Wilder Story by Loraraine Poole

Teie fotod, meie lemmikud: inimesed ja portreed

Mõtlikest nägudest Läänemere randadel kuni töösse süvenenud mere ääres tegutseva käsitööliseni – sellel kuul olete meile saatnud mõtlemapanevaid portreesid, mis juhivad tähelepanu huvitavatele inimestele terves maailmas. Siin on meie valik piltidest, mida olete galeriis jaganud.

Dreams of the Sea, autor Nikolai Pogodin

„Ma tegin selle foto Visla jõe maasäärel, mis asub Läänemere kaldal ning on Venemaa ja Ida-Preisimaa läänepoolseim punkt. Siin on tõeliselt tunda ajaloolist õhkkonda – justkui oleks see moodsa elu poolt puutumata jäänud.

Jalutades mööda rannaäärt, möödudes osaliselt purustatud Luftwaffe varjenditest, nägin ma poissi, kes istus vee ääres telliskivimüüril. Ta silmitses türkiissinist merd, justkui mõtiskledes selle koha mineviku ja oma tuleviku üle. Ma armastan sellist kontrasti. Pilt oleks justkui unistustemaailmas, kuid on siiski reaalsusega seotud. See meenutas mulle minu enda lapsepõlve.

Ma tegin selle pildi oma Canoni mudeliga EOS 6D ja objektiiviga EF 24-105 L IS USM. Ma pildistan peamiselt RAW-formaadis ava prioriteediga režiimis. See pilt tehti avaga f/9, väärtusega ISO 100 ja fookuskaugusega 35 mm.”


Mr Potter, autor Lorraine Poole

„Möödunud augustikuus külastasin Lyme Regist Dorsetis Inglismaal, kuna üks mu fotodest oli seal näitusel. Saabudes avastasin, et see oli juba müüdud ega olnud väljapanekus näha. Kuna mul oli vaba aega, otsustasin seda kaunist mereäärset linna uudistada ning nautida suurepärast võimalust teha pilte kohalikest inimestest ja turistidest. Me kõndisime mööda millestki, mis paistis olevat väike ja pime kuur avatud uksega. Kuna olen üpris uudishimulik, otsustasin vaadata, mis seal sees on. Kohalik pottsepp oli viimistlemas kruuse, mis ta oli just müügiks valmistanud. Ta nägi välja kui maal vanast merekäsitöölisest-pottsepast oma savise põlle, päevinäinud välimuse ja imelise habemega. Ta oli üksi ja sügavalt keskendunud, ümbritsetud savi, kausside, purkide ja pottsepatööriistade poolt, mis rippusid ümberringi kõikjal vanadel lubjatud seintel. Ma seisin ja vaatasin teda tegutsemas, tehes seeria fotosid ning üritades tabada tema rahulikku iseloomu ja meisterlikkust.

Selleks et saada kontrastset ning detailset pilti, kasutasin ma väärtust ISO 800. Ma tahtsin saadaolevast valgusest maksimumi võtta ja mulle ei meeldi välku kasutada. Ava oli f/4.5. Mulle meeldib selle pildi juures, et pottsepp on oma loomulikus keskkonnas. See annab armsa konteksti tema iseloomule ja elukutsele.

Tegin selle foto oma Canoni mudeliga EOS 6D ja Canoni objektiiviga EF 24mm-105mm L.”

Jagage oma pilte

Soovite võimalust oma fotot siin näha? Järgmise kuu teema on valgusega mängimine. Püüdke päikesetõusu, jäädvustage videviku maagiat või olge julge ja eksperimenteerige välguga. Olge valgusega loov ja jagage oma fotosid meie galeriis.

Saada oma fotod