„Ronisin Jaipuris asuvas Amber Forti tippu ja mul õnnestus sattuda sinna väga erilise festivali ajal. Inimesed olid kogunenud, et protestida India sajanditepikkuse soolise ebavõrdsuse vastu.

Kogu stseen oli maagiline – ja äkki oli mu silme ees see täiuslik hetk. Täiesti loomulik armastuse ja õnne žest ema ja tütre vahel.

Sel hetkel olid mu süda ja silmad omavahel täielikus kooskõlas.“

Façade med Patina, autor Frederik Frydendal

Façade med Patina, autor Frederik Frydendal

„Nautisin parasjagu rikšasõitu Splitis, Horvaatias, kui möödusin selles väiksest aknast ja tundsin, kuidas miski mind selle poole tõmbas. Nii palju, et lausa pidin sinna tagasi pildistama minema.

Mu instinkt ei vedanud mind alt. Lõõgastunud atmosfääri, loomuliku pealispinna ja keeruka struktuuri tõttu on selle foto taga olev lugu minu jaoks lihtsalt väga kodune.

Reisi- ja tänavafotode puhul jäädvustan alati RAW- ja AV-režiimis ning seekord kasutasin f/8 ava. See laseb mul jäädvustada võimalikult palju detaile.“

Proovige selle kuu väljakutset

Kõik need fotograafid jagasid ühte ajahetke, jäädvustades oma igapäevaseid kogemusi oma igapäevases linnakeskkonnas. Mis toimub teid ümbritsevas maailmas? Saage inspiratsiooni meie igakuisest teemast, vaadates meie galeriid, jagage oma lugu ja teie pilti võidakse näidata järgmise nädala galeriis!