Your photos, our favourites: Patterns and Textures

Teie fotod, meie lemmikud: kiire liikumine.

Välgukiirusel liikuvast loodusest kiirelt mööduva suvehetkeni – palusime teil näidata oma fotosid kiirest liikumisest. Siin on meie valik piltidest, mida olete galeriis jaganud.

„Lend karussellil“, autor: Sergey Yevstafyev

„Ma tegin selle pildi, jalutades kaunis pargis, mis asub minu kodu lähedal Aktobe linnas Kasahstanis. Oli kaunis suvine pärastlõuna – üks neist päevadest, mil on lihtsalt võimatu kodus püsida! Ma märkasin kahte lõbusat tüdrukut karussellil ning tahtsin seda õnnelikku ja muretut hetke jäädvustada oma usaldusväärse Canoni digikaameraga EOS 400D ning hiljuti omandatud Canoni objektiiviga EF 70-300 L IS USM.

Minu ees seisis keerukas ülesanne: kuidas sulgeda ava ja saavutada parem väljasügavus. Mul ei olnud statiivi kaasas ja päike hakkas loojuma. Oli „kuldne tund“ – suurepärane, kuid samas väljakutseid esitav aeg piltide tegemiseks.

Seadistasin kaameras RAW-failivormingu, lülitusin režiimi „Ava prioriteet“ avaarvu väärtusega f/10 ja reguleerisin fookuskaugust paremaks kadreerimiseks. Seadistasin fookuse käsitsi ja ootasin hetke, mil tüdrukud lähenevad. Kasutasin sarivõtet, et tagada parima pildi jäädvustamine. Olen tulemustega väga rahul”

„Jäälind kala järele sukeldumas“, autor: David Watkins

“See pilt tehti Ühendkuningriigis, Birminghamist lõunas asuvas Worcestershire maakonnas, Droitwichi lähedal. Jäälinnud pesitsevad ühel Severni jõe lätetest ja mina olin hästi maskeeritud peidikus. Võte tehti 2016. aasta kevadel.

Selle pildi tegemiseks kulus umbes kümme tundi kannatlikku ootamist, ümbruse tunnetamist ja erinevate tehnikatega pildistamist. Lisaks pidin ootama umbes kuus kuud alates uurimisest, planeerimisest ja vaatlusonni broneerimisest kuni pildistuspäevani. Ootamine tasus ära: sain osa imelisest võimalusest näha neid linde oksal istumas, kala järele sukeldumas ja siis oma saaki söömas.

Pühendunud hobifotograafina paelusid mind jäälinnud. Nende värv, häbelikkus ja liikumise kiirus teevad neist ideaalse subjekti. Ma olin neid linde varem näinud, kuid ma ei olnud kunagi piisavalt kiire, et neist pilti teha.

Pärast seda, kui kell 8 hommikul oma peidukohta saabusin, nägin peagi palju isas- ja emaslinde. Nad toitsid usinalt oma poegi ning lendasid peaaegu kogu aeg oma pesade vahel sisse ja välja. Kuulsin nende kõrget häälitsust mõni sekund enne nende nägemist.

Esimese nelja tunni jooksul oli mul palju võimalusi kala järele sukelduvate lindude jäädvustamiseks. Nad on väga kiired ja mul oli neist väga raske head pilti teha. Sain palju uduseid pilte, pilte sabast ja peast, kuid mul ei õnnestunud tervet lindu teravustatuna jäädvustada!

Enamasti pildistan ma käsitsi režiimis ja see päev ei olnud erand. Ma kasutasin lühikest säriaega pikkusega 1/3200 s, avaarvuga f/10, ISO-väärtust 2000 ja tegin sarivõtteid. Linnud olid hommikul väga aktiivsed ning mul oli palju võimalusi proovida erinevaid tehnikaid ja seadistusi, et seda keerulist võtet teha.

Aja jooksul hakkasin rohkem mõtlema ja oma tegevust planeerima. Teravustasin seda kohta, kus arvasin, et jäälinnud kala püüdes vette sukelduvad ja sealt väljuvad. See oli riskantne strateegia, sest ma ei tahtnud millestki ilma jääda. Kulus veel kolm tundi, kuni mul lõpuks vedas ja jäädvustasin selle pildi. Ma olin väga õnnelik, kuid ei saanud pildistamist lõpetada, et mitte ilma jääda veel mõnest heast võimalusest!

Kümme tundi on pikk aeg ühes kohas istumiseks, aga õnneks oli ilm hea. Mul vedas väga ja ma nautisin iga sekundit. Mul on vedanud, et saan kasutada suurepärast varustust fantastilise objektiiviga, mille soetasin spetsiaalselt selle reisi tarbeks. Kokkuvõttes oli mul väga edukas päev. Tulemuseks on pilt, mis mulle väga meeldib ja mille tegemise üle olen väga õnnelik.“

„Jake pallile keskendumas“, autor: Pieter Bezuijen

„Pildil oleva koera nimi on Jake (tõug: Border Collie). Pildistamise ajal oli ta vaid kaheksa kuud vana. Kahjuks oli tal just diagnoositud epilepsia. Ta oli ravikuuriga alustanud ja tema omanikud (minu sõbrad Ingrid ja Michiel) tahtsid temast enne ravi võimalike kõrvalmõjude avaldumist teha mõned ilusad pildid kohas, kus tema värvid (kuna ta on kolmevärviline Border Collie) tuleksid hästi välja. Otsustasime minna koertele mõeldud randa Domburgi ja Oostkapelle’i vahel.

Nagu kõik kutsikad, on ta väga energiline. Pärast mõnda kiiret portreefotot jõudsime Jake’i lemmikosani – jooksmiseni! Kuna oli veel varajane aeg, oli rand peaaegu tühi ja ta sai vabalt ringi joosta. Pärast palli kotist välja võtmist oli Jake sellele väga keskendunud. Ma palusin oma sõpradelt, et nad viskaks palli otse minu poole ja liiguksid ruttu vasakule, et pildi taust paistaks puhas.

Minu kaamera (EOS 70D) oli seadistatud käsitsi režiimi lühikese säriajaga (1/2500 s), et liikumine pildil jäädvustuks teravalt, ja kasutasin suurt ava (f/4, mis oli suurim, mida mu objektiiv võimaldas), et rõhutada teravustatud ala. Saadaoleva valguse juures pidi ISO-väärtus olema 400.

Jake’i hästi teravustamine samal ajal, kui ta täiskiirusel minu poole jooksis, oli suur väljakutse isegi kaamera suurepärase automaatteravustamise funktsiooniga. Sageli teen pilte külgasendis või diagonaalselt, kuna see on lihtsam, kuid sellised pildid ei ole kaugeltki nii muljetavaldavad. Sel juhul kasutan alati vaid ühte teravustamispunkti ja AI servo servoteravustamise režiimi, mis annab mulle rohkem kontrolli teravustamisala üle. Pilt on tehtud väga madalalt, täpselt rannaliiva kohalt. Kasutan kaamera muudetava nurgaga pildiotsijat, et hoida oma kaamerat võimalikult madalal. Koerafotograafias on tähtis hoida madalat vaatenurka – tavaliselt mitte kõrgemal kui koera silmad.

Osalege selle kuu fotokonkursil

Soovime teie fotosid näha ja saada teada, mis teid pildistamisel inspireerib. Suunduge meie galeriisse, et saada teada selle kuu fotokonkursi teema, haarake oma kaamera ja jagage oma fotosid meiega.

Saada oma fotod