burano-italia-estelle-moreau.jpg

Teie fotod, meie lemmikud: reisimine

Sellel kuul olete saatnud meile pilte oma reisidest üle maailma, värvikast Kuubast eheda Indiani, jagades oma ainulaadseid vaatenurki paeluvatest paikadest. Siin on meie valik piltidest, mida olete galeriis jaganud.

Colors of India, autor Margarita Trull Bosch

„Tegin pildi Merevaigukindluses (Amber Fort) Jaipuri lähedal Rajasthanis, ühes India värvikaimatest osariikidest.

Punasest liivakivist ja marmorist kindlus on väga järsul künkal asuv neljakorruseline loss. Tippu jõudmiseks võib sõita elevandi seljas, jalgu vaevamata.

Kindluses on palju kauneid ruume ja avaraid terrasse. Ühes neist seisis koos sõbralik naisterühm, kes kõik kandsid värvikaid, pilkupüüdvaid sarisid. Mulle meeldisid väga külg külje kõrval seisvate naiste ja elevantide kontrast ning kivist põranda kahvatu värv. Ka Rajasthani kõikide ergaste värvide taustal paistsid nii sarid, elevandid kui ka kaunid näoilmed silma.“

Cuba, autor Melina Surrano

„Tegin foto Kuubal, kus oli kruiisilaeva esimene peatus. Hoonetes segunesid tähelepanuväärselt vana ja uus. Mulle meeldis väga päikesevalgus ja soovisin jäädvustada vaatepilti, kus olid näha ka retroautode kaunid värvid, millega inimesed Kuubal ikka veel sõidavad.

Kulutasin natuke aega, otsides tänavatelt vana ja uue õiget kombinatsiooni. Mind üllatas see, et linna vanas osas elati veel, ehkki see oli täielikult käest ära ja seal oli palju lagunevaid hooneid.

Reisin palju ja katsetan kõike, et kaunis kaader kätte saada. Vahva on silmitseda vaatepilte erinevatel kellaaegadel ja jälgida valgust. Võtan kaamera endaga spontaansete hetkede jaoks alati kaasa.

Kuuba osutus minu jaoks meeldivaks üllatuseks. Haaraksin kohe kinni võimalusest tagasi minna, ehkki tean, et seal on algamas ajaloo uus peatükk ja tõenäoliselt ehitatakse paljud linnad ümber. Loodan väga, et see ei kaota oma võlu. Sellest oleks tõeliselt kahju.“

Paris mon Amour, autor Lars Suechting

„Tegin foto Pariisis. Olin naisega puhkusel ja soovisime näha linna teist külge, eemal tavapärastest vaatamisväärsustest. Sellest ajast peale, kui endale viieaastasena oma esimese Canoni kaamera sain, olen nautinud uute asjade pildistamist uute nurkade alt.

Kõndisime tänavatel läbi pika maa ja nägime palju imetoredaid maju ning parke ja kohtasime arvukalt abivalmeid, sõbralikke inimesi. Lõpuks jõudsime ühe raekoja ette. Palju inimesi ja lapsi oli ametis arvukate seebimullide tegemisega. Kõik olid rahul ja naersid ning liikusid. Külje peal seisis kaunite majade taustal vana karussell ja nägin kaadrit, mis oli nagu see Pariis, mida olin alati kujutlenud – kaunis, vana, mänguline, värvikas, maagiline ja alati liikumises.

Reisimine on minu fotograafia arengu seisukohast väga oluline. Katsetan alati uusi asju, et jäädvustada seda, millest koosneb riik, kus viibin. Selleks võivad olla erilised inimesed, ilm, maastikud, arhitektuur, lilled ja muud detailid. Fotograafia kaudu õpin tundma riiki, selle inimesi ja elu, mida nad elavad.“

Proovige selle kuu väljakutset

Kõik need fotograafid tutvustasid meile oma reise – ja meile meeldis neid vaadata. Ehk soovite ka teie ainulaadset hetke jäädvustada? Saage inspiratsiooni selle kuu teemast ja vaadake meie galeriid. Seejärel jagage ka oma pilte. Teie töö võidakse avaldada järgmises väljaandes.

Saada oma fotod