Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Teie fotod, meie lemmikud: mustrid ja tekstuurid

Sellel kuul on seadsime eesmärgiks unustada värvid ning keskenduda linnahoonete mustritele, tekstuuridele ja disainile. Palusime kolmel meie lemmikfoto teinud fotograafil jagada pildi taga olevat lugu.

The Forum District, autor Nicolas Noyes

The Forum District, autor Nicolas Noyes

„Tegin selle pildi, kui olin Hispaanias Barcelona linnas puhkusel. Olen selle linnaga tuttav, aga ühel varajasel pärastlõunal avastasin äsjaehitatud rajooni, mida kutsuti Foorumiks. Arhitektina pöörasin uutele ehitistele tähelepanu.

Mind rabas selle kontorihoone harmooniline kontrast sirgete ja korrapäraste joonte vahel Mulle meeldivad inimese loodud kõrvuti asetsevad struktuurid ja juhuslikud pilvejutid taevas. Hiljem redigeerisin natukene pilti, et lisada õiget tunnetust. Nii tehes sain näidata taevast ja ehitist võrdselt sama säritusega.“

Ponder, autor Ana Valente

Ponder, autor Ana Valente

„See foto on tehtud ühel pühapäeval Lissabonis spetsiaalselt selle kuu mustrite ja tekstuuri väljakutse jaoks. 

Mind valdab alati teatud põnevus ja ärevus, kui näen stseeni, mida tõepoolest jäädvustada soovin. Sellel pärastlõunal nähtud stseen oli täiuslik. Tavalise Portugali arhitektuuri ja ilusate plaatidega dekoreeritud ehitise ees, munakividest tänaval, seisis karakter, kes sobis täiuslikult stseeni. 

Tegin pildi kaamera käsitsi režiimi kasutades, püüdes mitte mehe tähelepanu äratada, et jäädvustada hetke tõeline olemus.“

Brace, autor Gonzalo Garcia

Brace, autor Gonzalo Garcia

„Linnas ringi kõndides hoian silmad lahti, et tabada erilise valgusega hetki. Samuti meeldivad mulle olukorrad, kus loomulik kadreerimine aitab kompositsiooni loomisele kaasa. Jalutasin Hispaanias, Oviedo lähedal, ja nägin seda tellingutega ehitist. Horisontaalsed ja vertikaalsed struktuurid ning värvide sügavus meenutasid mulle abstraktset maali. 

Ehitise ümber oli kaitsetara, seega ma ei saanud oma vaatenurka muuta, aga püüdsin säilitada horisontaalsed ja vertikaalsed jooned nii, nagu neid nägin. Järeltöötluse käigus kärpisin kaadrit hoolikalt, et kompositsiooni tasakaalustada. Tegin pildi Canoni objektiiviga EF 24-70mm f/2.8 L II USM ja kaameraga EOS 6D. Minu arvates on see väga mitmekülgne kombinatsioon.“

Proovige selle kuu väljakutset

Igal pildil on ainulaadsed mustrid, tekstuur ja disain, aga nüüd soovime näha maailma läbi teie silmade. Osalege selle kuu fotokonkursil ja teie foto võidakse meie galeriisse üles laadida! Haarake oma kaamera, avastage oma linna ja laadige foto üles siia.