hero

Teie fotod, meie lemmikud: talv nõrgas valguses

Sellel kuul esitasime teile väljakutse end soojalt riide panna ja võtta viimast talvisest nõrgast valgusest, et luua mõned vapustavad pildid. Palusime kolmel meie lemmikfoto teinud fotograafil jagada pildi taga olevat lugu.

Crepusculo, autor Javier Pavia Barajas

„Tegin selle foto Norras mäel nimega Floyen, kust avaneb vaade Bergeni linnale. See on linna üks populaarsemaid vaatamisväärsusi. Mulle meeldib oma Canoni kaameraga välja minna, kui lund sajab, kuid ma ei olnud varem nii suurt riski võtnud. Olin natuke eksinud, kui oma kaameraga mäkke päikse poole ronisin.

Mulle meeldib selliseid rännakuid üksi teha, kuna see aitab mul keskenduda ja tähelepanu pildile suunata. Olenemata külmast ilmast, olen oma reisiga rahul, kuna sain selle võtte linnast, mis näeb talvises valguses imeilus välja.”

Wolf in de mist, autor Marga Straver

„See foto on tehtud Saksamaal Vehlingeni küla lähedal asuvas looduspargis. Jõe ääres asuv park on koduks mitmetele Euroopa loomadele, näiteks huntidele, põtradele, piisonitele ja ilvestele, kes elavad oma areaalis.

Oli jaanuar ja ilm oli halb. Vihma oli sadanud ja oli palju udu. Puude juures oli viis hunti. Äkitselt hüppas üks mahakukkunud puule. Õnneks sain selle pildi jäädvustada oma peidukohast, kus olin terve päeva õiget võtet oodanud.

Nõrga valguse tõttu pidin kasutama pikemat säriaega ja suuremat ISO-valgustundlikkust kui tavaliselt. Loodan kevadel tagasi tulla, kui ilm ja valgus on paremad. Üks huntidest oli tiine, seega kui järgmine kord näeme, kohtun võib-olla kutsikatega!”

Mountain Church, autor Guillermo Garcia

„Island on ööfotograafide paradiis. Virmaliste nägemine ja pildistamine loomulikus keskkonnas on kogemus, mis ei lähe kunagi meelest. Mina tegin pildi novembrikuu ööl, mil virmalisi ei prognoositud. Foto on tehtud Kirkjufelli jalamil, Grundarfjörðuri linna lähedal.

Taevas oli peaaegu täiskuu ja taevas oli selge. Otsustasin lihtsa kompositsiooni kasuks, kus tagataustale jääb mõranenud jää ja esiplaani keskosasse mägi. Umbes 23.00 paiku märkasin, et taevas hakkab nähtavale tulema roheline laik. Olin äärmiselt põnevil, kuna koidik hakkas suurendama intensiivsust ja distantsi, luues peaaegu täiusliku kaare Kirkjufelli peale.

Virmaliste liikumise jäädvustamiseks kasutasin käsitsi režiimi 2,5 säriga f/2.8 ava ja ISO 3200 juures.”

Proovige selle kuu väljakutset

Guillermo, Marga ja Javier jäädvustasid oma piltidel nõrga valguse ilu. Soovime näha maailma teie objektiivi läbi. Äkki soovite osaleda selle kuu fotokonkursil? Haarake oma kaamera, avastage oma linna ja laadige foto üles siia.