burano-italia-estelle-moreau.jpg

Teie fotod, meie lemmikud: minu linn

Stockholmist Seoulini, Portlandi Belauni – sellel kuul saatsite meile pilte kõikjalt maailmas, andes meile ühe foto kaudu ettekujutuse oma linnast. Siin oma valik meie lemmikpilte, mida olete galeriis jaganud.

Burano, Itaalia, autor Estelle Moreau

„Burano on saar Veneetsia laguunis Põhja-Itaalias. Burano mentaliteeti väljendavad täiuslikult mitmevärvilised majad: see on soe ja avatud. Kõndides saare väikestel alleedel, saate aru, kui palju rahulikum see Veneetsiast on. Oma mitmekülgse ja värvika arhitektuuri, vaikse õhkkonna ja kaunite kanalite tõttu erineb Burano märkimisväärselt oma suuremast ja tuntumast õest. Saar on tuntud ka oma siidi tootmise poolest – sobivalt peen käsitöö selle kauni linna jaoks.

Tegin selle pildi pärast pikka jalutuskäiku Veneetsias ja Muranos. Tundsin end turistihordide tõttu halvasti, aga kui suundusin Buranose, läks mu tuju paremaks. Sellel koha munakivitänavatel kõndimine avaldab väga positiivset mõju – nii kohalikud kui ka külalised naeratavad lakkamata.

Veetke siin pärastlõuna ja saate kindlasti head energiat. Lahkudes tundsin end värskena ja mul oli hea meel, et kogesin neid värve enne oma halli ja töisemasse maailma naasmist.“

Pécs in Fog, Ungari, autor Robert Jakab

„Ilm on alati üllatav Pécsis – väikses linnas Lõuna-Ungaris, mida pean oma koduks. Tegin selle foto varajasel jaanuari hommikul, kui keskväljaku arhitektuur hakkas just pilvede tagant välja paistma. Näete raekoja erksaid tulesid udus helendamas ning vapustavat Pasha Qasimi mošee vasest kuplit.

Võtteks valmistudes vaatasin ilmateadet juba päevi varem, seejärel suundusin mäele, et leida täiuslik vaatenurk. Mu kaamera tuli külmas hästi toime ja peaaegu kõik sellel hommikul tehtud fotod olid suurepärased.

Pécsis elavad koos mitmed etnilised rühmad. Lapsepõlves elasin kiriku lähedal, mis sellel fotol näha on. Nüüd elan mošee lähedal. Minu jaoks võtab see pilt kokku linna vapustava kultuurilise mitmekesisuse.“

Genova gabbiani affamati, autor Renzo Oroboncoidi

„Tegin selle foto, külastades mereäärset linna Genova. Seal asub Itaalia kõige tegusam sadam. Lootsin jäädvustada linna mitmekülgsust, et näidata kontrasti vanade ehitiste ja linnatänavate ning mitmete alleede vahel, kui nägin neid kajakaid. Nad sööstsid madalale seina äärde, et haarata leivatükke, mida üks naine oli maha jätnud. Selles hämaras tehtud fotos on midagi dramaatilist. Kui vaatate kaugusesse, märkate ka päikeseloojangu kuma Genova vetelt peegeldumas.“

Proovige selle kuu väljakutset

Kõik need fotograafid tutvustasid meile ühte hetke oma elus – ja meile meeldis neid vaadata. Ehk soovitee ka oma ainulaadset maailmavaadet jäädvustada? Saage inspiratsiooni selle kuu teemast ja vaadake meie galeriid. Seejärel jagage ka oma pilte. Teie töö võidakse avaldada järgmises väljaandes.

Saada oma fotod